luxusní zrcadla

Luxusní ručně vyřezávaný stříbrný rám na zrcadlo v elegantním interiéru v Praze

co jsou skutečně luxusní rámy na zrcadla

Ačkoli žijeme v době, kde slovo luxusní už pomalu ztratilo svůj význam a potkáváme se s ním téměř na každém rohu, jsme hrdí, že u nás si luxusní rámy a luxusní zrcadla stále zachovávají svůj pravý význam.

Pro nás je pravý luxus především svobodou – svobodou volby, svobodou plnit si své sny, svobodou vystoupit ze stínu průměrnosti, svobodou před zbytečnými omezeními standardních výrobků.

LUXUSNÍ VYŘEZÁVANÝ ORGANICKÝ RÁM

Luxusní ručně vyřezávané rámy na zrcadla zcela uchvátí v každém interiéru. Nemusí se podřizovat běžným konvencím, které jsou u obvykle dostupných rámů na zrcadla běžné. Když se stejně jako my nebudete bát nádherných organických tvarů, můžete si domů dopřát i takto nádherný a mimořádně mohutný a široký rám na zrcadla. I v tomto případě samozřejmě ručně vyřezávaný i stříbřený. Žádná strojová práce, žádný průmysl, jen špičková kvalita, práce starých mistrů a letité zkušenosti s těmi nejlepšími luxusními rámy.Luxusní oválné zrcadlo

Nádherné velké oválné zrcadlo do koupelny je v luxusním ručně vyřezávaném rámu s mistrovským povrchem jemně patinovaného zlata. Rám zrcadla sestává z pravidelných vlnek a žlábků, které dokážou skvělým způsobem pracovat se světlem a rozjasnit i tmavé prostory.

Rám je samozřejmě vyzlacen klasickým způsobem plátkovým zlatem na arménský bolus, není ale leštěné, aby lesk rámu nebyl přílišný a zrcadlo díky tomu mohlo působit skvěle v klasickém i moderním interiéru.

Elegantní rám zrcadla

Nic naplat, zrcadlo je vždy jedním z nejdůležitějších prvků v interiéru a obvykle dokáže byt i celý bytový design zcela nově definovat. I Proto je důležité, aby již ve stupních prostorách byla úžasná zrcadla v nádherných luxusních rámech.

Máloco může být lepší volbou než ručně vyřezávané luxusní zrcadlo v moderním stylu dvojité vlky, která je vrstvena v kombinaci zlata a stříbra, působí mimořádně odlehčeným až nadpozemským dojmem. Rám je samozřejmě vyroben velikostí, tvarem i konečným vzhledem zcela na zakázku podle přání zákazníka.

Mistrovské rámy

Luxusní zlaté zrcadlo

Elegantní zakázkově vyřezávané zrcadlo jehož tvar i barva se zrodily ze snů svého majitele.Úchvatný zlatý rám na zrcadlo je vyřezávaný do tvaru, který připomíná jemné rozevláté a stupňovité plamínky.

Zrcadlo je prvním objektem, který je vidět hned po vstupu do krásné moderní vily a je koncipované tak, aby rám byl v příjemném kontrastu k modernímu vybavení interiéru, ale zároveň nebyl až příliš tradiční. Dokonale se v něm tedy snoubí tradiční i moderní prvky. Neobvyklý moderní tvar je dokončen tradiční technikou zlacení plátkovým zlatem a podložený červenou hlinkou tak svým odstínem ladilo s detaily interiéru.

Okouzlující stojací zrcadlo pro interiér v praze

Luxusní rámy na zrcadla si mnozí představují jako bohatě ornamentální rámy s barokními vzory a různými „kudrlinkami“. Ale chyba lávky, o tom přeci luxus vůbec není. Jednoduchost a elegance výrazně vládnou i v kategorii těch nejluxusnějších zrcadel a není tedy žádnou výjimkou, když v interiéru uvidíte jednoduše tvarované, ale exkluzivně provedené zrcadlo.

Mezi ty nejkvalitnější a nejlepší povrchy, které je možné v rámování použít, patří přirozeně i různé drahé kovy, mezi nimi i pravé stříbro. To může zůstat světlé a lesklé, tak jak jej známe většinou. Pokud chceme dosáhnout něčeho opravdu výjimečného, můžeme pravé stříbro speciálním postupem zoxidovat do modravých odstínů s mnoha neobyčejnými barevnými přechody a nádherným opalizováním.

