Mistrovské rámy

Luxusní vyřezávané mistrovské rámy v interiéru rámařství Frameit.cz

Exkluzivní rámování

Dokonalost a krása pro nás spočívá v precizním zpracování a naprosté jedinečnosti rámů. Rámů, které se „nevyrábějí“, ale rodí se pod rukama zkušených mistrů. Řezbářští mistři každý rám navrhnou, vlastníma rukama jej vyřežou a vdechnou mu část své duše. Každý rám je jedinečný a výjimečný, tak jako okamžik, ve kterém se rám zrodil i jako zákazník, pro kterého byl rám stvořen. Jedinečnost, luxus, um a elegance splývají v jediném celku.

Luxusní rámy

Luxus a výjimečnost rámů v nejvyšší kategorii rámování nespočívají pouze na použití tradičních postupů a exkluzivních materiálů, ale především ve svobodě a volnosti, kterou nabízejí.

Každý luxusní mistrovský rám může vypadat přesně tak, jak si budete přát a jak jste si vysnili. Nezáleží, jaké jsou u rámů obvyklé konvence. Pro tyto rámy není nic obvyklé a žádné konvence neexistují. Rámy mohou být neobvykle tvarované, nezvykle široké, nevšedně dekorované, mimořádně rozměrné.

Ve skutečnosti se jedná o skutečná umělecká díla pro ty, kdo chtějí mít obraz či zrcadlo v opravdu výjimečném rámu.

Oválné rámy na zrcadla

Oválné a kruhové rámy na zrcadla i obrazy jsou obvykle velkou v rámování tak trochu problematické. Standardních oválů a kruhových rámů se vyrábí jen velice málo, v omezených velikostech i provedeních a je proto velice náročné najít rám odpovídající prostoru, dílu i představám.

Mistrovské rámy je ale možné vyřezat přesně podle Vašich představ. Oválné i kruhové rámy mohou mít téměř libovolný rozměr i vzhled, stačí se jen rozhodnout a vybrat tu nejlepší možnost.

Luxusní zrcadlo

Úchvatný zlatý rám na zrcadlo je vyřezávaný do tvaru, který připomíná jemné rozevláté a stupňovité plamínky. Celý rám je tradiční technikou pokládaný plátkovým zlatem a podložený červenou hlinkou tak, aby perfektně ladil s detaily v interiéru a zejména majitelovým oblíbeným křeslem, které je postavené hned naproti rámu. Toto luxusní zrcadlo je umístěné jako uchvacující designový prvek hned u vstupu do nádherné moderní rodinné vily.

Luxusní zrcadla

Exkluzivní Rámování koberce

Vyšívaný zlatý závěsný koberec ze Spojených arabských emirátů může být úžasným suvenýrem a jedinečnou dekorací v interiéru. Protože je ale velice choulostivý je dobré vhodné jej chránit ve vhodném rámu a mít jej na zdi vystavený jako obraz. Koberec je ale mimořádně hluboký, proto jej málokterý rám dokáže bez potíží pojmout.

Na tento nádherný kousek z Dubaje jsme připravili ručně vyřezávaný rám, který byl tak mohutný, že se do něj koberec krásně vešel. Rám je vyzlacený světlým citrónovým zlatem, aby k barvám koberce dokonale ladil. Koberec je v rámu zavěšený na černém sametu a zakrytý téměř neviditelným galerijním sklem, díky tomu jeho barvy i vzor dokonale vyniknou a nic je neruší.

Luxusní bílý vyřezávaný rám na moderní obraz

Exkluzivní rám na obrazRámování obrazů

Působivý obraz na plátně s výrazným studeným nádechem si zaslouží jedinečný rám, který ještě více zdůrazní jeho náladu. Bílý luxusní rám vyřezávaný do tvaru volné vlny v kombinaci krémově bílé barvy se stříbrným pruhem na vnitřní straně rámu i na jeho vnější hraně efektně navazuje na obraz a dodává mu ještě efektnější atmosféru.

