Desigová zrcadla

Zrcadla a design jsou naše láska. Proto se jim věnujeme - často a rádi. Stále hledáme nové tvary, nové povrchy, nové návrhy, nový design, nové možnosti.

Myslíme si, že hranice interiérového designu jsou otevřené a stejně otevřená je i naše mysl. Proto u nás v rámařství najdete tak neuvěřitelně širokou nabídku rámů na zrcadla od klasických až po vysoce moderní, od tenkých až po 25 cm širokých. A co tu není k nalezení, zvládneme vyrobit na zakázku. Cokoli pro zrcadla - naší lásku.

Zrcadlo v interiéru

Nedá se nic dělat, zrcadlo v interiéru umí opravdu kouzlit. Celý byt dokáže prosvětlit a opticky zvětšit, nejenže dokáže odrážet vás, ale bude odrážet a násobit i to krásné u vás doma, pohled z okna i cokoli jiného, co si budete přát. Krásné zrcadlo by proto nemělo v bytě nikdy chybět, vlastně by nemělo chybět téměř v žádné místnosti…

A aby mohla vypadat skvěle opravdu v každé místnosti, existuje nepřeberné množství rámů na vaše vysněné zrcadlo. Přestože široké ornamentální rámy vypadají obvykle naprosto úchvatně, nemusely by se hodit do každého bytu, proto není žádný problém vybrat jiný rám. Líbí se Vám moderní jednoduchý severský design? Nebo by vaše zrcadlo mělo být spíše industriální? Betonové? Dáváte snad přednost přírodnímu dřevu? Milujete Provence styl, či shabby chic, nebo raději rovnou něco výrazného a barevného? Nic není problém, svět rámů na zrcadla je téměř neomezený. Zrcadla totiž nemáte rádi jen vy, ale i my a jejich designeři.

benátské zrcadlo v černém rámu

Vždycky jsme rádi, když si při výběru vašeho vysněného zrcadla necháte poradit. Ještě raději jsme, když si přivedete i vašeho architekta, bytového desigera či architekta. A úplně nejvíc nás potěší, když je tento bytový architekt opravdu dobrý.

Tak tomu bylo i při zrození tohoto krásného zrcadla, které padne jako ulité do nádherného nově zrekonstruovaného luxusního bytu v srdci Prahy. Společně s architekty studia Summer Rain (jejich je i fotografie interiéru) jsme stvořili toto nádherné zrcadlo v zajímavě pojatém zakázkovém rámu. V rámu se snoubí tradiční elegance s neobvyklou kombinací barev, zejména odstínů černé a zlata, které se nezvykle nepravidelně prolínají a zbavují zrcadlo vší stejnoměrnosti.

Nebojte se, zrcadlo v takto elegantním a vytříbeném interiéru jsme nezapomněli vyčistit. Jeho funkce je jen dekorativní, obyčejné stříbrné zrcadlo by zde bylo zbytečně výrazné a nedávalo by v tomto velkém pokoji žádný smysl. Koneckonců, interiér je celý neobyčejný, proč by tedy měl mít obyčejné zrcadlo. Použili jsme proto uměle „zestařené“ zrcadlo, které vypadá, jakoby na svém místě viselo již desítky let a časem postupně „osleplo“.Benátské starřené zrcadlo v černém rámu a luxusním interiéru  - detail
Benátské starřené zrcadlo v černém rámu a luxusním interiéru
Černý patinovaný rám na benátské zrcadlo s ornamentem
Zlatý rám na zrcadlo s podélným pruhování ve stylu Art deco

Art Deco zrcadlo

Jednoduše tvarovaný rám dekorovaný podélným profilovaným pruhováním úžasně evokuje geometrickou dekorativnost stylu Art-deco. Aby vše dokonale ladilo, je toto zrcadlo rámované ve zlatu, samozřejmě může být ale i stříbrné a v mnohých dalších barvách.Rámy z pravého zlata
Zlatý Art Deco rám na zrcadlo
Zlaté Art Deco zrcadlo - detail rámu

RÁMOVÁNÍ ZrcadlA pro Luxusní Boutique

Ve vyhlášeném luxusním butiku s brilianty a šperky nemůže být jen tak ledajaké zrcadlo. Na druhou stranu, zbytečně ornamentální, příliš zlatý či zbůhdarma výrazný rám zrcadla by mohl ve svém důsledku působit lacině a přebíjel by se s vytříbenou elegancí interiéru.

