Naše služby

Rámováním to nekončí

Nechceme tu je tak stát, a říkat „vyberte si“. Rámování milujeme, žijeme jím a užíváme si každý jednotlivý obraz, každé zrcadlo, každý dres, každý rám. 

Chceme proto, abyste si rámování užívali i vy. Nejenže Vám pomůžeme vybrat ty nejkrásnější rámy, aby Váš obraz či zrcadlo byly opravdu nádherné, ale pokusíme se vám maximálně zpříjemnit a ulehčit i vše ostatní, co s rámováním souvisí.

napnutí plátna

Nezáleží, zda obraz budete chtít později rámovat, nebo ho budete chtít prozatím ponechat bez rámu. Vaše plátno rádi precizně vypneme na napínací rám, aby jej bylo možné pověsit na zeď i bez rámu.Napínání pláten

Zapůjčení vzorků

Zejména u zrcadel může být výběr toho nejlepšího rámu překvapivě náročný. Když se rozhodujete jen mezi několika málo rámy, jde to téměř samo, jakmile je ale nabídka designových a luxusních rámů tak široká, že nabízí téměř neomezené možnosti, je vždy obtížné vybrat ten nejlepší odstín, nejhezčí tvar a nejvhodnější rozměr.

Rádi vám proto půjčíme vzorky rámů domů. Můžete si je v klidu vyzkoušet přímo na místě, kde bude obraz či zrcadlo viset. Uvidíte, zda bude opravdu ladit s interiérem, bude mít správný odstín a tvar.

Často je velice překvapivé, jak odlišně rámy působí v rámařství a v interiéru bytu a velmi často je proto nakonec vybrán i zcela odlišný rám od toho, který byl původně plánován.

OTEVŘENO NA PŘÁNÍ

Jsme si naprosto vědomi toho, že v běžných otevíracích hodinách jste samozřejmě i Vy vytížení a není pro Vás proto vůbec jednoduché najít čas, který byste mohli věnovat rámování obrazů, či výběru rámů na zrcadla.

Sami to známe velmi dobře a proto se Vám snažíme maximálně vyjít vstříc i v našich otevíracích hodinách, které jsou po předchozí domluvě, v podstatě neomezené.

Stačí, když si zvolíte čas, kdy Vám to bude vyhovovat, ať již ve večerních hodinách, nebo o víkendu a my se Vám pokusíme maximálně přizpůsobit.

Rámování v „neobvyklých časech“ doporučujeme rovněž všem našim zákazníkům, kteří u nás rámují svá mimořádně cenná díla, a samozřejmě těm zákazníkům, kteří nechtějí být nikým rušeni a chtějí mít i během rámování naprostý klid a soukromí.Kontaktujte nás pro schůzku

DOVOZ AŽ DOMŮ

Mezi naše speciality patří velmi velké dřevěné rámy na obrazy a především rámování luxusních zrcadel. Takto nádherné a rozměrné rámy jsou samozřejmě úžasné, jsou ale i velmi těžké a vůbec není jednoduché s nimi manipulovat.

Jsme přesvědčení, že všichni máme spoustu starostí i bez toho, aby bylo ještě nutné přemýšlet, jak dopravíte své rámy a zrcadla domů.

Proto se o vše rádi postaráme, a pokud to bude možné, rozměrné, či luxusní a křehké rámy a velká zrcadla Vám samozřejmě přivezeme domů a případně i odborně zavěsíme.


Dovoz zrcadel domů

Odborné zavěšení

Vůbec nevadí, že doma nemáte vybavení k bezpečnému zavěšení obrazů. Není problém, že nemáte tušení, jak správně pověsit obraz a zrcadlo, jaké použít háčky a hmoždinky, že nevíte jak správně zavěšení vyměřit a nivelovat, nemluvě o tom, že na těžká zrcadla a velké obrazy sami nemáte dost síly. Nechte to na nás, postaráme se o to.Pověšení obrazů a zrcadel

Restaurování obrazů

Materiály a techniky rámování jsou dnes pokročilé tak, jako se předcházejícím generacím snad ani nezdálo.

Dříve byly obvykle používány kyselé materiály, obyčejná skla bez ochrany proti UV a obrazy byly vystaveny nečistotám a odnesly si i mnohé šrámy na kráse. Ty ale vůbec nemusí být trvalé. Poškozená plátna, zažloutlé obrazy na papíře i historické rámy je možné kvalitně zrestaurovat a navrátit jim život a původní krásu.

MUZEÁLNÍ RÁMOVÁNÍ

Při rámování se vždy plně soustředíme na to, aby výsledný obraz byl opravdu krásný, rám a případně pasparta skvěle s obrazem ladily a vše bylo po estetické stránce co možná nejlepší. Za žádných okolností přitom ale ze zřetele neztrácíme ani technickou stránku rámování.

Vhodně zvolené muzeální materiály, kvalitní nekyselé pasparty, archivální podložky, precizní odstínění díla, galerijní či muzeální antireflexní skla, šetrné zachycení díla, to vše pomůže udržet obraz krásný a ve skvělé kondici po dlouhá léta.

Velkoformátový tisk

Máte fotografii, kterou byste měli rádi doma ve velkém formátu jako jedinečný a osobní fotoobraz? 

Vaše digitální data dokážeme bez problémů ve špičkové kvalitě vytisknout na vysoce kvalitní papíry či plátna i ve velmi velkých rozměrech.

Stačí, když nám pošlete data a domluvíme se na rozměrech a formátu fotoobrazu a můžete všechny starosti pustit z hlavy. O zbytek se postaráme my.