Desigová zrcadla

Zrcadla a design jsou naše láska. Proto se jim věnujeme - často a rádi. Stále hledáme nové tvary, nové povrchy, nové návrhy, nový design, nové možnosti.

Myslíme si, že hranice interiérového designu jsou otevřené a stejně otevřená je i naše mysl. Proto u nás v rámařství najdete tak neuvěřitelně širokou nabídku rámů na zrcadla od klasických až po vysoce moderní, od tenkých až po 25 cm širokých. A co tu není k nalezení, zvládneme vyrobit na zakázku. Cokoli pro zrcadla - naší lásku.

Zrcadlo v interiéru

Nedá se nic dělat, zrcadlo v interiéru umí opravdu kouzlit. Celý byt dokáže prosvětlit a opticky zvětšit, nejenže dokáže odrážet vás, ale bude odrážet a násobit i to krásné u vás doma, pohled z okna i cokoli jiného, co si budete přát. Krásné zrcadlo by proto nemělo v bytě nikdy chybět, vlastně by nemělo chybět téměř v žádné místnosti…

A aby mohla vypadat skvěle opravdu v každé místnosti, existuje nepřeberné množství rámů na vaše vysněné zrcadlo. Přestože široké ornamentální rámy vypadají obvykle naprosto úchvatně, nemusely by se hodit do každého bytu, proto není žádný problém vybrat jiný rám. Líbí se Vám moderní jednoduchý severský design? Nebo by vaše zrcadlo mělo být spíše industriální? Betonové? Dáváte snad přednost přírodnímu dřevu? Milujete Provence styl, či shabby chic, nebo raději rovnou něco výrazného a barevného? Nic není problém, svět rámů na zrcadla je téměř neomezený. Zrcadla totiž nemáte rádi jen vy, ale i my a jejich designeři.

benátské zrcadlo v jídelně v širokém černém rámu

Designový italský rám Frame it CHINOLO NERO-ORO,  speciální benátské zrcadlo s efektem stáří bez fazety.

Vždycky jsme rádi, když si při výběru vašeho vysněného zrcadla necháte poradit. Ještě raději jsme, když si přivedete i vašeho architekta, bytového desigera či architekta. A úplně nejvíc nás potěší, když je tento bytový architekt opravdu dobrý.

Tak tomu bylo i při zrození tohoto krásného zrcadla, které padne jako ulité do nádherného nově zrekonstruovaného luxusního bytu v srdci Prahy 2. Společně s architekty studia Summer Rain (jejich je i fotografie interiéru) jsme stvořili toto nádherné zrcadlo v zajímavě pojatém zakázkovém rámu. V rámu se snoubí tradiční elegance s neobvyklou kombinací barev, zejména odstínů černé a zlata, které se nezvykle nepravidelně prolínají a zbavují zrcadlo vší stejnoměrnosti.

Nebojte se, zrcadlo v takto elegantním a vytříbeném interiéru jsme nezapomněli vyčistit. Jeho funkce je jen dekorativní, obyčejné stříbrné zrcadlo by zde bylo zbytečně výrazné a nedávalo by v tomto velkém pokoji žádný smysl. Koneckonců, interiér je celý neobyčejný, proč by tedy měl mít obyčejné zrcadlo. Použili jsme proto uměle „zestařené“ zrcadlo, které vypadá, jakoby na svém místě viselo již desítky let a časem postupně „osleplo“.Art Deco zrcadlo

Jednoduše tvarovaný rám dekorovaný podélným profilovaným pruhováním úžasně evokuje geometrickou dekorativnost stylu Art-deco. Aby vše dokonale ladilo, je toto zrcadlo rámované ve zlatu, samozřejmě může být ale i stříbrné a v mnohých dalších barvách. Toto krásné zrcadlo s rámem Frame it CAPITAL ORO míří, dokonce v páru, do koupelny v luxusní vile v Praze.Rámy z pravého zlata

RÁMOVÁNÍ ZrcadlA pro Luxusní Boutique

Ve vyhlášeném pražském luxusním butiku s brilianty a šperky nemůže být jen tak ledajaké zrcadlo. Na druhou stranu, zbytečně ornamentální, příliš zlatý či zbůhdarma výrazný rám zrcadla by mohl ve svém důsledku působit lacině a přebíjel by se s vytříbenou elegancí interiéru.

Dodrželi jsme proto italský styl ale s výraznou čistotou myšlenky i tvaru, aby vypadala skvěle vedle výrazného muránského lustru. Proto jsme se vyvarovali benátským zrcadlů, které by byly až příliš dekorativní a upřednostnili krásné zrcadlo, které se narodilo blízko Florencie v toskánském regionu Chianti .

Široký dřevěný rám s typickým toskánským tvarem je v příjemném krémově-bílém provedení s velice decentním stříbrným ornamentem. Barevně díky tomu nádherně zapadá do elegantního italského interiéru luxusního obchodu, který i díky zrcadlu působí jako noblesní italská vila.