Dodrželi jsme proto italský styl ale s výraznou čistotou myšlenky i tvaru, aby vypadala skvěle vedle výrazného íránského lustru. Proto taky zrcadlo nepochází z Benátek, ale narodilo se blízko Florencie v toskánském regionu Chianti .

Široký dřevěný rám s typickým toskánským tvarem je v příjemném krémově-bílém provedení s velice decentním stříbrným ornamentem. Barevně díky tomu nádherně zapadá do elegantního italského interiéru luxusního obchodu, který i díky zrcadlu působí jako noblesní italská vila.

Zrcadlo v elegantním italském rámu bílé barvy se stříbrem
Elegantní zrcadlo v interiéru luxusního boutique se šperky

ZRCADLO V ozdobném RÁMU na míru

Jeden z nejoblíbenějších dřevených rámů na zrcadla pochází z dílny tradičního českého výrobce obrazových rámů – Lira. Tento nádherný zdobený a ručně zlacený rám má tradiční motivy a náročné ruční dokončení s ornamentem. Zrcadla v tomto dekorativním rámu se hodí jak do klasického tak i moderního interiéru, chodby, či koupelny a vypadá skvěle s fazetou i bez ní.

Tradiční zlacený rám na zrcadlo s bohatým ornamentem - detail rámu
Tradiční zlacený rám na zrcadlo s bohatým ornamentem

Zlatý designový rám na koupelnové zrcadlo

I v rámování samozřejmě platí, že každá barva má mnoho podob a mnoho odstínů. Pro někoho překvapivě to platí i pro stříbrné a zlaté rámy. Není stříbro jako stříbro, není zlato jako zlato. I když výchozí kov je vždy stejný, následné úpravy, různé patiny, laky a šelaky dokážou zcela změnit tón zlata. Zlatý rám může proto být jak lesklý, tak i matný, může být ve studeném odstínu zlata, v neutrálním žlutém, teplé žluté i červeném zlatu. Každé zrcadlo proto působí úplně jinak a může ještě lépe vypadat ve svém interiéru, než by bylo základní zlaté zpracování.

V případě tohoto sice malého, ale zcela úchvatného zrcadla se jedná o rám od jednoho z nejvýznamnějších italských designů specializovaných na kvalitní rámy. Celé plátky zlata jsou mírně pomačkány a pokládány bez překladů vedle sebe a následně jsou přelakovány silnou vrstvou průhledného lesklého laku.

Tímto postupem je dosaženo výrazně moderního vzhledu rámu a zrcadlo působí jako výrazný prvek interiérového designu. V tomto případě září jako šperk v jinak poměrně tmavé koupelně.

XXL nástěnné zrcadlo ve stříbrném rámu v moderním domě v Praze

velké nástěnné zrcadlo do jídelny

Obrovské zrcadlo v širokém stříbrném rámu na míru včetně dovozu a instalace v PrazeDovoz a zavěšení

Moderní, prostorná a velmi světlá vila v Praze postrádala velké dominantní zrcadlo, které by doplnilo elegantní design celého interiéru. Velká prázdná zeď v jídelně byla pro zrcadlo jasnou volbou. Součástí jídelny je totiž i obrovské francouzské okno. Veliké zrcadlo dvojnásobí odraz zeleně do interiéru celého bytu a vytváří dojem, jako by i druhá stěna byla téměř otevřená ven.

Celému interiéru bytu dominují bílé a stříbrné rámy a proto bylo nutné zvolit stříbrný rám i na toto mohutné zrcadlo, aby vše zůstalo světlé a jemné. Zvolené rámování tvaru širokého klasického oblouku je dostatečně široké a mohutné na váhu zrcadloviny, ale přitom má odlehčenou konstrukci a nepřidává zrcadlu další zbytečnou zátěž.

Přestože je stěna opravdu velmi velká, je možné vyrobit i takto veliké zrcadlo v rámu zcela na míru a dosáhnout úctyhodného rozměru 280 x 140 cm. Po Praze pro nás není problém zrcadlo v tomto rozměru a hmotnosti přivézt a zavěsit na stěnu, aby bezpečně a rovně viselo a vypadalo skvěle.