Právě takto vzniklo i nádherné velké zrcadlo na postavení do velké haly v nově zrekonstruovaném interiéru luxusního bytu v centru Prahy. Pro zrcadlo jsme zvolili neobvyklý rám tvaru mohutného rovnoramenného trojúhelníku, jedinečnost mu dodává nejen velikost a zajímavý ostrohranný tvar, ale především okouzlující povrch, jenž je natolik náročné vyrobit, že se jím v Praze může pyšnit pouze několik málo zrcadel.

Moderní vyřezávaný rám na luxusním zrcadle

Když se v Praze řekne zrcadlo v luxusním vyřezávaném rámu, většina z nás si představí výrazné tradiční rámy s barokními ornamenty a nejrůznějšími „kudrlinkami“. Může to tak samozřejmě být, ale ani zdaleka nemusí.

Tradičními technikami starých rámařských mistrů dnes vznikají i moderní rámy současných tvarů bez ozdob a komplikovaných forem. Mezi takovéto moderní rámy patří i zajímavě, téměř organicky, vyřezávaný rám na malé luxusní zrcadlo v příjemném čtvercovém formátu. Mírně klenutý tvar s obloučkovitým řezem vytváří krásné a dominantní zrcadlo, které i v takto malém formátu, dokáže přitáhnout všechny pohledy. V bytovém designu se díky tomu dokáže dokonale uplatnit a pomůže interiér pozdvihnout na novou úroveň. Toto krásné luxusní zrcadlo má rozměr 70 x 70 cm a je v příjemném provedení patinovaného zlata, které je mírně matné a zbytečně se neleskne.

Tak jak je u rámování luxusních zrcadel typické, je tento rám možné vyrobit i v jakémkoli jiném rozměru a samozřejmě i v jiném provedení. Není nutné se omezovat na toto patinované zlato, ale je možné zvolit i zlacení pravým zlatem, různé odstíny stříbra, mědi a mnoha jiných barev.Luxusní rámy na zrcadlazlatý rám na zrcadlo

Luxusní rámy na zrcadla nemusí být za každou cenu výrazně ornamentální. I když ale budou mít jen jednoduchý tvar, musí být do detailu perfektně a s péčí provedené a samozřejmě na zakázku. A v luxusním rámování „na zakázku“ neznamená, jen že je možné vyrobit jakýkoli rozměr, ale především to, že váš rám může mít jakýkoli tvar, jakoukoli barvu, cokoli si budete přát…Modelové rámy

zrcadlo Nevšední elegance

Opravdu kvalitní a luxusní rámy zrcadel si zaslouží nejen precizní zpracování, ale především kvalitní a luxusní materiály. I relativně malé zrcadlo ve výrazném rámu, jehož téměř neuchopitelnou barvu tvoří speciálně oxidované pravé stříbro, dokáže s interiérem pravé divy a je vždy zcela nepřehlédnutelné.

Rámy z pravého stříbra

Luxusní ornamentální rám na zrcadla v oxidovaném bronzu

>

Úchvatný a mimořádné působivý vzhled starého etruského bronzu je v Praze i celé České republice zcela jedinečný a výjimečný i mezi luxusními zakázkovými rámy na zrcadla. Dosažení tohoto efektu je velice náročné a proto takto výjimečné rámy na světě téměř nikdo neumí vyrobit. Přestože se jedná o typicky italský vzhled oblasti Toskánska, kde se nachází nejvíce artefaktů v tomto vzhledu, díky naší kdysi keltské historii působí úžasně a téměř lokálně i v Praze.

Na povrchu rámu se střídají zlatavé tóny, měděné odstíny a různé odstíny oxidované zelené, s šedou až černou a povrch skvěle evokuje přírodní měděnku a přirozené stáří rámu. Zrcadlo je o to působivější, že neobvyklý luxusní povrchová úprava byla použita na tradiční vzhled blondelového rámu s jeho typickým jemným tvarem a ornamenty v rozích rámu a uprostřed jeho ramen.

