Desigová zrcadla

Zrcadla a design jsou naše láska. Proto se jim věnujeme - často a rádi. Stále hledáme nové tvary, nové povrchy, nové návrhy, nový design, nové možnosti.

Myslíme si, že hranice interiérového designu jsou otevřené a stejně otevřená je i naše mysl. Proto u nás v rámařství najdete tak neuvěřitelně širokou nabídku rámů na zrcadla od klasických až po vysoce moderní, od tenkých až po 25 cm širokých. A co tu není k nalezení, zvládneme vyrobit na zakázku. Cokoli pro zrcadla - naší lásku.

Zrcadlo v interiéru

Nedá se nic dělat, zrcadlo v interiéru umí opravdu kouzlit. Celý byt dokáže prosvětlit a opticky zvětšit, nejenže dokáže odrážet vás, ale bude odrážet a násobit i to krásné u vás doma, pohled z okna i cokoli jiného, co si budete přát. Krásné zrcadlo by proto nemělo v bytě nikdy chybět, vlastně by nemělo chybět téměř v žádné místnosti…

A aby mohla vypadat skvěle opravdu v každé místnosti, existuje nepřeberné množství rámů na vaše vysněné zrcadlo. Přestože široké ornamentální rámy vypadají obvykle naprosto úchvatně, nemusely by se hodit do každého bytu, proto není žádný problém vybrat jiný rám. Líbí se Vám moderní jednoduchý severský design? Nebo by vaše zrcadlo mělo být spíše industriální? Betonové? Dáváte snad přednost přírodnímu dřevu? Milujete Provence styl, či shabby chic, nebo raději rovnou něco výrazného a barevného? Nic není problém, svět rámů na zrcadla je téměř neomezený. Zrcadla totiž nemáte rádi jen vy, ale i my a jejich designeři.

Stříbrný rám na zrcadlo

Přestože je toto zrcadlo jen poměrně malé (má méně než metr na metr), krásně ukazuje, že mohutné rámy jsou právě pro takto malá zrcadla opravdu skvělou volbou. Díky nim je zrcadlo velmi vkusné a působí výrazně luxusním dojmem.

Krásný italský rám má jemné promačkávání ve tvaru lístků a povrch v barvě studeného stříbra s jemnou bílou broušenou patinou. Rám proto působí jako neklidná vodní hladina. Zrcadla jsou v tomto rámu nesmírně stylová a elegantní, ať již jsou jen takto malá, nebo i výrazně větší.

Art Deco zrcadlo

Jednoduše tvarovaný rám dekorovaný podélným profilovaným pruhováním úžasně evokuje geometrickou dekorativnost stylu Art-deco. Aby vše dokonale ladilo, je toto zrcadlo rámované ve zlatu, samozřejmě může být ale i stříbrné a v mnohých dalších barvách.Rámy z pravého zlata

Antické zrcadlo

Vždycky jsme rádi, když si při výběru vašeho vysněného zrcadla necháte poradit. Ještě raději jsme, když si přivedete i vašeho architekta, bytového desigera či architekta. A úplně nejvíc nás potěší, když je tento bytový architekt opravdu dobrý.

Tak tomu bylo i při zrození tohoto krásného zrcadla, které padne jako ulité do nádherného nově zrekonstruovaného luxusního bytu v srdci Prahy. Společně s architekty studia Summer Rain (jejich je i fotografie interiéru) jsme stvořili toto nádherné zrcadlo v zajímavě pojatém zakázkovém rámu. V rámu se snoubí tradiční elegance s neobvyklou kombinací barev, zejména odstínů černé a zlata, které se nezvykle nepravidelně prolínají a zbavují zrcadlo vší stejnoměrnosti.

Nebojte se, zrcadlo v takto elegantním a vytříbeném interiéru jsme nezapomněli vyčistit. Jeho funkce je jen dekorativní, obyčejné stříbrné zrcadlo by zde bylo zbytečně výrazné a nedávalo by v tomto velkém pokoji žádný smysl. Koneckonců, interiér je celý neobyčejný, proč by tedy měl mít obyčejné zrcadlo. Použili jsme proto uměle „zestařené“ zrcadlo, které vypadá, jakoby na svém místě viselo již desítky let a časem postupně „osleplo“.moderní bílé zrcadlo

Ačkoli je dnes jedním z nejsilnějších módních trendů v bytovém designu právě minimalismus a severský styl, u zrcadel tomu tak obvykle není. Při rámování zrcadel je totiž mimořádně důležitým prvkem spíše kontrast. Designeři rámů na zrcadla proto stále rádi tvoří výrazný a dobře viditelný design.