Stříbrný designový rám na zrcadlo

Přestože je toto zrcadlo jen poměrně malé (má méně než metr na metr), krásně ukazuje, že mohutné rámy jsou právě pro takto malá zrcadla opravdu skvělou volbou. Díky nim je zrcadlo velmi vkusné a působí výrazně luxusním dojmem.

Krásný italský rám má jemné promačkávání ve tvaru lístků a povrch v barvě studeného stříbra s jemnou bílou broušenou patinou. Rám proto působí jako neklidná vodní hladina. Zrcadla jsou v tomto rámu nesmírně stylová a elegantní, ať již jsou jen takto malá, nebo i výrazně větší.

Stříbrný designový rám na zrcadlo s moderním vzorem
Stříbrný designový rám na zrcadlo
Detail rohového spoje rámu

moderní bílé zrcadlo

Ačkoli je dnes jedním z nejsilnějších módních trendů v bytovém designu právě minimalismus a severský styl, u zrcadel tomu tak obvykle není. Při rámování zrcadel je totiž mimořádně důležitým prvkem spíše kontrast. Designeři rámů na zrcadla proto stále rádi tvoří výrazný a dobře viditelný design.

V tomto případě je krásný designový bílý rám s jemným vzorem sice poměrně nenápadný, ale jeho působivost se podpoří výrazným kontrastem tohoto moderního prvku s klasickým broušeným zrcadlem s širokou fazetou. Navíc i samotný rám kombinuje lesklé a matné části díky čemuž je ještě zajímavější a neobvyklejší.

Moderní desigové zrcadlo v bílém rámu

Velké zlaté zrcadlo

Velká zrcadla v mohutných krásných a luxusních rámech dokážou opravdu zcela změnit charakter interiéru a dodat mu eleganci a pocit prostoru a luxusu. Jsou proto nepostradatelným pomocníkem interiérových designérů při vytváření celkové koncepce designu interiérů i v diplomatické čtvrti v Praze. Velké nástěnné zrcadlo na míru v nádherném zlatém vyřezávaném rámu se stalo centrálním bodem velké jídelny a vše krásné zrcadlí a znásobuje. Elegantní design zlatého rámu na zrcadlo skvěle ladí jak s interiérem prvorepublikové vily, tak i asijskou stylizací soukromé rezidence velvyslance.

ČERNÉ RÁMY NA ZRCADLA

Překrásné a mimořádně elegantní rámy na zrcadla mohou být i zdánlivě jednoduché a mohou být klidně i velmi tmavé – vždy ale musí být perfektně zpracované a mít v sobě něco zcela jedinečného.

Právě jako tento nepolský krasavec, který má zdánlivě jednoduchý tvar hladkého černého oblouku. Jeho černá barva má ale díky ručnímu zpracování strukturu, která rámu dodá život a jiskru. Hladký černý rám je navíc doplněný o tři řady jemných, černě patinovaných perliček, které vytvoří jemnější přechod k zrcadlu a rámu navíc dodávají neodolatelnou přitažlivost pramenící ze spojení nového a starého.


neobvyklé rámy zrcadel

Výběr rámu zrcadla podle fotografií vůbec není jednoduchý. Vybrat si kvalitní zrcadlo online v nějakém katalogu je téměř nemožné nejen proto, že kvalitní zrcadla se online nabízejí jen velice zřídka, ale především proto, že fotografie rámů velmi klamou – tu působí příliš leskle, tam je rám příliš široký, některé se zdají být příliš ornamentální a jiné jednoduše vůbec nevyniknou.

Některé rámy na fotografiích prostě nepůsobí příliš dobře, zdá se, že jsou snad všechno:příliš široké, příliš barevné, příliš zlaté, příliš divoké… Opak ale bývá často pravdou, čím výraznější je rám, tím lépe bude často zrcadlo vypadat. Tento rám na zrcadlo kombinuje několik barev e zlatem a výrazným ornamentem a zrcadlo je s ním naprosto úchvatné – pokud jej uvidíte na vlastní oči, budete jej mít i vy…

Velké ornamentální zrcadlo v rámu barvy Aqua se zlatým ornamentem

stříbrné zrcadlo v elegantním designu 

Přestože nejobvyklejší volbou pro výrazná interiérová zrcadla jsou spíše kontrastní rámy, může zrcadlo vypadat báječně i v jednoduše pojatém stříbrném rámu. Je nutné ale vybrat takový rám, který nebude příliš splývat s barvou zrcadla a nebude až příliš jednoduchý a nevýrazný.

