Rámování dresů

Ze všeho nejkrásnější je rámování věcí, které vyprávějí svůj příběh, věcí se kterými jsou spojeny emoce, vzpomínky a prožitý čas.

A přesně takové je rámování sportovních dresů a dalších trofejí. Rámování může být individuální, jako je i majitel dresu, může odpovídat klubovým barvám, může být přesně takové, jaké si přejete – žádné meze se nekladou.

precizní rámování

Přestože známe spoustu možností, jakými je možné dresy zarámovat, všechny spojuje jedno – dres se nesmí rámováním poškodit, podpisy musí zůstat zachovalé a vše musí i po mnoho letech vypadat perfektně. Dres v rámu není jen krásný suvenýr a vzpomínka, ale je to i jedinečný doplněk interiéru a mnohé vypovídá o svém majiteli.

Zarámovat dres je vlastně velice jednoduché – pokud vám nezáleží na výsledku.

Když je pro vás ale dres důležitý, chcete, aby vypadl úžasně a nebyl rámováním poškozený, podpisy zůstaly, je zapotřebí mnohem detailnější a pečlivější práce i kvalitní volba materiálů. Správně a elegantně zarámovaný dres je rázem nejen krásným suvenýrem, ale po dlouhá léta i úžasnou součástí interiéru, ve kterém vypráví svůj osobní příběh.

Dresy mezi dvěma skly

Především u fotbalových a hokejových dresů se často stává, že se hráč podepíše na své jméno na zádech a přitom byste rádi viděli i přední stranu dresu. Při výběru vhodného rámu je to naneštěstí trochu oříšek. Dres je v tomto případě totiž nutné zarámovat tak, aby byly vidět obě strany zároveň, tedy mezi dvě skla.

Tento typ rámování jsme použili i pro sbírku dresů Slavia Praha – jejich veliký fanoušek si poměrně netypicky vybral tradiční ornamentální zlaté rámy, které jsou při rámovaní sportovních dresů spíše neobvyklé. Všechny jsou plně oboustranné, tedy nejen průhledné, ale rámy jsou z obou stran a dres vypadá stejně dobře ze zadní strany jako z té přední.

V pozadí za dresy Slavia je zarámované tenisové tričko Australian open s podpisem Kathariny Lisicki.Speciální rám na hokejový dres

V tomto případě se jedná o velice cennou trofej v podobě kanadského dresu z hokejového šampionátu v Praze 2015, dokonce jako dárek pořadatelů pro Magistrát hlavního města Prahy. Rámování dresu je v tomto případě velice speciální, neboť zvolený moderní červeno-černý rám je pouze dekorativní a je umístěn na mohutné zakázkové dřevěné paspartě, ve které je dres uložen. Tato speciální pasparta je více než 3 cm hluboká a dává dresu neobvyklou hloubku

Český hokejový svaz tento velkoryse a přitom čistě a moderně zarámovaný sportovní dres věnovalo pořadatelskému městu za skvělou přípravu a realizaci Mistrovství světa 2015.Fotbalový dres Real Madrid

Je skvělé, když se k dresu, který rámujete, vážou osobní vzpomínky a dokonce jste jej viděli „v akci“. Můžeme rámování totiž obohatit právě o tyto další dílky a udělat jej ještě osobnější.

Jako je tomu u dresu, který na sobě měl Marcelo Vieira během zápasu s Manchester United. Nejenže jsme do rámu použili pasparty a barevné doplňky v týmových barvách dresu, ale tričko jsme doplnili navíc i o fotografie ze zápasu a vstupenku na stadión.

Výsledek je díky tomu nejen krásný doplněk interiéru, ale především skvělá a zcela osobní vzpomínka na jedinečné zážitky na fotbale.3D rámy

Rámování dresů

Když úžasný taťka miluje svůj fotbalový klub a úžasného taťku miluje jeho skvělá rodina, tak je dárek nasnadě – zarámovaný retro dres fotbalového klubu FK Teplice.