Mohutný bílý italský rám s jemným stříbrným dekorem Frame-it OLLUSTRO BIANCO, hladké stříbrné zrcadlo bez fazety, 4mm zrcadlovina s bezpečnostní fólié proti rozbití 

ZRCADLO V ozdobném RÁMU na míru

Jeden z nejoblíbenějších dřevených rámů na zrcadla pochází z dílny českého výrobce obrazových rámů – Lira. Tento zdobený a ručně zlacený rám má tradiční motivy a náročné ruční dokončení s ornamentem. Zrcadla v tomto dekorativním rámu série Praha se hodí do klasického i moderního interiéru, chodby, či koupelny a vypadá skvěle s fazetou i bez ní. Toto konkrétní s hladkým zrcadlem s nerozbitnou fólií bylo původně plnánováno v ložnici nad komodou, ale nakonec je opřené o zeď.

Zlatý designový rám na koupelnové zrcadlo

I v rámování samozřejmě platí, že každá barva má mnoho podob a mnoho odstínů. Pro někoho překvapivě to platí i pro stříbrné a zlaté rámy. Není stříbro jako stříbro, není zlato jako zlato. I když výchozí kov je vždy stejný, následné úpravy, různé patiny, laky a šelaky dokážou zcela změnit tón zlata. Zlatý rám může proto být jak lesklý, tak i matný, může být ve studeném odstínu zlata, v neutrálním žlutém, teplé žluté i červeném zlatu. Každé zrcadlo proto působí úplně jinak a může ještě lépe vypadat ve svém interiéru, než by bylo základní zlaté zpracování.

V případě tohoto sice malého, ale zcela úchvatného zrcadla se jedná o rám od jednoho z nejvýznamnějších italských designů specializovaných na kvalitní rámy. Celé plátky zlata jsou mírně pomačkány a pokládány bez překladů vedle sebe a následně jsou přelakovány silnou vrstvou průhledného lesklého laku.

Tímto postupem je dosaženo výrazně moderního vzhledu rámu a zrcadlo působí jako výrazný prvek interiérového designu. V tomto případě září jako šperk v jinak poměrně tmavě koncipované koupelně luxusního interiéru krásného a velkoryse pojatého moderního bytu v Praze.

Naneštěstí se jedná poslední zrcadlo v tomhle rámu, které v Praze uvidíte. Přestože nás to velice mrzí, bylo to poslední zlaté zrcadlo Vanity, které bylo možné vyrobit a další již nebude. Světoví výrobci své rámy často udržují v limitovaných edicích, protože nechtějí, aby je jednoduše mohl mít každý. Po nějaké době se i velice úspěšná rámová lišta přestane vyrábět a konec, zvonec. Naštěstí máme ve Frameit samozřejmě dostatek jiných velice zajímavých rámů na designová zrcadla, takže i dál bude z čeho vybírat.

Zlatý rám s rozměrem 60 x 60 cm ze série Salvadori VANITY ORO, osazený kvalitním stříbrným zrcadlem s fazetou 25 mm

XXL nástěnné zrcadlo ve stříbrném rámu v moderním domě v Praze | © Frame-it.cz

XXL velké zrcadlo do jídelny

Obrovské XXL zrcadlo 280 x 140 cm bez fazety, 6 mm zrcadlovina v 10 cm širokém stříbrném rámu Frame-it GALLIO ARGENTO na míru včetně dovozu a instalace v obytné jídelně v Praze 6Dovoz a zavěšení

Moderní, prostorná a velmi světlá vila v Praze 6 postrádala velké dominantní zrcadlo, které by doplnilo elegantní design celého interiéru. Velká prázdná zeď v jídelně byla pro zrcadlo jasnou volbou. Součástí jídelny je totiž i obrovské francouzské okno. Veliké zrcadlo dvojnásobí odraz zeleně do interiéru celého bytu a vytváří dojem, jako by i druhá stěna byla téměř otevřená ven.

Celému interiéru bytu dominují bílé a stříbrné rámy a proto bylo nutné zvolit stříbrný rám i na toto mohutné zrcadlo, aby vše zůstalo světlé a jemné. Zvolené rámování tvaru širokého klasického oblouku je dostatečně široké a mohutné na váhu zrcadloviny, ale přitom má odlehčenou konstrukci a nepřidává zrcadlu další zbytečnou zátěž.

Při rámování zrcadel používáme i pro menší zrcadla bezpečnou kvalitní zrcadlovinu s tloušťkou 4 mm a bezpečnostní fólií. Ta je u většiny běžných rozměru zrcadel téměř nerozbitná a je možné je bez obav používat i v dětských pokojí, u miminek apod. Pro takto velké zrcadlo by to ale již nedostačovalo, nejenže by zrcadlo již nebylo tak bezpečné, ale mohlo by se i mírně vlnit a zkreslovat odraz. V rámu je tedy zasazeno ještě tlustší zrcadlo s 6 mm, které je podstatně pevnější i v takto velkém rozměru.

Přestože je stěna opravdu velmi velká, je možné vyrobit i takto veliké zrcadlo v rámu zcela na míru a dosáhnout úctyhodného rozměru 280 x 140 cm. Po Praze pro nás není problém zrcadlo v tomto rozměru a hmotnosti přivézt a zavěsit na stěnu, aby bezpečně a rovně viselo a vypadalo skvěle.

Neobvyklé zrcadlo v úzkém dubovém rámu

Když do interiéru vybíráme vhodná zrcadla a rámy, nikdy se zbytečně nechceme nechat svazovat konvencemi. Samozřejmě se některé rámy na zrcadla obvykle hodí více a jiné o něco méně. Dokonce existují i rámy, které jsou na zrcadla či naopak na obrazy určené a jsou natolik výrazné, že je obtížné si je představit při jiném užití.