Zrcadla v rámech tohoto vzhledu vypadají úžasně nejen v tradičních interiérech, ale i obývacích pokojích, chodbách i předsíních velmi moderně designovaných interiérů, ve kterých vytvářejí efekt jedinečného kontrastu.

Tak jak je pro luxusní rámování zrcadel typické, je tento rám možné vyrobit i v jiném povrchu, například zlatý, stříbrný apod. a zároveň je tento nádherný povrch možné použít i na rámech jiného tvaru. Omezení při výběru vhodného rámu na zrcadlo nejsou prakticky téměř žádná.Oxidované rámy

Ryzí luxus v ryzím zlatě

U luxusních zakázkových rámů na zrcadla se meze nekladou, pokud máte chuť mít v interiéru opravdu tradiční zrcadlo s rámem vyzlaceným pravým dukátovým zlatem, můžete jej samozřejmě mít.

Protože zrcadla v interiéru bývají většinou velmi velká, využívá se zlacení pravým zlatem, stříbrem či platinou kvůli jejich vysoké ceně jen opravdu výjimečně. U dnes oblíbeného matného zlacení pozná rozdíl mezi pravým zlatem a jiným plátkovým kovem jen málokdo, ale rozdíl v ceně by velmi rychle poznali všichni. 

Proto se pravé kovy používají na zrcadlech jen tehdy, kde je nutné dosáhnout speciálního efektu, který by s jiným povrchem nebyl možný. Výjimku pak tvoří malá zrcadla, která díky pravému zlatu a stříbru umí projasnit a oživit i nejtmavší kouty v interiéru. Jako právě toto maličké, pouhých 17 x 17 cm velké, zrcadlo, které slouží především jako nádherná a jedinečná dekorace v dámském pokoji.Rámy z pravého zlata

Stříbrný vyřezávaný rám na luxusní zrcadlo

Už jsme si vlastně dávno zvykli, že to co je za luxusní rámy na zrcadla v Praze obvykle považováno a vydáváno a co jsou skutečně luxusní zrcadla, je veliký rozdíl. Vždy nás moc mrzí, když vidíme strojově vyráběné rámy, rámy ve velkých sériích, či odbyté rámy z méněcenných materiálů vydávané za vysoce kvalitní a jedinečné kusy. Z našeho pohledu, ani kvalitní ruční práce nestačí, abychom rám popsali jako luxusní.

Vlastně, ačkoli naprostá většina našich rámů vzniká ruční prací a tradičními postupy, jen malý zlomek rámů je opravdu luxusní a exkluzivní. Patří mezi ně nejen rámy z výjimečných materiálů, jako je pravé zlato, stříbro, či platina, ale především rámy, kde práce starých mistrů, nabízí naprostou svobodu a jedinečnost tvarů, velikostí a barev. Skutečně luxusní rámy na zrcadla nejsou téměř ničím omezené, je možné vytvořit takřka libovolný tvar, velikost, šířku rámu i konečné dokončení ve zhledu, který Vám bude vyhovovat.

Právě takto vzniklo i stříbrné zrcadlo vytvořené pro designový showroom v Praze. Nejprve jsme vybrali správné rozměry a základní tvar rámu, následně vyzkoušeli několik kombinací stříbra a barevných podkladů, které jemným prodíráním a vzájemnou jedinečnou souhrou umocnily pocit hloubky a dynamiky v plamínkovém tvaru rámu. Díky tomu vzniklo zcela exkluzivní zrcadlo v rámu, který nikde jinde v Praze ani celé ČR neexistuje v žádném dalším kuse. Právě takhle, chápeme luxus my…Mistrovské rámyVyřezávané rámy na zrcadla

Vedle spousty klasických, moderních i designových zrcadel a rámů na zrcadla proto jako skutečný poklad hýčkáme naše plně zakázkové dřevěné rámy na zrcadla v nejvyšší možné kvalitě. 

Mistrovské ručně vyřezávané rámy, které se přizpůsobí i těm nejnáročnějším zákazníkům a interiérům stejně jako rámy z pravých drahých kovů navazují na nejlepší tradici rámování.

Mistrovské rámy

Zaoblený rám na malé luxusní zrcadlo

Luxusní na míru ručně vyřezávaný rám na zrcadlo se zaoblenými rohy v kombinaci bílé a stříbra dodá interiéru eleganci i punc jedinečnosti.