V hlubokém kazetovém rámu na temně černém sametovém podkladu žlutý fotbalový retro dres skvěle vyzní a vypadá jako by se volně vznášel v prostoru. Díky tomu, že je dres zarámovaný v takto hluboké kazetě, tak se ho nedotýká sklo a nijak jej nedeformuje a skvěle vyzní i takové detaily jako je šněrování u krku.

Na hluboké černi

Rámování dresů se ani zdaleka nemusí omezovat na hokejové a další sportovní dresy. Stejným způsobem je možné rámovat i další uniformy a objekty, které vám dělají radost a jsou pro vás cennými vzpomínkami.

V tomto případě si Senior patrol leader boy scouts of the Czech republic zarámoval košili od své uniformy. Košile je rámovaná formálnějším způsobem v černém kazetovém rámu a je podložená černým sametem, který dává skvěle vyniknout jejím barvám. Samozřejmě je na černém podkladu umístěno kvalitní antireflexní sklo, aby nic nerušilo pohled a živost barev.

Dres David Pastrňák

Co naplat, jakmile jsou sportovní dresy dobře zarámovány, vypadají opravdu úchvatně. Pro nás má rámování dresů velikou výhodu v tom, že je možné si s rámy opravdu svobodně pohrát a kombinovat různé barvy a detaily, tak aby dres vynikl a z kousku prostého sportovního vybavení se zarámováním proměnil do opravdu působivé součást interiérového designu.

Jak je v NHL obvyklé, je i tento dres Davida Pastrňáka podepsaný na zadní straně v čísle. V rámu je proto vystavena právě zadní strana. Dres Boston Bruins je ve výrazných barvách a proto jsme při výrobě rámu této výrazné barevné kombinace využili – uvnitř rámu je podklad dresu vytvořený kombinací černé a bílé a samotný velmi vysoký černý rám jsme doplnili o žlutou a bílou barvu v teamových pruzích na rámu.

Dres má v rámu dostatek prostoru a samozřejmě plně antireflexní sklo, nic na něj proto netlačí a barvy jsou zcela věrné. Jak je u nás obvyklé, dres je opatrně ručně přišitý, aby nebyl jakkoli poškozený a bylo jej z rámu případně opět možné vyjmout.


Nedá se svítit, takovou parádu, jakou jsou pravá čepice a rukavice Jiřího Rašky, nerámujeme každý den ani my...

Ačkoli se nejedná o veleslavnou „Raškovku“, je to čepice bekovka, kterou opravdu nosila naše skokanská hvězda a s čepicí i jeho kožené rukavice. Oboje jsme rámovali do hlubokého zlatého vitrínového rámu pro charitativní aukci sportovních dresů, startovních čísel a jiných významných trofejí ve prospěch Nadace Jedličkova ústavu

Rám na Rukavice a čepici - jiří raška

Rámy na startovní čísla

Abychom pomohli Nadaci Jedličkova ústavu, rádi jsme pro ně zdarma udělali to, v čem skvělí – zarámovali jsme sérii fantastických dresů a startovních čísel českých hvězd zimních sportů.

Mezi dresy, které věnovali naši zimní sportovci, samozřejmě nesměly chybět startovní čísla Jakuba Jandy, Gabriely Koukalové, Veroniky Vítkové, či Šárky Záhrobské. Rámování startovních čísel jsme tentokrát pojali spíše neutrálně do univerzálních rámů, protože ještě nebylo jasné, komu nakonec budou patřit.

radek štěpánek - tričko

Tenisová trička se u nás k zarámování neobjevují ani zdaleka tak často jako hokejové a fotbalové dresy a o to řidčeji proto máme možnost zarámovat tak úchvatné tričko, jako je tohle „propocené“ a podepsané Radkem Štěpánkem.