Naštěstí to ale rozhodně neznamená, že by bylo nutné se těchto pravidel striktně držet. Právě tehdy, když se překračují zavedená pravidla, je možné vytvořit něco zcela nového a jedinečného.

Právě i plovoucí rámy na obrazy jsou specificky vytvořeny pro obrazy na plátně. Jakmile jsme ale zrcadlem osadili jeden z výjimečných rámů z masivního přírodního dubu s jemnou zlatou linkou na horní hraně, ihned byl na světě úžasný designový kousek, který se dokáže prosadit i ve velmi výrazném interiéru. Zrcadlo v toto designovém rámu bude vypadat úžasně jak v klasickém, tak i industriálním i minimalistickém interiéru.Dřevěné rámy

Designová zrcadla v baru

Nejen pro kadeřnictví, ale i pro restaurace, kavárny a bary je mimořádně důležité postarat se i zajímavý design svého interiéru. V Praze a samozřejmě i mimo ní je tolik nejrůznějších míst, která jsou skvělá, ale jejich interiéry jsou tak nudné, nezajímavé, či chybně pojaté, že se tam člověku vlastně ani nechce chodit…

Přitom často stačí tak málo. Velké a krásné zrcadlo v jedinečném designovém rámu v interiéru působí vedle výrazné dekorativnosti i jako prvek oživení a odlehčení prostoru, interiér obvykle zvětší a projasní.

Skvěle je to vidět u restaurací a barů v centru Prahy, kde je téměř jedna vedle druhé a některé jsou krásnější než jiné, často si člověk až po delším pohledu uvědomí, že to bývají i zrcadla, které je tak neuvěřitelně dokážou odlišit.

V baru v centru Prahy jsou vedle zajímavých a zajímavě zarámovaných obrazů i dvě velká zrcadla ve výrazných bílých ornamentálních rámech. Zrcadla visí šikmo mírně vykloněná na zdi, aby odrážela celý prostor a všechny návštěvníky. Nejenže tato nádherná italská designová zrcadla výrazně definují styl interiéru, ale pomáhají i prostor zvětšit a opticky jej zaplnit děním.

Stříbrný designový rám na zrcadlo

Přestože je toto zrcadlo jen poměrně malé (má méně než metr na metr), krásně ukazuje, že mohutné rámy jsou právě pro takto malá zrcadla opravdu skvělou volbou. Díky nim je zrcadlo velmi vkusné a působí výrazně luxusním dojmem.

Krásný italský rám má jemné promačkávání ve tvaru lístků a povrch v barvě studeného stříbra s jemnou bílou broušenou patinou. Rám proto působí jako neklidná vodní hladina. Zrcadla jsou v tomto rámu nesmírně stylová a elegantní, ať již jsou jen takto malá, nebo i výrazně větší.

Použitý je designový stříbrný rám série Frameit POMARICO s šířkou 10 cm, hladké zrcadlo 4 mm bez fazety s nerozbitnou bezpečnostní fólií.

moderní bílé zrcadlo

Ačkoli je dnes jedním z nejsilnějších módních trendů v bytovém designu právě minimalismus a severský styl, u zrcadel tomu tak obvykle není. Při rámování zrcadel je totiž mimořádně důležitým prvkem spíše kontrast. Designeři rámů na zrcadla proto stále rádi tvoří výrazný a dobře viditelný design.

V tomto případě je krásný designový bílý rám s jemným vzorem sice poměrně nenápadný, ale jeho působivost se podpoří výrazným kontrastem tohoto moderního prvku s klasickým broušeným zrcadlem s širokou fazetou. Navíc i samotný rám kombinuje lesklé a matné části díky čemuž je ještě zajímavější a neobvyklejší.

Volně stojící zrcadla

Velké zlaté zrcadlo

Velká zrcadla v mohutných krásných a luxusních rámech dokážou opravdu zcela změnit charakter interiéru a dodat mu eleganci a pocit prostoru a luxusu. Jsou proto nepostradatelným pomocníkem interiérových designérů při vytváření celkové koncepce designu interiérů i v diplomatické čtvrti v Praze. Velké nástěnné zrcadlo na míru v nádherném zlatém vyřezávaném rámu se stalo centrálním bodem velké jídelny a vše krásné zrcadlí a znásobuje. Elegantní design zlatého rámu na zrcadlo skvěle ladí jak s interiérem prvorepublikové vily, tak i asijskou stylizací soukromé rezidence velvyslance.

Čtvercové zrcadlo v širokém vyřezávaném rámu

Ačkoli si vyřezávané rámy na zrcadla v Praze většinou asociujeme s vysokou cenou, nemusí tomu být ani zdaleka tak. Vyřezávané rámy totiž sice opravdu vznikají velice často jako náročné modelové rámy, nicméně jsou u nás v rámařství Frame-it.cz v Praze dostupné i vyřezávané prořezávané děrované rámy na zrcadla v lištách, které jsou ve výsledku mnohem levnější a přesto mohou být opravdu krásné.