V tomto případě má zakázkové zrcadlo na míru elegantní rám ve tvaru otevřeného oblouku, který je doplněný o několik řad jemných perliček u vnitřní hrany rámu. Rám je pečlivě a ručně vystříbřen a doplněn jemnou patinou. Díky tomu je skvěle vidět ruční práce a elegance a rám na zrcadlo vypadá úžasně.

Stříbrný rám na zrcadlo v interiéru
Stříbrný rám na velké zrcadlo v interiéru
Stříbrný rám na velké zrcadlo v interiéru - detail

rÁMOVÁNÍ ZRCADEL DO STŘÍBRNÝCH ORNAMENTÁLNÍCH RÁMŮ

I když mají mnozí zájem spíše o jednoduché moderní rámy na zrcadla, je třeba si přiznat, že zrcadla v klasických ornamentálních, designových či dokonce luxusních rámech vypadají naprosto úchvatně. Právě zejména díky kontrastu moderního interiéru s výrazným a luxusním rámem na zrcadlo dostává design interiéru zcela nový impuls a zrcadlo může fungovat nejen jako technická součást bytu, ale především jako jedinečný a kouzelný prvek interiéru. Jakmile si domů pořídíte zrcadlo ve výrazném krásném rámu, obvykle si už nemusíte lámat hlavu s drobnými ozdobami….

Úchvatné rámy na zrcadla patří k naší hlavní specializaci, proto jich v našem ateliéru najdete ta obrovské množství. Nejenže díky tomu můžete vybírat z opravdu nepřeberného množství možností, vzorů a barev rámů i zrcadel, ale má to ještě další obrovskou výhodu. Naše rámy na zrcadla nenajdete „v každém druhém“ interiéru - výběr je jednoduše příliš široký na to, aby se některý rám na zrcadla používal příliš často a je díky tomu obvykle v České republice zcela výjimečný.

Tak je tomu i u širokých stříbrných ornamentálních rámů, z nichž jedno je v Praze pouze ve dvou interiérech. Tyto nádherné široké stříbrné rámy na zrcadlo jsou určeny spíše do moderního interiéru, ve kterém působí jako úchvatný, a přitom nevtíravý kontrastní prvek a celý interiér díky tomu oživují. Ornament je velice jemný, bez zbytečné historické stylizace a přílišných „kudrlinek“. Celkový dojem z rámů podpoří i kvalitní tradiční zpracování, při kterém je plátkový kov zjemněný pracnou patinou a celek je díky tomu nesmírně elegantní.

Široký ornamentální stříbrný rám na zrcadlo
Elegantní ornamentální stříbrný rám na velké XXL zrcadlo

Moderní ornamentální rám

Dodnes si nedovedu vysvětlit, proč se dřevěné rámy zrcadel tak často rozlišují na „ornamentální“ a na „moderní“. Přitom spolu tyto dva pojmy ani nesouvisí, ani se při rámování vzájemně nevylučují. Rámy zrcadel ve starém stylu mohou být ornamentální, ale i hladké a stejně tak i moderní zrcadla mohou úplně klidně mít hladké i ornamentální rámy. Interiéry našich bytů a pokojů by nakonec byly velice smutné, kdyby v nich měly být jen zrcadla se samými hladkými rámy…

Ornament ani zdaleka není vždy pouze k tomu, aby rám zrcadla působil snad nějak „staře“. Moderně pojatý může být zajímavým a velmi praktickým doplňkem rámu, který především pomáhá rozdělit jednolitou kresbu rámu, pracuje s barvou, světlem, leskem i stínem a celku dodává obrovskou optickou hloubku.Stojací zrcadla
Italský zlatý rám s motivem květin
Čtvercové zrcadlo ve zlatém rámu s motivy květin
Zrcadlo se zlatým květinovým rámem
Elegantní koupelnové zrcadlo ve stříbrném ornamentáním rámu

Stříbrné zrcadlo do koupelny

Luxusní zrcadlo do koupelny elegantní ale moderní pražské vily vneslo hravost, radost a spoustu úsměvů, aby každé ráno bylo ještě mnohem lepší.Dobře zvolené zrcadlo dodá koupelně nejen světlo a prostor, ale především i zcela nový prvek, kterým je možné prostor zcela nově nadefinovat. Do moderní koupelny v tradiční pražské vile z druhé poloviny dvacátého století byl zvolen historizující luxusní rám na zrcadlo.