V tomto případě je krásný designový bílý rám s jemným vzorem sice poměrně nenápadný, ale jeho působivost se podpoří výrazným kontrastem tohoto moderního prvku s klasickým broušeným zrcadlem s širokou fazetou. Navíc i samotný rám kombinuje lesklé a matné části díky čemuž je ještě zajímavější a neobvyklejší.

Velké zlaté zrcadlo

Velká zrcadla v mohutných krásných a luxusních rámech dokážou opravdu zcela změnit charakter interiéru a dodat mu eleganci a pocit prostoru a luxusu. Jsou proto nepostradatelným pomocníkem interiérových designérů při vytváření celkové koncepce designu interiéru. Velké zrcadlo v nádherném zlatém vyřezávaném rámu se stalo centrálním bodem velké jídelny a vše krásné zrcadlí a znásobuje. Elegantní design zlatého rámu na zrcadlo skvěle ladí jak s interiérem prvorepublikové vily, tak i asijskou stylizací soukromé rezidence velvyslance.

ČERNÉ RÁMY NA ZRCADLA

Překrásné a mimořádně elegantní rámy na zrcadla mohou být i zdánlivě jednoduché a mohou být klidně i velmi tmavé – vždy ale musí být perfektně zpracované a mít v sobě něco zcela jedinečného.

Právě jako tento nepolský krasavec, který má zdánlivě jednoduchý tvar hladkého černého oblouku. Jeho černá barva má ale díky ručnímu zpracování strukturu, která rámu dodá život a jiskru. Hladký černý rám je navíc doplněný o tři řady jemných, černě patinovaných perliček, které vytvoří jemnější přechod k zrcadlu a rámu navíc dodávají neodolatelnou přitažlivost pramenící ze spojení nového a starého.


Zrcadlo pro Luxusní Boutique

Ve vyhlášeném luxusním butiku s brilianty a šperky nemůže být jen tak ledajaké zrcadlo. Na druhou stranu, zbytečně ornamentální, příliš zlatý či zbůhdarma výrazný rám zrcadla by mohl ve svém důsledku působit lacině a přebíjel by se s vytříbenou elegancí interiéru.

Dodrželi jsme proto italský styl ale s výraznou čistotou myšlenky i tvaru, aby vypadala skvěle vedle výrazného íránského lustru. Proto taky zrcadlo nepochází z Benátek, ale narodilo se blízko Florencie v toskánském regionu Chianti .

Široký dřevěný rám s typickým toskánským tvarem je v příjemném krémově-bílém provedení s velice decentním stříbrným ornamentem. Barevně díky tomu nádherně zapadá do elegantního italského interiéru luxusního obchodu, který i díky zrcadlu působí jako noblesní italská vila.

Hravé rámy zrcadel

Výběr rámu zrcadla podle fotografií vůbec není jednoduchý. Vybrat si kvalitní zrcadlo online v nějakém katalogu je téměř nemožné nejen proto, že kvalitní zrcadla se online nabízejí jen velice zřídka, ale především proto, že fotografie rámů velmi klamou – tu působí příliš leskle, tam je rám příliš široký, některé se zdají být příliš ornamentální a jiné jednoduše vůbec nevyniknou.

Některé rámy na fotografiích prostě nepůsobí příliš dobře, zdá se, že jsou snad všechno:příliš široké, příliš barevné, příliš zlaté, příliš divoké… Opak ale bývá často pravdou, čím výraznější je rám, tím lépe bude často zrcadlo vypadat. Tento rám na zrcadlo kombinuje několik barev e zlatem a výrazným ornamentem a zrcadlo je s ním naprosto úchvatné – pokud jej uvidíte na vlastní oči, budete jej mít i vy…

Elegantní stříbrné zrcadlo

Přestože nejobvyklejší volbou pro výrazná interiérová zrcadla jsou spíše kontrastní rámy, může zrcadlo vypadat báječně i v jednoduše pojatém stříbrném rámu. Je nutné ale vybrat takový rám, který nebude příliš splývat s barvou zrcadla a nebude až příliš jednoduchý a nevýrazný.

V tomto případě má zakázkové zrcadlo na míru elegantní rám ve tvaru otevřeného oblouku, který je doplněný o několik řad jemných perliček u vnitřní hrany rámu. Rám je pečlivě a ručně vystříbřen a doplněn jemnou patinou. Díky tomu je skvěle vidět ruční práce a elegance a rám na zrcadlo vypadá úžasně.