Typickým zástupcem je více než 13 cm široký prořezávaný rám s děrováním VALDINOTO – Avorio Oro, který v sobě kombinuje jemně krémovou slonovinovou barvu, zlato a hnědavé i modravé detaily. Design tohoto zrcadla je zcela uchvacující a zrcadlo se stává centrem svého interiéru, zejména pokud je dostatečně velké a výrazné.

Při výběru vhodné velikosti zrcadla s tímto krásným italským rámem je nicméně vždy zapotřebí mít určitou flexibilitu. Protože se jedná o rám z řezané rámové lišty, je jeho nižší cena vyvážena tím, že je třeba rozměr do určité míry přizpůsobit ornamentu, aby co nejlépe navazoval. Návaznost ornamentu u zrcadel tohoto typu samozřejmě nikdy není zcela dokonalá, bylo by ale dobré, aby se rám nespojoval v rozříznutém ornamentuLuxusní zrcadla

vysoká zrcadla v rámech na míru

Jak vysoké by mělo ideálně být zrcadlo v interiéru? Je to jednoduché, zrcadlo by mělo být právě tak vysoké, aby zavěšené na stěně, či opřené o zeď vypadalo skvěle. Žádné další pravidlo není. Proto je při zakázkově na míru vyráběných zrcadel možné vyrobit přesně taký rozměr, jaký Vám bude vyhovovat.

Když si u nás ve Frame it vybíráte vaše vysněné zrcadlo, snažíme se vám pomoct nejen vybrat skvělý rám, který dokonale padne k vám i vašemu interiéru, ale pomůže vybrat i správný rozměr vašeho zrcadla.

Většinou je dobré, aby rámy zrcadel nebyly zbytečně zarovnané se dveřmi, skříněmi a dalším nábytkem v místnosti, vše společně by mohlo působit zbytečně násilně a tvrdě. Nejlepší je proto použít jemnou malířkou pásku a na zdi si budoucí ideální rozměr rámu zrcadla vyznačit, zkontrolovat a teprve poté změřit. Velice často tímto způsobem vyberete překvapivě nejen zcela jiný rám, ale i zcela jiný tvar a rozměr zrcadla, než jste si třeba původně mysleli.

ČERNÉ RÁMY NA ZRCADLA

Překrásné a mimořádně elegantní rámy na zrcadla mohou být i zdánlivě jednoduché a mohou být klidně i velmi tmavé – vždy ale musí být perfektně zpracované a mít v sobě něco zcela jedinečného. 

Právě jako tento nepolský krasavec, který má zdánlivě jednoduchý tvar hladkého černého oblouku. Jeho černá barva má ale díky ručnímu zpracování strukturu, která rámu dodá život a jiskru. Hladký černý rám je navíc doplněný o tři řady jemných, černě patinovaných perliček, které vytvoří jemnější přechod k zrcadlu a rámu navíc dodávají neodolatelnou přitažlivost pramenící ze spojení nového a starého.

Nástěnná zrcadla s kvalitně vybraným černým rámem mohou v bytě působit jako skutečný šperk, pokud visí na správném místě a jsou zvolena úměrně interiéru. Toto výrazné zrcadlo v černém rámu je nakonec umístěno nad komodou v ložnici a i přes svou dominantní barvu jí rozjasní a dodá punc elegance a stylu.


Zrcadlo nad komodou v prosklené jídelně

Ač je to často překvapivé, jedno z nejhezčích míst v interiéru pro krásné zrcadlo bývá jídelna. Většinou zde zrcadla nejsou tak výrazně funkční jako v šatnách, chodbách a předsíních. O to více prostoru je možné věnovat jejich designu a výběru ideální velikosti i vhodného rámu.

V jídelnách slouží velká zrcadla v krásných rámech především jako dekorativní prvek a prostředek optického zvětšení a projasnění místnosti a navíc zradlí to, co nám dělá největší radost - společné chvíle s rodinou.

Ve Frameit je pro nás proto velice důležité, aby zrcadla byla na míru, rámy byly vybrané pro daný interiér i umístění a jejich velikost byly ideální. Zrcadlo ve zlato-stříbrném italském rámu s keltským vzorem nad komodou v jídelně dokonale ladí se stylem místnosti a navíc zrcadlí zahradní zeleň a tím jako by tvořilo další okno.

neobvyklé zrcadlo

Výběr rámu zrcadla podle fotografií vůbec není jednoduchý. Vybrat si kvalitní zrcadlo online v nějakém katalogu je téměř nemožné nejen proto, že opravdu designová zrcadla na zakázku se online nabízejí jen velice zřídka, ale především proto, že fotografie rámů velmi klamou – tu působí příliš leskle, tam je rám příliš široký, některé se zdají být příliš ornamentální a jiné jednoduše vůbec nevyniknou.

Některé rámy na fotografiích prostě nepůsobí příliš dobře, zdá se, že jsou snad všechno: příliš široké, příliš barevné, příliš zlaté, příliš divoké… Opak ale bývá často pravdou, čím výraznější je rám, tím lépe bude často zrcadlo vypadat. Tento rám na zrcadlo kombinuje několik barev se zlatem a výrazným ornamentem a zrcadlo je s ním naprosto úchvatné – pokud jej uvidíte na vlastní oči, budete jej chtít mít i vy…

Barevné rámy

stříbrné zrcadlo v elegantním designu 

Přestože nejobvyklejší volbou pro výrazná interiérová zrcadla jsou spíše kontrastní rámy, může zrcadlo vypadat báječně i v jednoduše pojatém stříbrném rámu. Je nutné ale vybrat takový rám, který nebude příliš splývat s barvou zrcadla a nebude až příliš jednoduchý a nevýrazný.