Takto hravě a luxusně zarámované zrcadlo do jinak poměrně strohého, dvoubarevně laděného interiéru vlilo nádech hravosti a „princeznovosti“, které si čtyři obyvatelky vily každý den užívají.

Rám na zrcadlo má tvar inspirovaný rozevlátými sukněmi španělských tanečnic a povrch ve stříbřitě-šedé barvě, díky čemuž zrcadlo ve výsledku barevně skvěle ladí s celou koupelnou a nový impuls jí tak dodává svým tvarem. Zarámované zrcadlo je tak příjemnou dominantou prostoru, ale přitom nepůsobí nijak rušivým, či cizorodým dojmem.  (Foto: Tomáš Dittrich)

Zlůatý ornamentální blondelový rám se zrcadlem s fazetou

Zrcadlo v blondelovém rámu

Nic naplat, blondelové rámy mají opravdu něco do sebe. Samozřejmě se tato rámy nehodí do úplně každého interiéru, ale témeř. Zrcadla v tradičních ornamentálních blondelových rámech s některými interiéry báječně ladí a s jinými jsou naopak ve velice zajímavém a inspirativním kontrastu. Skvele proto vypadají nejen na zámku, či hotelu,  ale i na industriální betonové zdi.Blondelové rámy
Zrcadlo v tradičním zlatém blondelovém rámu
Blondelový rám na zrcadlo - detail rohového ornamentu

Klasický stříbrný rám na zrcadlo do ložnice

Zatímco zlaté rámy si většinou spojujeme spíše se starými interiéry a klasickým ornamentem, zrcadla ve stříbrných rámech bývají považovány za soudobé, moderní a designové. Stříbrné rámy na zrcadla proto často bývají spíše moderní, hladké a bez větších ozdob.

Proč se omezovat předsudky? Zbavte se stereotypů! Neznamená to, že byste snad měli volit zlaté rámy tak, kde bude dobře vypadat právě stříbrné zrcadlo. Ale ani to neznamená, že by stříbrný rám musel nezbytně být hladký, jednoduchý a bez ozdob.

I stříbrné rámy mohou být nesmírně elegantní. Přestože i tento rám je obvykle spíše zlatý, ve stříbře působí velmi noblesním a klasickým dojmem a skvěle ladí se svým interiérem.Stříbrný rám - vzorek
Zrcadlo v tradičním stříbrném rámu
Zrcadlo v tradičním stříbrném rámu - detail rámu

LUXUSNÍ designová ZRCADLA DO moderní KOUPELNY

I do komerčních budova kancelářských komplexů je nutné dobře zvážit jak nejlépe zarámovat zrcadla do společných prostor. V dnešní době je v Praze nelehké pronajmout obchodní a komerční prostory a i zdánlivé maličkosti v podobě do detailu vyřešených prostor včetně luxusních a zajímavých rámů zrcadel mohou být právě tím, co rozhodne o tom, zda se nový nájemce nastěhuje nebo ne.

V tomto případě se investor rozhodl pro luxusní stříbrné rámy na zrcadla s jemným zlatavým nádechem – pánské koupelny mají zrcadla v zajímavém moderním vzoru krokodýlí kůže a dámské koupelny mnohem jemnější vyřezávaná zrcadla evokující doby dávno minulé.

zrcadlo v tradičním Ornamentálním rámu

Jeden z nejoblíbenějších dřevených rámů na zrcadla pochází z dílny tradičního českého výrobce obrazových rámů – Lira. Tento nádherný zdobený a ručně zlacený rám má tradiční motivy a náročné ruční dokončení. Zrcadla v tomto dekorativním rámu se hodí jak do klasických tak i moderních interiérů.

Bílý ornamentální rám se zrcadlem

Bílé ornamentální zrcadlo pro děti a princezny

Kdo je na světě nejkrásnější? Zrcadlo v krásném a jemném rámu to malým princeznám vždy rádo řekne – kdykoli se do něj podívají a usmějí.

Vy, myslíte, že by děti raději mít zrcadlo v pokojíku neměly? A proč ne? Protože se o ně bojíte? Děláte dobře, i my se bojíme!

