Rámování medailí

/galerie/08_Medaile/Ramovani_medaile_fotbal_gambrinusliga.jpg

Medaile a vyznamenání

Rámování medailí a vyznamenání je naprosto úžasné. Nejsou totiž něčím, co by se dalo jen tak koupit. Musí se získat. Nerámuje se tedy jen nějaký kus kovu, ale kus života, velké sny, obrovské odhodlání, každodenní odříkání, nekonečná odvaha, boj, úspěch a radost. Rámování proto musí být nejen krásné, ale musí vzdát hold jejímu nositeli, medaile musí zůstat v rámu nepoškozené a přetrvat dlouhé roky.

Medaile IIHF

Kompletní sada medailí z Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2015 v PrazePro Český hokejový svaz jsme rámovali kompletní sadu originálních medailí z IIHF Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 v Praze. Medaile jsme zarámovali do hlubokého kazetového rámu, jsou zachyceny na hluboce černém sametu a rám je samozřejmě osazen kvalitním téměř neviditelným antireflexním sklem, aby nic nekazilo barvu a lesk medailí.

čestné medaile

Nemusíte nezbytně být sportovními nadšenci, abyste mohli rámovat medaile…

V tomto případě jsou ve stříbrném kazetovém rámu zarámovány medaile a vyznamenání za významnou práci v oboru pracovního lékařství včetně prestižního ocenění Collegium Ramazzini. Medaile jsou rámované v hluboké kazetě na černém sametu, aby dokonale vynikly a jako celek jsou nyní elegantním doplňkem pracovny.

Vojenské vyznamenání

Zatímco historická vojenská vyznamenání a medaile rámujeme častěji, současné vojenské vyznamenání se objevuje jen zřídka. Možná je to pro to, že do rámu patří spíše vzpomínky na doby minulé a na předky a nositelé současných vyznamenání je při některých příležitostech mají raději na sobě.

Máme vždy radost, když se k nám do studia tedy současné vojenské medaile, vyznamenání a pamětní odznaky dostanou. V tomto případě se jedná o pamětní medaile NATO, navíc v zajímavé kombinaci s mohutnou plaketou.

Rámování do elegantní moderní kazety je pro medaile zcela obvyklé, zde bylo třeba ale dodržet podmínku možnosti opětovného vyjmutí medailí z rámu. U medailí a vyznamenání, které jsou bez stuhy, je to o něco málo komplikovanější, ale v žádném případě to není nemožné.


fotbalové medaile

Je neuvěřitelné, že tuto sbírku zlatých fotbalových medailí pro Vítěze poháru ČMFS, Mistra Gambrinus ligy a Vítěze poháru České pošty získal jeden jediný člověk, ale je to tak.

Celou krásnou sbírku jsme zarámovali do jediného moderního velice hlubokého rámu, který všech šest medailí bez problému pojme. Ty jsou zachyceny na hluboce černém sametu, který k lesklému zlatu vytváří mimořádně působivý kontrast a vše je uzavřeno kvalitním antireflexním sklem, které nijak nemění barvy a medaile si uchovávají svůj lesk a vzhled.

3D prostorové rámy

RÁMOVÁNÍ MEDAILÍ A TRIČEK SPARTAN RACE 2015

Občas se u nás k rámování objeví nejen samotné medaile, ale i jejich kombinace s dresem, nebo startovními čísly. Například tato úžasná sada medailí ze Spartan Race včetně odpovídajících triček, která je ve skutečnosti jen zlomkem skutečné sbírky medailí.

Protože by při standardním rámování triček byl výsledný rám samozřejmě obrovský, jsou trička složená tak, aby se vše vešlo do jednoho běžně velkého rámu. Jako obvykle, je mezi medailemi i tričky a sklem mezera, nic není utlačované a trička i medaile jsou rámu bez poškození a mají se skvěle.O rámování dresů

Historická medaile

Do studia se k nám k rámování nejčastěji dostávají medaile za špičkové sportovní výkony, vojenské i čestné rámujeme mnohem řidčeji.

O to větší radost máme, když můžeme rámovat něco úplně jiného a neobvyklého, jako je například historické ocenění pro lovčího.

Tento nádherný a mimořádně detailně propracovaný historický artefakt z kovu a látky bez větších poškození přežil několik generací a nyní je v zajímavém hlubokém rámu, který je z kartáčovaného dřeva a evokuje tak poklidnou hájenku v hlubokých lesích.

Díky muzeálnímu provedení by medaile nyní měla bez problému přečkat spoustu dalších let a dělat radost mnoha delším generacím.