V tomto případě má zakázkové zrcadlo na míru elegantní rám ve tvaru otevřeného oblouku, který je doplněný o několik řad jemných perliček u vnitřní hrany rámu. Rám je pečlivě a ručně vystříbřen a doplněn jemnou patinou. Díky tomu je skvěle vidět ruční práce a elegance a rám na zrcadlo vypadá úžasně.

rÁMOVÁNÍ ZRCADEL DO STŘÍBRNÝCH ORNAMENTÁLNÍCH RÁMŮ

I když mají mnozí zájem spíše o jednoduché moderní rámy na zrcadla, je třeba si přiznat, že zrcadla v klasických ornamentálních, designových či dokonce luxusních rámech vypadají naprosto úchvatně. Právě zejména díky kontrastu moderního interiéru s výrazným a luxusním rámem na zrcadlo dostává design interiéru zcela nový impuls a zrcadlo může fungovat nejen jako technická součást bytu, ale především jako jedinečný a kouzelný prvek interiéru. Jakmile si domů pořídíte zrcadlo ve výrazném krásném rámu, obvykle si už nemusíte lámat hlavu s drobnými ozdobami….

Úchvatné rámy na zrcadla patří k naší hlavní specializaci, proto jich v našem ateliéru najdete ta obrovské množství. Nejenže díky tomu můžete vybírat z opravdu nepřeberného množství možností, vzorů a barev rámů i zrcadel, ale má to ještě další obrovskou výhodu. Naše rámy na zrcadla nenajdete „v každém druhém“ interiéru - výběr je jednoduše příliš široký na to, aby se některý rám na zrcadla používal příliš často a je díky tomu obvykle v České republice zcela výjimečný.

Tak je tomu i u širokých stříbrných ornamentálních rámů, z nichž jedno je v Praze pouze ve dvou interiérech. Tyto nádherné široké stříbrné rámy na zrcadlo jsou určeny spíše do moderního interiéru, ve kterém působí jako úchvatný, a přitom nevtíravý kontrastní prvek a celý interiér díky tomu oživují. Ornament je velice jemný, bez zbytečné historické stylizace a přílišných „kudrlinek“. Celkový dojem z rámů podpoří i kvalitní tradiční zpracování, při kterém je plátkový kov zjemněný pracnou patinou a celek je díky tomu nesmírně elegantní.

designové zrcadlo nad komodu do chodby

Italský rám na zrcadlo série Frameit CALCATERRA v teplém odstínu stříbra, vysoce kvalitní 4 mm zrcadlovina s bezpečnostní fólií proti rozbití, bez zabroušené fazety

Je zvláštní, jak si všichni pod pojmem zrcadlo na míru představují hlavně velikost zrcadla, ale již nemyslí na to, že na míru může být i samotný rám… často se nyní automaticky zvažují zejména minimalistické kovové slim rámy, dubové rámy či jednoduché černé rámy, jenže opravdu tahle nenápadná zrcadla interiérům prospívají? Ano, určitě ano. Některým.

Opravdu některým interiérům minimalistické slim rámy prospívají. Jenže naprosté většina bytů v Praze a okolí není postavena tak, aby zrcadlo v minimalistickém rámu dokonale zapadlo a pasovalo do nich. Ve skutečnosti jsou byty zařízené spíše různorodě a nemají důsledné hlavní dominantní prvky, které by vedly oko tam, kam je žádoucí. Koneckonců právě s touto myšlenkou se prodává tolik minimalistických rámů, aby do nejednotného interiéru nevznášely žádné dodatečné prvky. A tak byty zůstávají nejednotně zařízené a tak nějak neuspořádané.

Oproti zažitým představám ale právě výrazná zrcadla mají moc toto změnit a odvést pozornost žádoucím směrem a nově nadefinovat design interiéru. Ať již mohutný dřevěný rám, výrazný kovový rám, zrcadlo s neobvyklou patinou, či zajímavě pojatý ornamentální zrcadlo, jako v tomto případě, fungují jako výrazný kotvící prvek a dávají interiéru centrální bod.

Toto nádherné zrcadlo s jemným, ale poměrně neodvyklým ornamentem, který v žádném případě nepůsobí nijak procovsky a barokně, se stalo středobodem předsíně moderního bytu. Je místěné na zdi nad komodou a prostoru dodává jas a eleganci a navíc jej i skvělým způsobem rozšiřuje.

