rámování

Rámování obrazů

Věříme, že pro každý obraz existuje ideální rám – rám, který obraz ukáže v jeho pravém světle, pomůže odhalit jeho duši a sílu a bude spolu s obrazem  v harmonickém vztahu, aniž by jej jakkoli utlačoval nebo omezoval.

Nezáleží na tom, zda se jedná o obraz na plátně, nebo o grafický list na papíře – každý obraz, který máte rádi, si zaslouží svůj jedinečný rám.

Více o rámování obrazů

Grafika a plakáty

Plakáty, moderní serigrafie a občas i významné práce na papíře patří při rámování mezi ty nepodceňovanější. Pro mnoho lidí se jedná „jen“ o práce na papíře a něco pocitově méně cenného než tradiční obrazy a kresby.

Jenže u rámování vůbec nezáleží na tom, kolik rámovaný obraz stál. Jediné na čem záleží, je co obraz znamená pro vás a jak důležité pro vás je, aby výsledek u vás v interiéru vypadal perfektně.

Rámování fotografií

Rámování fotografií je pro nás vždy sentimentální záležitost a cestou zpět ke kořenům. Právě z rámování fotografií Frame-it.cz povstalo a rádi se k němu proto i vždy vracíme.

O fotografii víme tedy opravdu hodně a dokážeme zvolit vhodné postupy rámování i materiály, aby rámování bylo krásné, přiměřené a pro fotografii vhodné. Jako jedni z mála v Evropě můžeme k fotografiím nabídnout nejen špičková skla s nejvyšší muzeální ochranou, ale především i pasparty v kvalitě certifikované i pro rámování i fotografií velmi vysoké hodnoty.Galerie fotografií

Mandaly

Mandaly jsou úžasné svým harmonickým spojením neuvěřitelné jemnosti a preciznosti malby s duchovním obsahem a energií. Stejně úžasné může být i jejich rámování. Mandaly ale obvykle patří mezi nejbarevnější obrazy v interiéru, proto je zapotřebí rámovat velice obezřetně a s citem, aby výsledek zůstal stále působivý a barevný, ale přesto jemný a elegantní.Rámování mandal

rámování dětem

Obrázky dětí i obrazy pro děti – oboje tak velice důležité a přitom při rámování tak často opomíjené a zanedbávané… Obrazy věnované dětem mají velikou moc, dokážou okouzlovat dětskou duši a rozdávat radost. Ve skutečnosti jsou proto mnohem důležitější než všechny ostatní obrazy světa. A protože je rámování dětských obrazů naše srdcová záležitost, vytvořili jsme úžasnou kolekci krásných hravých a barevných rámů, které obrazům do dětských pokojíčků padnou jako ulité.Dětské rámy

Rámování dresů

Zarámovat dres je vlastně velice jednoduché – pokud vám nezáleží na výsledku.

Když je pro vás ale dres důležitý, chcete, aby vypadl úžasně a nebyl rámováním poškozený, podpisy zůstaly zachovalé a po několika málo letech nevybledly, je zapotřebí mnohem detailnější a pečlivější práce i kvalitní volbu materiálů. Správně a elegantně zarámovaný dres je rázem nejen krásným suvenýrem, ale po dlouhá léta i jedinečným doplňkem interiéru, ve kterém vypráví svůj osobní příběh.


Rámy na dresy

Neobvyklé předměty

Ve Frame-it věříme, že je opravdu možné zarámovat téměř vše. Vše, co vám dělá radost, vyvolává emoce, a co si chcete uchovat. Vše, co je důležité právě pro vás.

Není přeci žádný důvod omezovat se při rámování na obrazy a fotografie. Vždyť přeci vůbec nezáleží na tom, kdo obraz vytvořil, nebo kolik stál. Jediné na čem opravdu záleží, je jak moc danou věc máte rádi a co ve vás vyvolává. Klidně to může být třeba borová šiška…

Mapy

Rámování map, různých dokumentů a staré grafiky spojuje tak trochu stejná potíž. Nic z toho totiž původně do rámu určeno nebylo. Pro zarámování je proto vždy důležité zvážit, čemu dáváte přednost, zda má celek působit jako nádherný a jedinečný doplněk interiéru, nebo si má raději ponechat svou původní funkci i „pocit“ s ní spojený.

Rámování map

Staré tisky

Zarámovat staré tisky je skoro stejné, jako zarámovat nové tisky a grafiku, až na to, že je to zcela úplně jiné... Na vhodné materiály a postupy je třeba klást mnohem větší důraz.

Staré tisky

CD & LP

Zarámovat vinyl je vlastně podobně náročné jako každé jiné objektové rámování, jediné co je trochu jiné, je občasná nutnost zařídit, aby desku bylo opět možné vyjmout a přehrát.

Rámování CD a LP

Výšivky

Jak jsou náročné a pracné na výrobu, tak jsou pracné i pro zarámování, společně ale dokážeme udělat úžasný výsledek, který vám bude dlouho dělat radost.

Rámování výšivek

Diplomy

Rámování diplomů bývá vždy tak trochu boj - všichni mají představy, jak by to mělo vypadat, ale pokud se to obvykle udělá trochu jinak, vypadají zarámované diplomy skvěle...

kachle

Kachle se nerámují často. O to větší výzva to pro nás při rámování vždy je. A o to větší je pak i radost, když výsledek vypadá podle našich představ.

Rámování kachlí

medaile

Medaile je úžasná věc. Ztělesňuje v sobě odhodlání i úspěch, odříkání i radost. Při jejím rámování se vždy snažíme vyvažovat estetickou stránku a hold jejímu nositeli.

Rámování medialí