Rámování map

Nezáleží, zda se jedná o krásné staré historické mapy, moderní turistické mapy, staré školní mapy, či jen obyčejné stírací mapy. Mapy jsou vždy něčím zcela výjimečné, dýchají z nich dálky, touha vidět něco nového a cestovat.

Díky tomu, že se nejedná o obrazy ani grafiku v běžném smyslu, neplatí pro rámování map ani tolik omezení. Záleží jen na vás, jak se rozhodnete jejich rámy pojmout. Byla by škoda omezit se jen na „úzké dřevěné rámy, tak jak se to vždy dělalo“, protože mapy nabízejí mnohem více. Vždyť přeci nezáleží na tom, „jak se to vždycky dělalo“, záleží jen na tom, jak to uděláte vy a teď…

Mapa Prahy Malé strany v černém rámu

RÁMOVÁNÍ MAPY PRAHY – MALÁ STRANA

Schematická černobílá mapa malé strany je provedena zcela technicky a schematicky bez zbytečných příkras a je zcela čistá. Než abychom volili rovněž technicky laděný rám a dosáhli studeného a technického výsledku, sáhli jsme raději po zajímavém italském rámu, sice rovněž v černé barvě, ale ručně patinovaném s barevnými přechody. S tímto kvalitním rámem a samozřejmě kvalitním antireflexním sklem se zarámovaná mapa rázem stává moderním a zajímavým doplňkem interiéru.

DŘEVĚNÝ RÁM NA stíraCÍ MAPU SVĚTA

Hezké rámování si bezesporu zaslouží i pěkný dárek v podobě velké tzv. vyškrabovací mapy, která je skvělou památkou pro vášnivé cestovatele.

Na rozdíl od obvyklého rámování map, samozřejmě nemůže mít rám u stíracích map sklo, aby byl k mapě umožněn přístup. Proto se při rámování tyto mapy obvykle lepí na pevnou podložku a nijak se nepřekrývá. Díky tomu je možné bez potíží vyškrabávat jednotlivé navštívené státy, města a oblasti.

Tato stírací mapa světa je po nalepení navíc ještě umístěna v elegantním italském dřevěném rámu kombinujícím antickou bílou s hnědou, se kterou tvoří krásnou a harmonickou dvojici. Bude tak nejen krásnou vzpomínkou na prožité cesty, ale i krásným doplňkem interiéru.

Škrábací mapa Světa v italském bílo-hnědém rámu
Rámování velké mapy Antarktidy do bílo-stříbrného rámu

Elegantní stříbrný rám

Mapa Antarktidy je ošetřena matnou laminací, aby mohla být zarámovaná zcela bez skla.Přestože mapa Antarktidy není obvyklou památkou na zcestovalá místa, právě tato mapa je důkazem, jak je dobré volit i při rámování map s rozvahou a oprostit se od obyčejných jednoduchých rámů bez duše.

Velice krásná moderní mapa byla nejprve upravena laminací na odlehčenou podložku, aby nebylo nutné používat sklo, a následně jsme vybrali krásný ručně vyráběný rám v bílé barvě se stříbrnou vnitřní hranou i vnějším bokem, který svými chladnými barvami tak skvěle ladí k charakteru obrazu. Výsledkem je velice působivý doplněk interiéru.