Proto naše zrcadla mají na zadní straně bezpečnostní fólii, která zrcadlovinu chrání před rozbitím. A kdyby se nakrásně mělo rozbít (to už by princezna musela být ale strašně moc navztekaná a musela by do něj tlouct kladivem), tak se z rámu nevysype a nikomu neublíží.

Zrcadlo se zlatým rámem

Při rámování zrcadel často narážíme na předsudky ohledně výběru vhodného rámu. Samotné vzorky samozřejmě nemohou přesně ukázat, jak krásně bude výsledné zrcadlo vypadat.

Navíc, ornamentální a mohutné rámy, o zlatých rámech ani nemluvě, nepatří dnes mezi právě ty nejoblíbenější. Alespoň v našich myslích. Jakmile se zlatý či ornamentální rám vyzkouší doma, velmi často padne volba právě na něj. Zrcadlo ve výrazném zlatém rámu se obvykle na zdi skvěle vyjímá, působí elegantně a celý interiér oživuje.

Právě proto se vždy snažíme, aby si naši zákazníci půjčili vzorky domů a přesvědčili se sami na místě, v jakém rámu bude zrcadlo vypadat nejlépe.Zapůjčení vzorků
Zlatý rám na zrcadlo -  detail ornamentu
Zlatý rám na zrcadlo
Zrcadlo ve zlatém rámu - detail

Zrcadlo v širokém moderním zlatém rámu

Široký moderní zlatý rám na zrcadlo XXL

Kdybychom nebyli tak přísní v tom, jaké rámy zrcadel je možné označit za skutečně luxusní a používali jsme toto slovo tak volně, jak se v Praze dávno stalo zvykem, museli bychom v tomto případě označení luxusní rám na zrcadlo ještě podtrhnout.

Jedná se totiž o nádherný moderní a zároveň jedinečný rám na zrcadlo, který se hodí jak na velká zrcadla, tak i menší elegantní zrcadla, která mají působit výrazným, až téměř monumentálním dojmem. Tento nádherný neapolský rám s dokončením v barvě připomínající staré dukátové zlato dokazuje, že rám nemusí být nezbytně ornamentální, aby zrcadlo působilo výrazným dojmem. Zároveň tento rám nabízí nádhernou kombinaci tradiční zlaté barvy s výrazným moderním tvarem a výsledkem je tak nejen krásné XXL zrcadlo, ale i jedinečný moderní prvek do interiéru, který ovšem souzní i se starším nábytkem.Skutečně luxusní zrcadla

rÁMOVÁNÍ velkých xxl ZRCADEL na míru

Nádherná zrcadla slouží nejen k tomu, abyste se mohli při příchodu, nebo odchodu upravit. Luxusní zrcadla v nádherných rámech jsou především úžasným dekorativním prvkem interiérového designu a to nejen tím, zrcadlo v krásném a luxusním rámu úžasně vypadá, ale zároveň i proto, co takové zrcadlo v sobě zrcadlí a tím znásobuje, či popřípadě, co je velkým zrcadlem možné zakrýt…

V tomto případě obrovské dřevěné stojací zrcadlo v rámu zakrývá celou stěnu v kanceláři, která by jinak nebyla využita a ani by ji nebylo vhodné ukazovat. Proto vše jako mávnutím kouzelného proutku vyřešilo velké zrcadlo v neobvyklém Italském hnědém rámu evokujícím staré poškozené dřevo staré haly. Protože rámu nehrozí nebezpečí poškození dveřmi, je celé zrcadlo stojací, pouze opřené o zeď a tím vzniká i zajímavý úhel pohledu a je minimalizován odraz plochy podlahy.

Zrcadlo v interiéru dokáže pravé divy a tak je mimořádně důležité jak jeho správné umístění, tak i vhodně vybraný rám na zrcadlo. Přestože při výběru rámu na zrcadlo mnoho zákazníků dává přednost sladění rámu s jinými dekorativními prvky, samozřejmě to není jediná správná cesta jak vybírat. Nejkrásnější rám zrcadla může ve skutečnosti vypadat úplně jinak, než kličky u oken, koupelnové baterie, nábytek v předsíni i než cokoli jiného. K nejelegantnějším moderním rámům na zrcadla patří bezesporu série italských rámů Salvadori s lesklým povrchem na krakelovaných kovech, díky své jedinečné barvě a povrchu obvykle nepůsobí jako nic jiného v interiéru a právě díky tomu vypadají obvykle tak úchvatně.