Moderní ornamentální rám

Dodnes si nedovedu vysvětlit, proč se dřevěné rámy zrcadel tak často rozlišují na „ornamentální“ a na „moderní“. Přitom spolu tyto dva pojmy ani nesouvisí, ani se při rámování vzájemně nevylučují. Rámy zrcadel ve starém stylu mohou být ornamentální, ale i hladké a stejně tak i moderní zrcadla mohou úplně klidně mít hladké i ornamentální rámy. Interiéry našich bytů a pokojů by nakonec byly velice smutné, kdyby v nich měly být jen zrcadla se samými hladkými rámy…

Ornament ani zdaleka není vždy pouze k tomu, aby rám zrcadla působil snad nějak „staře“. Moderně pojatý může být zajímavým a velmi praktickým doplňkem rámu, který především pomáhá rozdělit jednolitou kresbu rámu, pracuje s barvou, světlem, leskem i stínem a celku dodává obrovskou optickou hloubku.Stojací zrcadla
Elegantní koupelnové zrcadlo ve stříbrném ornamentáním rámu | © Frame it a Tomáš Dittrich

Stříbrné zrcadlo do koupelny

Luxusní zrcadlo do koupelny elegantní ale moderní pražské vily vneslo hravost, radost a spoustu úsměvů, aby každé ráno bylo ještě mnohem lepší.Dobře zvolené zrcadlo dodá koupelně nejen světlo a prostor, ale především i zcela nový prvek, kterým je možné prostor zcela nově nadefinovat. Do moderní koupelny v tradiční pražské vile z druhé poloviny dvacátého století byl zvolen historizující luxusní rám na zrcadlo.

Takto hravě a luxusně zarámované zrcadlo do jinak poměrně strohého, dvoubarevně laděného interiéru vlilo nádech hravosti a „princeznovosti“, které si čtyři obyvatelky vily každý den užívají.

Rám na zrcadlo má tvar inspirovaný rozevlátými sukněmi španělských tanečnic a povrch ve stříbřitě-šedé barvě, díky čemuž zrcadlo ve výsledku barevně skvěle ladí s celou koupelnou a nový impuls jí tak dodává svým tvarem. Zarámované zrcadlo je tak příjemnou dominantou prostoru, ale přitom nepůsobí nijak rušivým, či cizorodým dojmem.  (Foto: Tomáš Dittrich)

Zrcadlo v blondelovém rámu

Nic naplat, blondelové rámy mají opravdu něco do sebe. Samozřejmě se tato rámy nehodí do úplně každého interiéru, ale témeř. Zrcadla v tradičních ornamentálních blondelových rámech s některými interiéry báječně ladí a s jinými jsou naopak ve velice zajímavém a inspirativním kontrastu. Skvele proto vypadají nejen na zámku, či hotelu,  ale i na industriální betonové zdi.Blondelové rámy

Klasický stříbrný rám na zrcadlo do ložnice

Zatímco zlaté rámy si většinou spojujeme spíše se starými interiéry a klasickým ornamentem, zrcadla ve stříbrných rámech bývají považovány za soudobé, moderní a designové. Stříbrné rámy na zrcadla proto často bývají spíše moderní, hladké a bez větších ozdob.

Proč se omezovat předsudky? Zbavte se stereotypů! Neznamená to, že byste snad měli volit zlaté rámy tak, kde bude dobře vypadat právě stříbrné zrcadlo. Ale ani to neznamená, že by stříbrný rám musel nezbytně být hladký, jednoduchý a bez ozdob.

I stříbrné rámy mohou být nesmírně elegantní. Přestože i tento rám je obvykle spíše zlatý, ve stříbře působí velmi noblesním a klasickým dojmem a skvěle ladí se svým interiérem.LUXUSNÍ designová ZRCADLA DO moderní KOUPELNY

I do komerčních budova kancelářských komplexů je nutné dobře zvážit jak nejlépe zarámovat zrcadla do společných prostor. V dnešní době je v Praze nelehké pronajmout obchodní a komerční prostory a i zdánlivé maličkosti v podobě do detailu vyřešených prostor včetně luxusních a zajímavých rámů zrcadel mohou být právě tím, co rozhodne o tom, zda se nový nájemce nastěhuje nebo ne.

V tomto případě se investor rozhodl pro luxusní stříbrné rámy na zrcadla s jemným zlatavým nádechem – pánské koupelny mají zrcadla v zajímavém moderním vzoru krokodýlí kůže a dámské koupelny mnohem jemnější vyřezávaná zrcadla evokující doby dávno minulé.

zrcadlo v tradičním Ornamentálním rámu

Jeden z nejoblíbenějších dřevených rámů na zrcadla pochází z dílny tradičního českého výrobce obrazových rámů – Lira. Tento nádherný zdobený a ručně zlacený rám má tradiční motivy a náročné ruční dokončení. Zrcadla v tomto dekorativním rámu se hodí jak do klasických tak i moderních interiérů.

nerozbitné zrcadlo pro princezny do dětského pokojíčku

Kdo je na světě nejkrásnější? Zrcadlo v krásném a jemném rámu to malým princeznám vždy rádo řekne – kdykoli se do něj podívají a usmějí.

Vy, myslíte, že by děti raději mít zrcadlo v pokojíku neměly? A proč ne? Protože se o ně bojíte? Děláte dobře, i my se bojíme!

Proto naše zrcadla mají na zadní straně bezpečnostní fólii, která zrcadlovinu chrání před rozbitím. A kdyby se nakrásně mělo rozbít (to už by princezna musela být ale strašně moc navztekaná a musela by do něj tlouct kladivem), tak se z rámu nevysype a nikomu neublíží.  A pokud byste se snad o zrcadla v dětských pokojích báli i tak, umíme pro děti vyrobit i téměř nerozbitná zrcadla z plastu, která jsou po zpevnění skvělá nejen pro malé děti, ale klidně i o miminka. A nemusíte se bát už vůbec o nikoho…Zrcadlo v širokém moderním zlatém rámu

Kdybychom nebyli tak přísní v tom, jaké rámy zrcadel je možné označit za skutečně luxusní a používali jsme toto slovo tak volně, jak se v Praze dávno stalo zvykem, museli bychom v tomto případě označení luxusní rám na zrcadlo ještě podtrhnout.