Když se rámuje opravdu velké zrcadlo, často rámy nemusejí být ani zdaleka luxusní, a vlastně často nemusí být ani nijak mimořádně krásné a kvalitní a velká XXL zrcadla stejně většinou vypadají krásně. Většinou tomu pomáhá už samotná zrcadlová plocha, která dokáže úžasně interiér rozjasnit a zvětšit a rám je maličko v pozadí. U středně velkých a menších zrcadel je tomu už ale jinak. Rám si získává mnohem větší pozornost, je proto i pro celkové vyznění a pocit ze zrcadla mimořádně důležitý.

Ačkoli toto nádherné bílo-stříbrné zrcadlo včetně rámu měří méně než 70 x 90 cm, je zcela jedinečným doplňkem interiéru. Široký rám vznikl jako jediný kus na zakázku a je ručně vyřezávaný do tvaru elegantní vlny se zaoblenými okraji. Oblouky a zaoblené hrany celému rámu dodávají nádech nadčasové elegance a měkkosti, kterou by u běžnějších zrcadel dokázaly nabídnout pouze oválné rámy. Tento luxusní a vysoce neobvyklý rám tedy je i není obdélníkový i oválný zároveň a do interiéru vnáší jedinečnost a eleganci.

Malé luxusní zrcadlo v bílém zakázkově vyřezávaném rámu se zaoblenými rohy a tvarem vlny | © Frame-it.cz

Proč tak důsledně odlišujeme luxusní a designová zrcadla

Pořád nás trochu trápí, jak často se pojem luxusní spojuje se vším možným a pomalu se vytracuje pravý význam slova. Skoro každé zrcadlo, na které někde v Praze nebo na internetu narazíme je prezentováno jako luxusní, i když je to ve skutečnosti zcela obyčejný průmyslový výrobek. Co si z toho pak má zákazník vzít?

Ačkoli jsou všechny naše rámy na zrcadla vždy vysoce kvalitní a až několik málo výjimek jsou vždy ručně vyráběné a v podstatě vždy na zakázku, přeci jen je i mezi velmi kvalitními rámy a zrcadly možné najít ty, které jsou ještě výjimečnější, exkluzivnější a opravdu luxusnější. Zkrátka opravdu nejsou ani zdaleka pro každého.

Do kategorie designových zrcadel proto řadíme sice špičkové a kvalitní rámy, ale v naprosté většině případů vyráběné z řezaných a spojovaných lišt. Zatímco jako luxusní zrcadlo u nás najdete zcela zakázkově vyráběná zrcadla nejen přesně na míru svou velikosti, ale především vašim představám. Proto se vždy jedná o zrcadla v luxusních modelových rámech a v ručně vyřezávaných mistrovských rámech, kdy je každý kus naprostý originál a proto může být v Praze a vlastně i na celém světě stejné zrcadlo vždy jen jediné.

Mezi zakázkové a na míru vyrobená luxusní zrcadla patří i nádherný rám tvaru konvexního oblouku s výraznou 10 cm šířkou rámu a v překrásném dokončení patinovaného zlata vybranému podle vkusu zákazníka. Rám a díky tomu i zrcadlo budou ve svém interiéru v centru Prahy zcela nepřehlédnutelné, ať již bude viset na tmavém či světlém místě.

luxusní zakázkové rámy

Rám na zrcadlo samozřejmě vždy vypadá nejlépe, když perfektně navazuje v rozích, v rámu není vidět žádný řez ani žádný přechod a celek působí jako z jednoho kusu. Toho by u běžných rámů nikdy nebylo možné dosáhnout, a proto nezbývá, než jej vyřezat z kusu dřeva, nebo jej připravit zakázkovým modelovým způsobem.

Rám se tedy nejprve vytvoří ze surového dřeva, vše se začistí, poté se vykříduje a až nakonec se mu vtiskne konečný vzhled zlacením či barvením. Zrcadlo v takovém rámu vypadá báječně a především, může být přesně takové, jak budete chtít.