Zajímavý, ale přitom jednoduchý,  stříbrný rám na vyfotografovaném zrcadle je velice mohutný, tak jako samotné zrcadlo a hodí se jako dominantní dekorace do moderních a elegantních interiérů. Rám kombinuje tvar mohutného oblouku, vysoký lesk a velice neobvyklou barvu studeného stříbra. Italští designeři obvykle dávají na svých rámech přednost spíše zlatavému nádechu stříbra, tak aby rám nebyl příliš „studený“ a občas i nepůsobil příliš technicky. U tohoto velice luxusního desigového rámu je ale právě kombinací neobvyklé barvy, tvaru a povrchu docíleno velice elegantního vzhledu a především u zrcadel mimořádně působivý a luxusní dojem.

Stojací zrcadla
XXL dřevěný rám na na velké zrcadlo
Velký stříbrný moderní rám na XXL zrcadlo
Ornamentální rám v interiéru kasína Borneo

Stříbrný rám na zrcadlo v restauraci a kasinu

Výrazné designové rámy a velká zrcadla jsou nedílnou součástí interiérového designu restaurací, hotelů, klubů a dalších služeb, kterým je třeba dodat punc výjimečnosti a jedinečnosti, dodat prostor i eleganci.

Do interiéru kasina se proto skvěle hodí výrazné rámy s elegantním ornamentem a zlacením. V tomto případě se jedná o široký rám v teplejším téměř nazlátlém odstínu stříbra, který je výjimečný svým mohutným, ale uhlazeným ornamentem s prořezáváním.

Tato velká zrcadla působí nejen jako úžasný designový prvek, ale prostor zvětšují a násobí a tím i opticky zvětšují prostor a umocňují jeho velikost.

Moderní designové zrcadlo v industriálním designu zrezlého železa

industriální rám na ZRCADLO

Vedle skandinávského stylu je dnes nejoblíbenějším směrem industriální design se zdůrazněním kovových a betonových prvků. V tomto stylu proto vznikají i rámy na zrcadla a obrazy, které jsou dokonalým doplňkem industriálních interiérů.

Zrcadla mohou mít jak rámy se vzhledem betonu, rzi či starého železa, ale samozřejmě i dalších materiálů a kovů. Protože by železné rámy byly příliš těžké, většinou jsou pro rámování zrcadel upřednostňovány především vysoce kvalitní mohutné dřevěné rámy se vzhledem kutého železa. Rámy jsou díky svému materiálu dostatečně pevné a přitom stále lehké, jak by u železných rámů nebylo možné.

Mimo industriální interiéry se takto zarámovaná zrcadla uplatní i v klasických interiérech, kde vytváří velice zajímavý a často velice žádaný kontrast. Rám na zrcadlo díky svému materiálu nemusí být nijak mohutný a zrcadlo si přesto získá žádoucí pozornost.XXL Zrcadlo v dřevěném rámu

Dřevo, potažmo dřevěné rámy na zrcadla mají své neopakovatelné kouzlo a v interiérech jsou často nezastupitelné. V moderním interiéru kanceláří v Praze bylo zapotřebí jednu ze stěn chodby zcela uzavřít a navíc chodbu dodatečně prosvětlit a k tomu je velké zrcadlo zcela ideální. Bylo vyrobeno zcela na míru, tak aby zeď dokonale zakrylo až od podlahy. Proto není nástěnné, ale je pouze opřené o zeď.

Velké zrcadlo v dřevěném rámu opřené o zeď
Zrcadlo v rámu - skandinávský styl

Zrcadlo ve Skandinávském stylu

Vlastně se málokdo shodne na tom, jak přesně severský, švédský, či takzvaný skandinávský styl zrcadel a rámování vlastně vypadá. Všichni si pod tímto tak oblíbeným designovým směrem představují něco maličko jiného a v každém interiéru se s ním pracuje trochu odlišně. Dá se ale říci, že jej charakterizují čisté linie, tlumené barvy, funkčnost, hladké povrchy, přírodní dřevo a jednoduchý a minimalistický vzhled.

Právě takové může být i rám zrcadla. Jako je například tento jednoduchý a přitom elegantní jemně zkosený tvar kombinující bílé plochy s barvou přírodního ořechu do čistého a vysoce funkčního zrcadla, které se skvěle hodí do moderních a Skandinávky laděných interiérů.