Moderní ornamentální rám

Dodnes si nedovedu vysvětlit, proč se dřevěné rámy zrcadel tak často rozlišují na „ornamentální“ a na „moderní“. Přitom spolu tyto dva pojmy ani nesouvisí, ani se při rámování vzájemně nevylučují. Rámy zrcadel ve starém stylu mohou být ornamentální, ale i hladké a stejně tak i moderní zrcadla mohou úplně klidně mít hladké i ornamentální rámy. Interiéry našich bytů a pokojů by nakonec byly velice smutné, kdyby v nich měly být jen zrcadla se samými hladkými rámy…

Ornament ani zdaleka není vždy pouze k tomu, aby rám zrcadla působil snad nějak „staře“. Moderně pojatý může být zajímavým a velmi praktickým doplňkem rámu, který především pomáhá rozdělit jednolitou kresbu rámu, pracuje s barvou, světlem, leskem i stínem a celku dodává obrovskou optickou hloubku.Stojací zrcadla

Stříbrné zrcadlo do koupelny

Luxusní zrcadlo do koupelny elegantní ale moderní pražské vily vneslo hravost, radost a spoustu úsměvů, aby každé ráno bylo ještě mnohem lepší.Dobře zvolené zrcadlo dodá koupelně nejen světlo a prostor, ale především i zcela nový prvek, kterým je možné prostor zcela nově nadefinovat. Do moderní koupelny v tradiční pražské vile z druhé poloviny dvacátého století byl zvolen historizující luxusní rám na zrcadlo.

Takto hravě a luxusně zarámované zrcadlo do jinak poměrně strohého, dvoubarevně laděného interiéru vlilo nádech hravosti a „princeznovosti“, které si čtyři obyvatelky vily každý den užívají.

Rám na zrcadlo má tvar inspirovaný rozevlátými sukněmi španělských tanečnic a povrch ve stříbřitě-šedé barvě, díky čemuž zrcadlo ve výsledku barevně skvěle ladí s celou koupelnou a nový impuls jí tak dodává svým tvarem. Zarámované zrcadlo je tak příjemnou dominantou prostoru, ale přitom nepůsobí nijak rušivým, či cizorodým dojmem.  (Foto: Tomáš Dittrich)

Zrcadlo v blondelovém rámu

Nic naplat, blondelové rámy mají opravdu něco do sebe. Samozřejmě se tato rámy nehodí do úplně každého interiéru, ale témeř. Zrcadla v tradičních ornamentálních blondelových rámech s některými interiéry báječně ladí a s jinými jsou naopak ve velice zajímavém a inspirativním kontrastu. Skvele proto vypadají nejen na zámku, či hotelu,  ale i na industriální betonové zdi.Blondelové rámy

Klasický stříbrný rám

Zatímco zlaté rámy si většinou spojujeme spíše se starými interiéry a klasickým ornamentem, zrcadla ve stříbrných rámech bývají považovány za soudobé, moderní a designové. Stříbrné rámy na zrcadla proto často bývají spíše moderní, hladké a bez větších ozdob.

Proč se omezovat předsudky? Zbavte se stereotypů! Neznamená to, že byste snad měli volit zlaté rámy tak, kde bude dobře vypadat právě stříbrné zrcadlo. Ale ani to neznamená, že by stříbrný rám musel nezbytně být hladký, jednoduchý a bez ozdob.

I stříbrné rámy mohou být nesmírně elegantní. Přestože i tento rám je obvykle spíše zlatý, ve stříbře působí velmi noblesním a klasickým dojmem a skvěle ladí se svým interiérem.zrcadlo v tradičním Ornamentálním rámu

Jeden z nejoblíbenějších dřevených rámů na zrcadla pochází z dílny tradičního českého výrobce obrazových rámů – Lira. Tento nádherný zdobený a ručně zlacený rám má tradiční motivy a náročné ruční dokončení. Zrcadla v tomto dekorativním rámu se hodí jak do klasických tak i moderních interiérů.

Bílé ornamentální zrcadlo pro princezny

Kdo je na světě nejkrásnější? Zrcadlo v krásném a jemném rámu to malým princeznám vždy rádo řekne – kdykoli se do něj podívají a usmějí.

Vy, myslíte, že by děti raději mít zrcadlo v pokojíku neměly? A proč ne? Protože se o ně bojíte? Děláte dobře, i my se bojíme!