Samozřejmě je tričko jen opatrně přišité, aby se nepoškodilo a případně možné vyjmout. Jako je nezbytné u všech rámů na dresy, i zde jsme použili hlubokou kazetu, ta je ale doplněna o tříbarevnou paspartu, aby v každém rohu vytvořila českou trikoloru. Rámování je velice moderní a odlehčené a přitom velice elegantní.

Rám na svěrací kazajku

Téměř by se zdálo, že na světě je spousta netušených sportů a občas proto rámujeme i zcela neobvyklé sportovní vybavení – zdaleka totiž nemusí jít jen o rámování hokejových dresů, fotbalových triček apod.Samozřejmě ale tahle krásná a zcela funkční svěrací kazajka není sportovním dresem, ale spíše neobvyklou rekvizitou.

Podobně jako u rámování sportovních triček, je ale i kazajka zachycena ve velmi hlubokém rámu tak, aby se jí téměř neviditelné galerijní sklo nijak nedotýkalo, a kazajka se ve svém rámu zdánlivě zcela volně vznáší.

Celek je sladěný do zlato-hnědých tónů, které perfektně ladí s rámovanou kazajkou a vše proto působí náležitě „drsně“ a při tom velice elegantně.

Tenisové tričko

Viki ráda hraje tenis, stále častěji vyhrává své zápasy a potkává se tam se svými tenisovými idoly. Ve sbírce se jí tak postupně objevují zarámované podpisy slavných tenisových hvězd i jejich rámované fotografie. Má už i v rámu i první raketu s prasklým výpletem a nyní ji do sbírky přibila i další nádherná trofej – zarámované tričko s věnování Sabine Lisicki z Australian Open 2016.

Vybrat rám na tričko nebylo nijak těžké, bílý toskánský rám s jemnou modrou patinou padne jako ulitýa je doplněn o modrou paspartu, která ladí k celku a tričku umožní skvěle vyniknout. Vše je doplněno o elegantní mosaznou cedulku s vysvětlením.

Složený dres

Vždy nám to sice přijde jako veliká škoda, když dres není možné ukázat v rámu celý, ale nedá se nic dělat, stěny nejsou nekonečné a někdy se na větší rámy prostě nedostává místo. Dresy je v tomto případě možné složit do mnohem menšího formátu, aby se ukázalo alespoň to podstatné. Samozřejmě to neznamená, že by výsledek nevypadal dobře, i tak je možné mít efektní doplněk interiéru.

Tak je tomu i u tohoto podepsaného trička české fotbalové reprezentace. Je v rámu poskládáno na nejmenší možný formát a zarámováno v barvách české trikolory, aby vše vypadalo opravdu skvěle.

Dres Dominik Hašek

Mezi nejčastěji rámované dresy patří samozřejmě dresy Dominika Haška, které právem patří mezi chlouby milovníků hokeje. Mezi nejhezčí Haškovy dresy patří samozřejmě červenobílé provedení Detroit Red Wings.

Tento dres jsme rámovali v černé variantě rámu i podkladu – nejenže je na ní dres v hezkém kontrastu a je velmi dobře vidět, je ale i hokejově agresivní a výrazný. Aby celé rámování nebylo jednobarevné, je rám doplněný o červeno-bílé klubové pruhy, díky kterým dres příjemně navazuje na rám.

Rám na tenisové tričko

Tričko s podpisy českého fedcupového týmu patří do sbírky sportovních dresů a je důležité, aby dobře ladilo s ostatními rámovanými dresy. I zde je proto ponechána světlá varianta s bílým rámem, bílou podkladovou paspartou a boky rámu tvořícími českou trikolóru.Objektové rámy

Rámování dresů - Jaromír jágr

Rámování sportovních dresů by samozřejmě naprosto nebylo možné bez dresů Jaromíra Jágra. Pro nás je navíc vždy zajímavé pozorovat, jaký z jeho dresů k nám na zarámování dorazí, zda se jedná o národní tým, či o některý z týmů, ve kterých Jaromír Jágr během své dlouhé a úspěšné kariéry zářil.