Jedná se totiž o nádherný moderní a zároveň jedinečný rám na zrcadlo, který se hodí jak na velká zrcadla, tak i menší elegantní zrcadla, která mají působit výrazným, až téměř monumentálním dojmem. Tento nádherný neapolský rám s dokončením v barvě připomínající staré dukátové zlato dokazuje, že rám nemusí být nezbytně ornamentální, aby zrcadlo působilo výrazným dojmem. Zároveň tento rám nabízí nádhernou kombinaci tradiční zlaté barvy s výrazným moderním tvarem a výsledkem je tak nejen krásné XXL zrcadlo, ale i jedinečný moderní prvek do interiéru, který ovšem souzní i se starším nábytkem.Skutečně luxusní zrcadla

Zrcadlo se zlatým rámem

Při rámování zrcadel často narážíme na předsudky ohledně výběru vhodného rámu. Samotné vzorky samozřejmě nemohou přesně ukázat, jak krásně bude výsledné zrcadlo vypadat.

Navíc, ornamentální a mohutné rámy, o zlatých rámech ani nemluvě, nepatří dnes mezi právě ty nejoblíbenější. Alespoň v našich myslích. Jakmile se zlatý či ornamentální rám vyzkouší doma, velmi často padne volba právě na něj. Zrcadlo ve výrazném zlatém rámu se obvykle na zdi skvěle vyjímá, působí elegantně a celý interiér oživuje.

Právě proto se vždy snažíme, aby si naši zákazníci půjčili vzorky domů a přesvědčili se sami na místě, v jakém rámu bude zrcadlo vypadat nejlépe.Zapůjčení vzorků

rÁMOVÁNÍ velkých xxl ZRCADEL na míru

Nádherná zrcadla slouží nejen k tomu, abyste se mohli při příchodu, nebo odchodu upravit. Luxusní zrcadla v nádherných rámech jsou především úžasným dekorativním prvkem interiérového designu a to nejen tím, zrcadlo v krásném a luxusním rámu úžasně vypadá, ale zároveň i proto, co takové zrcadlo v sobě zrcadlí a tím znásobuje, či popřípadě, co je velkým zrcadlem možné zakrýt…

V tomto případě obrovské dřevěné zrcadlo v rámu stojí opřené o zeď, ještě než bude pověšeno nad komodu v obývacím pokoji v neobvyklém interiéru v Praze 3. Rám má jemně propracovaný tradičně pojatý vzor akantového listu na směrem ven klesajícím profilu. Díky svému tvaru zrcadlo není příliš hluboké, jako by tomu bylo u ven otočených rámů tvaru oblouku a je krásné i při pohledu ze strany. Rám ze smrkového dřeva je díky cinkování i mohutnosti profilu velice pevný a bez potíží dokáže takto velké a těžké zrcadlo unést.

Zrcadlo v interiéru dokáže pravé divy a tak je mimořádně důležité jak jeho správné umístění, tak i vhodně vybraný rám na zrcadlo. Přestože při výběru rámu na zrcadlo mnoho zákazníků dává přednost sladění rámu s jinými dekorativními prvky, samozřejmě to není jediná správná cesta jak vybírat. Nejkrásnější rám zrcadla může ve skutečnosti vypadat úplně jinak, než kličky u oken, koupelnové baterie, nábytek v předsíni i než cokoli jiného. K nejelegantnějším moderním rámům na zrcadla patří bezesporu série italských rámů Salvadori s lesklým povrchem na krakelovaných kovech, díky své jedinečné barvě a povrchu obvykle nepůsobí jako nic jiného v interiéru a právě díky tomu vypadají obvykle tak úchvatně.

Zajímavý, ale přitom jednoduchý,  stříbrný rám na vyfotografovaném zrcadle je velice mohutný, tak jako samotné zrcadlo a hodí se jako dominantní dekorace do moderních a elegantních interiérů. Rám kombinuje tvar mohutného oblouku, vysoký lesk a velice neobvyklou barvu studeného stříbra. Italští designeři obvykle dávají na svých rámech přednost spíše zlatavému nádechu stříbra, tak aby rám nebyl příliš „studený“ a občas i nepůsobil příliš technicky. U tohoto velice luxusního desigového rámu je ale právě kombinací neobvyklé barvy, tvaru a povrchu docíleno velice elegantního vzhledu a především u zrcadel mimořádně působivý a luxusní dojem.

Stojací zrcadla

Stříbrný rám na zrcadlo v restauraci a kasinu

Výrazné designové rámy a velká zrcadla jsou nedílnou součástí interiérového designu restaurací, hotelů, klubů a dalších služeb, kterým je třeba dodat punc výjimečnosti a jedinečnosti, dodat prostor i eleganci.

Do interiéru kasina se proto skvěle hodí výrazné rámy s elegantním ornamentem a zlacením. V tomto případě se jedná o široký rám v teplejším téměř nazlátlém odstínu stříbra, který je výjimečný svým mohutným, ale uhlazeným ornamentem s prořezáváním.