Luxusní rám obrazu

Obraz s kostýmním návrhem od Blanky Matragi je zarámovaný do neobvykle luxusního rámu, který je vyroben a vyřezán zcela na zakázku. Inspirací toho jedinečného rámu je estetika třicátých let a jejich jednoduché linie; barevným provedením je rám zcela harmonicky sladěn se samotným obrazem. Dodává mu tak punc naprosté výjimečnosti a pomáhá mu najít významné místo ve svém interiéru.Rámování obrazů

Luxusní rámování by se nemělo ničím omezovat. je to lik nádherných tvarů a provodení, které je možné kolem sebě vidět, proč by tomu tak nemělo být i při rámování zrcadel a obrazů?

Rozmanité tvary

Ať už vás napadne jakýkoli tvar, který byste rádi na vašem rámu viděli, je možné jej mít... tento druh rámování vám umožní splnit si všechny vaše sny o krásném bydlení.

Květiny, lastury, pruhy, vlnky, písečné duny, dračí šupiny, beránčí roucho... cokoli, co vás napadne, cokoli po čem toužíte, cokoliv, co vám bude dělat radost.


Luxusní zakázkový rám do designového interiéru v Praze

Už dávno se o nás ví, že rádi překračujeme konvence a boříme různé předsudky ohledně rámování. A že jich je obrovská spousta… Právě u rámování fotografií či grafiky je stále dokola zdůrazňováno jak jednoduché a minimalistické by jejich rámy měly být. Když se všichni budou držet stejných pravidel, dostanou s největší pravděpodobností výsledek, který bude v pořádku. Ale jen v pořádku. A nic víc.

Při rámování fotografie Marilyn Monroe od Berta Sterna jsme si mohli dovolit pravidla překročit, protože bylo zapotřebí dosáhnout výsledku, který bude daleko čnět nad šedí a průměrem obvyklého rámování. Fotografie je sama o sobě velmi výrazná a bude navíc umístěna v designovém interiéru luxusní hudební školy v Praze, kde by se běžný obraz jednoduše úplně ztratil.

Pro nádhernou fotografii nádherné ženy jsme na míru vyrobili neméně nádherný rám. Luxusní zakázkový rám je ručně vyřezán z lipového dřeva tak aby připomínal růže z fotografie, je ale nalakován do bílého vysokého lesku. Ve výsledku tak vznikl jedinečný kousek interiérového designu, který nikdo nepřehlédne.Rámování Fotografií

Elegantní vlnky

Jemný dekor vlnky je v rámování mimořádně krásný a rámům dodává beztížný a nadčasový vzhled. Pro středně velké zrcadlo jsme proto vybrali nádherný luxusní rám, který je ručně vyřezaný do podoby zdánlivě vrstvených vlnek, jež vytváří dojem výrazné prostorovosti. Ten je umocněn i kombinací patinovaného zlata a stříbra.

Ručně vyřezávaný STŘÍBRNÝ RÁM NA luxusní ZRCADLO

Při zakázkové výrobě luxusních exkluzivních rámů je možné přesně si určit barvu i tvar, přesně tak, jak vám to bude vyhovovat. Není proto vůbec důležité, jak velký obraz nebo jak mohutné zrcadlo se bude rámovat, vždy je možné rám vyřezat tak, aby jeho šířka i výška vypadla perfektně právě pro daný účel.

Podobně je tomu samozřejmě i s konečným vzhledem rámu. Ornament je možné vyřezat hlubšími a výraznějším tahy, které působí dramatičtěji, nebo je možné zvolit jemnější řezbu, aby výsledek byl pocitově „měkčí“ a „lehčí“. Stejně je možné zvolit různé provedení povrchu, zlacení i stříbření, patin a dalších úprav, stejně ajko podkladových barev.

U tohoto menšího rámu na zrcadlo jsme zvolili spíše užší rám s jemnější řezbou, takže zrcadlo působí velice jemným a elegantním dojmem a pod plátkovým stříbrem je červená a černá hlinka, které jemně rozbíjejí jinak spíše chladně stříbrný povrch rámu.