Prozatím se nám nepodařilo zarámovat všechny jeho týmy, například právě Rytíři Kladno nám stále ještě chybí, ale snad se nám to poštěstí brzy napravit a dělat rám i na tento jeho dres.

Nyní alespoň dva krásné na porovnání, krásný a barevný dres Pittsburgh Penguins ze staršího období a červeno-černý dres New Jersey Devils z pozdějších let. Pro dres Pittsburgh Penguins je vybrána tmavá varianta rámování s elegantními pruhy v barvách dresu, Ďáblové mají čisté černo-černé rámování, které působí velice mužně.

Rámy na dresy Sparta Praha

Jedněmi z nejčastějších fotbalových dresů, které se u nás k zarámování objevují, jsou samozřejmě trička AC Sparta Praha.

Až už je to proto, že si sparta vede dobře a má spoustu fanoušků, nebo proto, že jsme na Letné a tak blízko stadionu. Dokonce se zdá, že jsme v mezičase zarámovali dresy celému sparťanskému A-týmu…

Oba ukázané dresy používají podobné jednoduché rámování se stejným hlubokým matně černým rámem, jeden z dresů je ale zarámovaný na černém podkladu a druhý na bílém, což samo o sobě dokáže výrazně změnit vyznění celku. ve všech jiných ohledech jsou rámy zcela stejné včetně stejně umístěné cedulky s textem.Rámování dresů Slavia Praha

Fotbalové dresy Slavia díky své červeno bílé kombinaci vypadají nejlépe v celo-černém rámování s černým podkladem a černým rámem. Když ale Slavia slaví titul, není důvod nepoužít i ornamentální rám. Jakmile se zarámování zvolí s citem, může být zlatý a přitom vkusný a elegantní.Rámování vzpomínek

Rám na boxerské rukavice

Rámování boxerských trofejí, boxerských pásů a v poslední obě především rukavic pro MMA a trofejí u oktagonu je v posledních letech velice oblíbené.

 Protože jsou především rukavice velice objemné, hodí se pro jejich zarámování především zakázkově vyráběné vitrínky, které umí rukavice ukázat ze všech stran. Navíc jsou otevíratelné a rukavice je možné z rámů opětovně vyjímat a vkládat.

Tyto vitrínové boxy je rovněž možno doplnit o tabulky s popisy a fotografiemi, jako je tomu u těchto rukavic Makhmuda Muradova. Protože má Makhmud „Mach“ Muradov nejen obrovské svaly a úder, ale rovněž obrovské srdce, byla jedna ze zarámovaných vitrín určena pro charitativní aukci.

Oboustranné rámování

Když máte opravdu rádi dres, který vlastníte, můžete jej zarámovat naprosto výjimečně a dres může být úchvatnou dominantou interiéru. Tak jako je tomu u kanadského hokejového dresu Clauda Girouxe.

Aby v rámu byly vidět obě strany dresu, dostal dres zcela exkluzivní rámování do oboustranného průhledného rámu, ve kterém jako by se dres jen volně vznášel.

Obě strany jsou plnohodnotné a z obou stran dres vypadá stejně skvěle. Aby vůbec nic nekazilo celkový dojem, je vedle industriálního rámu použité samozřejmě téměř neviditelné galerijní sklo na obou stranách rámu.

rám na tričko festivalu colours of ostrava

Originální tričko z festivalu Colours of Ostrava si rovněž zaslouží kvalitní rámování. V tomto případě jsme se rozhodli zarámovat jej do mohutné rezavé lišty, kterou stvořil významný designer Franco Ristori, a která připomíná rezavějící kolejnici a evokuje tak i Vítkovické železárny, kde se hudební festival koná.

Rámování je samozřejmě kazetové, tedy sklo se trička nijak nedotýká a to se v rámu jen volně vznáší. Rám uzavírá skvělé galerijní sklo, díky kterému se zdá, jako by v rámu snad ani žádné sklo nebylo a tak ani nijak neruší.