Zakázkové modelové rámy

ZRCADLA v Moderním rámu 

Jedním z pilířů nabídky luxusních rámů na zrcadla v našem studiu Frameit v Praze jsou úchvatné rámy, ve kterých se snoubí moderní design a tradičně kvalitní zpracování a řemeslné postupy. Poměrně úzký rám tvaru stoupajících schůdků je na zrcadlo jak stvořený, není ale v žádném moderním laku, či fóliích, ale je tradičně vystříbřen, kartáčován a patinován a tím získává svůj neobyčejný vzhled, živost a hloubku. I relativně strohému interiéru díky tomu dodá nové kouzlo a jiskru.

úžasné povrchy

I zdánlivě jednoduchý tvar rámu lze při kvalitním zakázkovém rámování proměnit v neuvěřitelný a zcela jedinečný designový kus, který okouzluje svou výjimečností a jedinečností.

Velice náročné úpravy pravého stříbra a speciální oxidace jako mávnutím kouzelného proutku vytvoří rám, který bude úžasně vypadat v tradičním i vysoce moderním interiéru. Protože se každý takový rám rodí pod rukama mistrů a velkou roli hrají přírodní procesy, je každý kus naprostý originál a každé zrcadlo zcela osobité.

LUXUSNÍ ČERNÉ ZRCADLO

Mnoho zákazníků volí pro zrcadlo černý rám pro obvyklou jednoduchost a rovné přímé linie zejména do moderních a minimalistických interiérů. Jenže i zrcadla v černých rámech mohu být výrazná a být skvělým doplňkem interiéru, když se rámy nevyberou jen tak obyčejné. Toto malé luxusní zrcadlo má vysoce kvalitní ručně vyřezávaný rám do tvaru organické vlny. V jeho barvách převažuje vosková černá, pod níž vykukuje červený podklad a vnitřní linku ozvláštňuje ruční šrafování.Modelové rámy

Zrcadlo pro luxusní pražský interiér

Design některých luxusních zrcadel je natolik neobvyklý, že se nám jej nedaří správně zprostředkovat ani prostřednictvím fotografií. Ať děláme, co děláme, zrcadla velmi často na fotografiích nejsou ani zdaleka tak krásná a působivá jako ve skutečnosti… To platí jak pro některé pololesklé a lesklé povrchy, jemné barevné přechody na rámech, tak většinou i pro tvarově složité rámy.

Mezi tyto složitě tvarované rámy patří i nádherný a velice výrazný rám vzhledu sice jemného, ale o to velkolepějšího křídla, které kolem zrcadla tvoří v interiéru nepřehlédnutelný designový prvek. Díky tomu se uplatní především ve větším prostoru a interiérech, které jsou spíše odlehčené a nejsou ničím přeplněné. Zrcadlo bude výrazné nejen svým vzhledem, ale i prostorem, který bude potřebovat do šířky i do hloubky. Toto konkrétní zrcadlo nyní zdobí moderní interiér nádherné vily na okraji Prahy a zdá se, jako by do něj patřilo vždy.

Protože se jedná o zakázkové zrcadlo zcela na míru, je této konkrétní exemplář v zajímavém patinovaném zlatě, samozřejmě jej ale dokážeme připravit i ve stříbře a dalších barvách.bílé svatební zrcadlo

Nádherné rámy a krásná zrcadla svatebním oslavám dodávají zcela jedinečnou atmosféru. A ačkoli většina svateb mívá jen běžné a spíše levnější rámy, občas chtějí svatebčané mít svůj velký den opravdu unikátní a mít vše dokonalé do posledního detailu. Pak přicházejí ke slovu i luxusní rámy a luxusní zakázková zrcadla. Toto nádherné čtvercové zrcadlo ve velmi širokém rámu kombinuje jemnou bílou barvu s květinovým ornamentem z pravého stříbra. Luxusní zakázkové zrcadlo je samozřejmě vyrobené zcela na míru a bylo by jej možné vyrobit nejen v jiném rozměru, ale i jiných barvách, zlatu místo stříbra a podobně.

Speciální zrcadla

U luxusních dekorativních zrcadel, která slouží jako doplněk interiéru, ani zdaleka není nutné mít jen běžné stříbrné zrcadlo. Vždyť možností je taková spousta a právě zlatá, bronzová či šedá zrcadla, antická zrcadla, či hvězdnatá noc mohou přeci vypadat tak úchvatně.

speciální zrcadla