rámy na obrazy a zrcadla

Žádná omezení! Tak jako vaše představy a sny nikdo neomezuje, nikdo by ani neměl omezovat, jak budou vypadat vaše rámy na obrazy a zrcadla. Proto ani nijak není omezená naše nabídka. Když vám nebude vyhovovat žádný z nabízených rámů, můžeme podle vašich představ vyrobit i zcela jedinečný kousek na zakázku. Každý z nás je jedinečný a takové mohou být i rámy.

rámy a styly rámování

V naší nabídce najdete více než 3.000 kvalitních rámů na obrazy a zrcadla nejrůznějších velikostí, barev, tvarů i stylů. Není v naší moci na těchto stránkách ukázat všechny, ale vybrali jsme aspoň méně obvyklé styly rámů a rámování, kterým stojí za to se zvlášť věnovat, protože jsou jinak v Čechách zřídka k vidění.

Blondelové a ozdobné rámy v rámařství Frame-it.cz | © Frame-it.cz

Rámařská tradice ve své nejčistší podobě.

Tyto, v České republice dnes již takřka vymizelé rámy, představují tradiční vrchol rámařského umění. S takřka 100 procentním podílem ruční práce je každý rám přesně na míru připraveným unikátem a je často uměleckým dílem sám o sobě. Na rozdíl od jiných modelových rámů blondelové rámy dodržují tradiční tvary, po staletí ověřené rohové ornamenty, povrchovou úpravu i typické blondelové projmutí.

Blondelové rámy

Modelové rámy

Modelové rámy jsou dokonalé na pohled a ušlechtilé svým původem. Téměř bez omezení barev a tvarů, vždy ale dokonale zpracované, tak jak tomu bylo v nejlepší rámařské tradici po dlouhá staletí. Modelový rám představuje jeden z vrcholů rámařského umění – žádné stroje, žádný průmysl, žádná masová výroba, jen poctivá ruční práce od začátku až do konce.Modelové Rámy

Úžasné mistrovské rámy jsou pomyslným vrcholem rámařského umu. Každý malý kousek, každý krok, každý jednotlivý detail jsou vyrobeny na míru, vše ručně a za použití tradičních staletími ověřených postupů a materiálů. Stejně jako před desítkami let, i nyní si musí řezbář vybrat správný kus dřeva a rám pomalu ručně vyřezat k jeho dokonalé kráse.

MIstrovské rámy

Každý luxusní mistrovský rám může vypadat přesně tak, jak si budete přát a jak jste si jej vysnili pro Vaše zrcadlo či pro váš obraz. Řezbáři neznají téměř žádná omezení, která jsou typická pro masovou výrobu. Rámy být neobvykle tvarované, nezvykle široké, nevšedně dekorované, mimořádně rozměrné a mohou se vymykat všemu, co jste dosud viděli.

Tyto rámy jsou skutečné mistrovské umělecké dílo samy o sobě.


Mistrovské rámy

Drahé kovy

Naprostá většina kvalitních zlatých a stříbrných rámů vzniká tradičním postupem pokládání jemně vytepaného plátku kovu.

Obvykle se ale jedná o levnější náhražku pravých drahých kovů, obvykle o barevné kovy, zejména ze speciálních slitin hliníku a mosazi. Na první pohled sice působí podobně jako drahé kovy, nedosahují ale takového lesku a ani takové životnosti. Většina moderních rámů postupně podléhá pomalé oxidaci a ztrácí původní odstín.

Proto u nás najdete rovněž rozsáhlou sbírku rámů s povrchem z pravých kovů, jakými jsou především stříbro, žluté zlato, bílé zlato a platina. Tyto rámy mají neodolatelný a jinak nedosažitelný lesk a zvláštní krásu a velice dlouhou životnost.Rámy z drahých kovů

Dřevo

Přestože naprostá většina našich rámů je samozřejmě ze dřeva, ne na každém rámu je to na první pohled vidět. I ornamentální a zlacené rámy mají dřevěné jádro, ale pouze na malé části rámů je úmyslně přiznána a ukázána jejich dřevěné „podstata“.

Můžeme na nich tak obdivovat přirozenou strukturu dřeva, krásu jeho kresby i jedinečnost přírodního materiálu ať již v přírodním dřevěném masivu, dřevěných dýhách, dýhách kořenic či unikátních starých a obnovovaných dřevech.

Dřevěné rámy

Barevné rámy

Nikdy nepřestaneme žasnout nad tím, jak barevný je náš svět a jak černobílé obvykle je rámování jeho obrazů. Jako bychom chtěli zničit všechnu přírodu a barvy kolem sebe a svět naplnit černou, bílou a šedou. Černobílé fotografie jsou považovány za umělečtější, šedé interiéry za modernější a černé a bílé rámy za vkusnější. Jenže spíše než volba je to většinou jen strach z toho být jiní a odlišovat se od šedého davu…

My se nebojíme být jiní než ostatní. Nemáme strach ukázat svět v jeho barvách. Neutíkáme se do bezpečných vod šedi. Nebojíme se barevných rámů ani pestrých paspart.

Pro ty, kdo ještě nezapomněli, jak barevný je náš svět, jsme připravili nádhernou sbírku barevných rámů i rámečků, které budou vypadat úžasně na obrazech velkých i malých malířů.


Barevné rámování

Industriální rámy

Nespoutaný, divoký a velice osobitý industriální styl bydlení otevírá i spousty nových možností rámování obrazů i designových zrcadel pomocí postupů a materiálů, které byly dříve nemyslitelné.

Rámy ze surového železa, betonu, zrezlé rámy i rámy z oxidovaných kovů mohou být nyní zcela na míru jako jedinečný doplněk stylového interiéru.

O industriálních rámech

vitrínové rámy

Už dávno odzvonilo časům, kdy se rámovalo jen do klasických obrazových rámů, paspart a skel. Možnosti rámování jsou dnes několikanásobně větší, než měly generace před námi a koneckonců také se rámují věci, o kterých se nám dříve ani nesnilo. Nejen malíři se snaží hledat stále nové způsoby rámování svých obrazů, ale i my sami musíme stále hledat nové způsoby jak zarámovat tolik neobvyklých obrazů a objektů, které se u nás objevují. Zarámovat se dá totiž všechno, jen je třeba chtít…. Mezi nyní nejoblíbenější a nejvšestrannější způsoby rámování dnes proto patří takzvané kazetové či objektové rámy. Rámy, které umožní v celé kráse ukázat obraz či předmět, ať je jakkoli hluboký či složitý.Prostorové rámování

Rozměrově jsou velmi malé, ale jejich význam pro rámování je nedocenitelný.

Ať již jsou použity jako fileta do pasparty či jako vložka do rámu, tyhle maličké "rámy" dokážou naprosté divy a umí zcela zázračně pozdvyhnout kvalitu rámování na zcela novou úroveň. 

Rámování s filetou

plovoucí rámy

Plovoucí rámy samozřejmě nikam neplavou… Asi by samozřejmě i plavaly, protože jsou obvykle dřevěné, ale není to jejich účel ani pravý důvod, proč se jmenují právě takhle.

 Svoje jméno získaly podle toho, že obrazy v nich nejsou rámovány standardním způsobem, ale jsou v rámu umístěny tak, že se zdá, že v něm volně plavou. Většinou jen úzký rámeček od obrazu odděluje mezera a jen matně probleskuje pozadí rámu.

Je to v Čechách sice stále ještě opomíjený způsob rámování, ale je velice moderní a pomalu získává svoje místo na slunci i u nás.


plovoucí rámy