Dovoz a instalace

Pověsit obrazy či zrcadla tak, aby vše bylo perfektní, není vůbec jednoduché - vůbec nemluvě o velkých a luxusních rámech na obrazy, či luxusních zrcadlech. 

Často se proto stává, že si naši zákazníci nevědí rady a obrazy a zrcadla zůstávají dlouho nepověšené. Aby se to zbytečně nestávalo, rádi Vám zarámované obrazy nejen dovezeme až domů, ale samozřejmě i odborně pověsíme.

DOVOZ AŽ DOMŮ

Mezi naše speciality patří velmi velké dřevěné rámy na obrazy a především rámování luxusních zrcadel. U takto rozměrných děl bohužel ale většinou není pro většinu zákazníků doprava zarámovaného díla domů vůbec jednoduchá.

Protože my si našich zákazníků velice vážíme a snažíme se Vám maximálně vycházet vstříc, rádi Vám Vaše zarámované obrazy dovezeme až domů, nebo se o bezpečnou dopravu alespoň postaráme.

Vaše obrazy i zrcadla Vám nejen rádi přivezeme, ale pokud Vám to pomůžeme rádi se postaráme i o odborné zavěšení.

Pověsit obrazy či zrcadla tak, aby vše bylo perfektní, není vůbec jednoduché - vůbec nemluvě o velkých a luxusních rámech na obrazy, či luxusních zrcadlech. Často se proto stává, že si naši zákazníci nevědí rady a obrazy a zrcadla zůstávají dlouho nepověšené.

ODBORNÉ ZAVĚŠENÍ

Aby se to zbytečně nestávalo, rádi Vám zarámované obrazy nejen dovezeme až domů, ale samozřejmě i odborně pověsíme.

Vaše obrazy i zrcadla dokážeme samozřejmě zavěsit nejen klasicky přímo do zdi, ale rovněž můžeme instalovat i speciální galerijní závěsné systémy, dětské pojistky, pojistky proti krádeži apod.


Luxusní Zrcadla

Jak si sami doma NEJLÉPE pověsit obraz či zrcadlo

Z časových důvodů našim zákazníkům v interiérech instalujeme jen malou část obrazů a zrcadel a většinu rámů si proto pověsíte sami. S trochou nadsázky se dá říct, že jsme v interiérech viděli snad už všechny nejrůznější způsoby zavěšení – od těch doporučovaných až po ty kutilsky „nejkreativnější“.

Setkáváme se s přehršlí nejrůznějších technik, které by bylo možné doporučit jen s velkou dávkou nadsázky. Pro nás ve Frame-it.cz přichází v úvahu vždy jen varianta vrtání a šroubování skobiček do kvalitních hmoždinek. Velikost hmoždinek vždy přizpůsobujeme velikosti a váze rámu i kvalitě zdi. Pro menší obrazy bohatě stačí vrtat velikost 5 a použít stejnou hmoždinku a malý háček. Pro naprostou většinu rámů se hodí obvyklá velikost 6 (vrták i hmoždinka) a velké rámy pak věšíme na velikost 8. Ty opravdu veliké si pak již sami věšet nebudete, tam je zapotřebí vrtat velikostí 10, či ještě větší rozměr pro chemickou kotvu. Dnes kupodivu není nutné lámat si hlavu s volbou typu hmoždinky, každý materiál sice má speciální hmoždinky (jiné hmoždinky jsou do betonu, jiné do dutých cihel či sádrokartonu), nicméně např. hmoždinky Fischer Duopower je možné bezpečně použít snad do všech typů obvyklých zdí.

Při věšení obrazů se raději vyvarujte kreativním technikám, jako je zabitý hřebík ve zdi, skobička zpevněná nějakým silikonem, natloukací háčky z hobbymarketů, lepení obrazů na běžné oboustranné pásky či „samolepící žvýkačku“. S velkou pravděpodobností to dříve či později způsobí pád obrazu. Setkali jsme se s tím již mnohokrát, a zatímco sklo se dá vyměnit, rám může být poškozený neopravitelně či se poškodí i samotné dílo. Raději tedy zůstaňte u ověřené klasiky a obrazy do zdí vrtejte.

A když už jsme u tohoto, do hmoždinek opravdu šroubujte skobičky a ne běžné vruty. Hlavičky vrutů jsou na moderní obrazové háčky příliš malé a mohou z nich lehce sklouznout a spadnout – stačí k tomu záclona v průvanu, zvědavé dítě, či domácí mazlíček a škoda je na světě. A přitom při věšení obrazů stačí tak málo…Proč obrazy a zrcadla doporučujeme zavěsit na dva háčky

Vždy když dokončujeme rámování obrazu či zrcadla, rozhodujeme se, zda stačí použít jen jeden háček, či raději dva, nebo dokonce masivní rohové háky. Upřímně musím přiznat, že u všech větších obrazů rámů a obrazů nebo zrcadel orientovaných na šířku, obvykle sáhneme po dvou háčcích.

Jsme si samozřejmě vědomí o něco větší náročnosti při vyměřování a vrtání pro zavěšení, jsme ale přesvědčení, že to více než vyváží výrazně vyšší bezpečnost zavěšení i to, že obrazy zůstávají na zdech rovně a nijak se neotáčejí.

Je prakticky nemožné mít rám či obraz zcela absolutně pravidelný a háček v dokonalém těžišti. I kdyby se vám podařilo obraz s jedním háčkem navrtat do zdi naprosto dokonale, postupem času se bude více či méně svažovat k jedné či druhé straně. Vy jej pak bude stále znova a znova, bezmála sysifofofsky, narovnávat do správné pozice. 

Při správném navrtání obrazy na dvou háčcích visí vždy nejen rovně ale i mnohem bezpečněji. Váha obrazu se lépe rozkládá mezi háčky a je podstatně náročnější je ze zdi omylem shodit, než obrazy pověšené na jediném háčku, které někdy stačí jen výrazněji vychýlit a již se převáží na jednu stranu. Bezpečnostní zámky

Zejména při instalaci obrazů a zrcadel ve veřejných prostorách, obchodech, hotelích, restauracích, ale i společných prostorách činžovních domů dokážeme vaše rámy vybavit o bezpečnostní zámek, který zabrání jednoduchému sejmutí rámu ze zdi.

Zabrání tím nejen nejrůznějším nenechavým rukám, aby rámy odnesly, ale pomůže obrazy ochránit i proti různým nehodám a nešťastným náhodám.

Tyto bezpečnostní zámky jsou proto skvělé i do interiérů k dětem či domácím mazlíčkům.