stojící zrcadla

stojací zrcadla

Vlastně si dodnes nedokážeme vysvětlit, proč je většina zrcadel pověšených na zdi a málokdy vůbec uvažuje o tom, že by se dalo postavit volně do interiéru, či alespoň opřít o zeď. Možná je to proto, že je mnoho interiérů velmi malých a nad elegancí převládne strach, že by volně stojící zrcadlo zabíralo příliš mnoho místa. Možná je to jen proto, že málokdo umí opravdu krásné volně stojící zrcadlo vyrobit. A možná většinu z nás ani nenapadne, že by zrcadlo mohlo být někde jinde než právě na zdi.

Už dávno jsme si na to ale zvykli. Rozhodně jsme se s tím ale nesmířili. Dokážeme proto téměř libovolné zrcadlo připravit tak, aby v interiéru mohlo volně a mohlo prostor oživovat úplně jiným způsobem, než by zvládlo klasické zrcadlo.

zrcadla na opření

Když by v interiéru opravdu neměl být dostatek prostoru pro volně stojící zrcadlo, skvělou alternativou může být zrcadlo, které na zdi nevisí, ale je o ní jen opřené. V tuhle chvíli může být opravdu veliké, dokáže odrážet celý prostor a zároveň má i maličko jiný úhel, než běžné zrcadlo zavěšené na zdi.

Takovéto zrcadlo je jedním z nejmocnějších nástrojů v interiérovém designu a s prostorem dokáže doslova kouzlit. Dokonce se může zdát, jakoby zrcadlo byly ve skutečnosti dveře do další mítnosti, která se za ním otevírá.

Lesklé bílé zrcadlo na postavení

Ať si říká kdo chce co chce, zrcadlo by mělo být ve výrazném rámu. I když je dnes minimalismus tak velice žádaný zrcadlu bude mnohem víc slušet krásný rám. Báječnou volbou bývají rámy, které v sobě slučují starý svět s tím novým. Tradiční barokní ornamenty ale ve vysoce lesklém provedení jsou téměř sázkou na jistotu. Je jen velmi málo interiérů, kde by zrcadlo s takovým rámem nevypadalo skvěle.designová zrcadla

XXL zrcadla na opření

Velké stojací zrcadlo vždycky tak trochu vypadá, jako by za ním byla ještě další místnost. Vlastně se tak dá takovým malým kouzelnickým trikem byt o jednu další místnost zvětšit, alespoň pocitově. A když se to vezme kolem a kolem, tak velké zrcadlo a díra k ve zdi k sousedům jsou jediné věci, které si můžete do interiéru pořídit a zároveň tím prostor zvětšit…

Když má zrcadlo navíc krásný moderní rám, který je jednoduchý a rafinovaně elegantní zároveň, je to opravdová radost. A k tomu je i v krásném odstínu stříbra, který se postupně proměňuje podle dopadajícího světla – přes den může působit studeným stříbrem a ve večerním osvětlení příjemně nazlátle.

Romantické stojací zrcadlo

Všech možných i nemožných zrcadel, bílých, jednobarevných, tradičních zlatých či stříbrných ornamentálních a všech ostatních očekávatelných rámů jsou samozřejmě spousty a je z čeho vybírat.

O co větší překvapení jsou pak úžasné rámy na zrcadla, která se vymykají ze všech stereotypů a zvyklostí a interiér umí posunout do úplně jiného stylu.

A právě takové jsou naše uchvacující italské rámy na zrcadla, které svůj tradičně pojatý ornament kombinují s neobvyklým párem stříbra či zlata a pastelových barev. Na první pohled by se zdálo, že zrcadla v těchto rámech se hodí jen do dětských pokojů, ale pro někoho zcela překvapivě je to právě naopak. Velké zrcadlo v takto pojatém rámování dokáže i chladné chodbě či strohému pokoji dodat přívětivý pocit tepla a příjemného zabydlení

volně stojící černé lesklé glamour zrcadlo 

Velké ornamentální zrcadlo v černém vysoce lesklém rámu v glamour stylu vypadá právě jako samostatně stojící zrcadlo v dámském boudoiru zcela úchvatně. Výrazný styl moderního baroka se složitě tvarovaným ornamentem a barokním vyřezáváním právě díky černému lesklému povrchu nepůsobí nijak přehnaně.

Aby byl skvělý pocit ze zrcadla úplný a ve volném prostoru stojící zrcadlo vypadalo stejně dobře zepředu i zezadu, jsou zadní straně i opěrka provedeny v hluboce černém sametu, který pohltí téměř všechno světlo za zrcadlem a ono samo může o to více vyniknout.