Tato velká zrcadla působí nejen jako úžasný designový prvek, ale prostor zvětšují a násobí a tím i opticky zvětšují prostor a umocňují jeho velikost.

Moderní designové zrcadlo v industriálním designu zrezlého železa v obývacím pokoji | © Frame-it.cz

industriální rám na ZRCADLO

Vedle skandinávského stylu je dnes nejoblíbenějším směrem industriální design se zdůrazněním kovových a betonových prvků. V tomto stylu proto vznikají i rámy na zrcadla a obrazy, které jsou dokonalým doplňkem industriálních interiérů.

Zrcadla mohou mít jak rámy se vzhledem betonu, rzi či starého železa, ale samozřejmě i dalších materiálů a kovů. Protože by železné rámy byly příliš těžké, většinou jsou pro rámování zrcadel upřednostňovány především vysoce kvalitní mohutné dřevěné rámy se vzhledem kutého železa. Rámy jsou díky svému materiálu dostatečně pevné a přitom stále lehké, jak by u železných rámů nebylo možné.

Mimo industriální interiéry se takto zarámovaná zrcadla uplatní i v klasických interiérech, kde vytváří velice zajímavý a často velice žádaný kontrast. Rám na zrcadlo díky svému materiálu nemusí být nijak mohutný a zrcadlo si přesto získá žádoucí pozornost.XXL Zrcadlo v dřevěném rámu

Dřevo, potažmo dřevěné rámy na zrcadla mají své neopakovatelné kouzlo a v interiérech jsou často nezastupitelné. V moderním interiéru kanceláří v Praze bylo zapotřebí jednu ze stěn chodby zcela uzavřít a navíc chodbu dodatečně prosvětlit a k tomu je velké zrcadlo zcela ideální. Bylo vyrobeno zcela na míru, tak aby zeď dokonale zakrylo až od podlahy. Proto není nástěnné, ale je pouze opřené o zeď.

Zrcadlo ve Skandinávském stylu

Vlastně se málokdo shodne na tom, jak přesně severský, švédský, či takzvaný skandinávský styl zrcadel a rámování vlastně vypadá. Všichni si pod tímto tak oblíbeným designovým směrem představují něco maličko jiného a v každém interiéru se s ním pracuje trochu odlišně. Dá se ale říci, že jej charakterizují čisté linie, tlumené barvy, funkčnost, hladké povrchy, přírodní dřevo a jednoduchý a minimalistický vzhled.

Právě takové může být i rám zrcadla. Jako je například tento jednoduchý a přitom elegantní jemně zkosený tvar kombinující bílé plochy s barvou přírodního ořechu do čistého a vysoce funkčního zrcadla, které se skvěle hodí do moderních a Skandinávky laděných interiérů.

Jak velké by mělo být VELKÉ zrcadlo ?

Při výběru rámů na zrcadla do předsíně či šatny obvykle rychle vyvstane otázka „jak by zrcadlo mělo být vysoké, abychom se v něm viděli celí?“. Ještě navíc, když partneři mají rozdílné výšky…

Když ale vybíráte správnou velikost zrcadla, nezapomínejte, že nezáleží jen na tom, jak jste vy sami vysocí, ale také na tom, z jaké dálky se do zrcadla budete dívat. V obvyklých vzdálenostech zcela postačuje, když Vaše nové zrcadlo bude mít o něco víc než polovinu vaší výšky, a je to…

Světlo se totiž odráží v úhlu a vy tedy v zrcadle vidíte právě dvojnásobek plochy. I s malým zrcadlem si tedy můžete při odchodu upravit účes, kravatu, sukni a boty jedním pohledem, když už byste se tedy rozhodli všechno tohle si najednou obléct…

Na druhou stranu je třeba ale zvážit design interiéru - malé zrcadlo obvykle neudělá tolik parády jako to velké. Velká plocha zrcadla odráží mnohem více světla, interiér lépe projasní a dodá mu hloubku a prostor. Z tohoto pohledu tedy čím větší zrcadlo je, tím lepší. Pro obvyklé interiéry v Praze bývají skvělá nástěnná zrcadla o výšce cca 180 cm, ty vypadají skvěle, vidět je v nich vše, ale ještě nejsou přespříliš velká a neutlačují zbytek interiéru.

Použitý je designový stříbrný rám série Frameit POMARICO s šířkou 10 cm, hladké stříbrné zrcadlo 4 mm bez broušené fazety s bezpečnostní fólií proti rozbití zrcadla, výška tohoto zrcadla je 170 cm.

Krásné zrcadlo na míru

Je důležité, aby zrcadlo v interiéru vypadala opravdu úchvatně a proto většinou nezbude nic jiného, než aby bylo vyrobeno skutečně na míru. V nejrůznějších obchodech s interiérovým designem je možné najít spoustu více či méně hezkých zrcadel, ale vždy se jedná o nějaký kompromis, který je nutné udělat. U zakázkových designových zrcadel všechno toto odpadá - jednoduše budete mít přesně takové zrcadlo, které bude v daném interiéru vypadat nejlépe.

Na tomto zrcadle je použitý italský rám Frameit Vazzano Oro a kvalitní hladké zrcadlo 4 mm bez fazety s nerozbitnou bezpečnostní fólií.