Proto naše zrcadla mají na zadní straně bezpečnostní fólii, která zrcadlovinu chrání před rozbitím. A kdyby se nakrásně mělo rozbít (to už by princezna musela být ale strašně moc navztekaná a musela by do něj tlouct kladivem), tak se z rámu nevysype a nikomu neublíží.

Zrcadlo se zlatým rámem

Při rámování zrcadel často narážíme na předsudky ohledně výběru vhodného rámu. Samotné vzorky samozřejmě nemohou přesně ukázat, jak krásně bude výsledné zrcadlo vypadat.

Navíc, ornamentální a mohutné rámy, o zlatých rámech ani nemluvě, nepatří dnes mezi právě ty nejoblíbenější. Alespoň v našich myslích. Jakmile se zlatý či ornamentální rám vyzkouší doma, velmi často padne volba právě na něj. Zrcadlo ve výrazném zlatém rámu se obvykle na zdi skvěle vyjímá, působí elegantně a celý interiér oživuje.

Právě proto se vždy snažíme, aby si naši zákazníci půjčili vzorky domů a přesvědčili se sami na místě, v jakém rámu bude zrcadlo vypadat nejlépe.Zapůjčení vzorků
Zlatý rám na zrcadlo -  detail ornamentu
Zlatý rám na zrcadlo
Zrcadlo ve zlatém rámu - detail

Zradla v elegantním stříbrném rámu

I když mají mnozí zájem spíše o jednoduché moderní rámy na zrcadla, je třeba si přiznat, že zrcadla v klasických ornamentálních, designových či dokonce luxusních rámech vypadají naprosto úchvatně. Právě zejména díky kontrastu moderního interiéru s výrazným a luxusním rámem na zrcadlo dostává design interiéru zcela nový impuls a zrcadlo může fungovat nejen jako technická součást bytu, ale především jako jedinečný a kouzelný prvek interiéru. Jakmile si domů pořídíte zrcadlo ve výrazném krásném rámu, obvykle si už nemusíte lámat hlavu s drobnými ozdobami….

Úchvatné rámy na zrcadla patří k naší hlavní specializaci, proto jich v našem ateliéru najdete ta obrovské množství. Nejenže díky tomu můžete vybírat z opravdu nepřeberného množství možností, vzorů a barev rámů i zrcadel, ale má to ještě další obrovskou výhodu. Naše rámy na zrcadla nenajdete „v každém druhém“ interiéru - výběr je jednoduše příliš široký na to, aby se některý rám na zrcadla používal příliš často a je díky tomu obvykle v České republice zcela výjimečný.

Tak je tomu i u širokých stříbrných ornamentálních rámů, z nichž jedno je v Praze pouze ve dvou interiérech. Tyto nádherné široké stříbrné rámy na zrcadlo jsou určeny spíše do moderního interiéru, ve kterém působí jako úchvatný, a přitom nevtíravý kontrastní prvek a celý interiér díky tomu oživují. Ornament je velice jemný, bez zbytečné historické stylizace a přílišných „kudrlinek“. Celkový dojem z rámů podpoří i kvalitní tradiční zpracování, při kterém je plátkový kov zjemněný pracnou patinou a celek je díky tomu nesmírně elegantní.

Široký ornamentální stříbrný rám na zrcadlo
Elegantní ornamentální stříbrný rám na velké XXL zrcadlo

Zrcadlo v moderním zlatém rámu

Široký moderní zlatý rám na zrcadlo XXL

Kdybychom nebyli tak přísní v tom, jaké rámy zrcadel je možné označit za skutečně luxusní a používali jsme toto slovo tak volně, jak se v Praze dávno stalo zvykem, museli bychom v tomto případě označení luxusní rám na zrcadlo ještě podtrhnout.

Jedná se totiž o nádherný moderní a zároveň jedinečný rám na zrcadlo, který se hodí jak na velká zrcadla, tak i menší elegantní zrcadla, která mají působit výrazným, až téměř monumentálním dojmem. Tento nádherný neapolský rám s dokončením v barvě připomínající staré dukátové zlato dokazuje, že rám nemusí být nezbytně ornamentální, aby zrcadlo působilo výrazným dojmem. Zároveň tento rám nabízí nádhernou kombinaci tradiční zlaté barvy s výrazným moderním tvarem a výsledkem je tak nejen krásné XXL zrcadlo, ale i jedinečný moderní prvek do interiéru, který ovšem souzní i se starším nábytkem.Skutečně luxusní zrcadla