Rámování medailí

/WEB-galerie/08_Medaile/Ramovani_medaile_fotbal_gambrinusliga.jpg

Medaile a vyznamenání

Rámování medailí a vyznamenání je naprosto úžasné. Nejsou totiž něčím, co by se dalo jen tak koupit. Musí se získat. Nerámuje se tedy jen nějaký kus kovu, ale kus života, velké sny, obrovské odhodlání, každodenní odříkání, nekonečná odvaha, boj, úspěch a radost. Rámování proto musí být nejen krásné, ale musí vzdát hold jejímu nositeli, medaile musí zůstat v rámu nepoškozené a přetrvat dlouhé roky.

Rámování hokejových medailí z mistrovství světa IIHF v Praze | © Frame-it.cz

Medaile IIHF

Kompletní sada medailí z Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2015 v PrazePro Český hokejový svaz jsme rámovali kompletní sadu originálních medailí z IIHF Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 v Praze. Medaile jsme zarámovali do hlubokého kazetového rámu, jsou zachyceny na hluboce černém sametu a rám je samozřejmě osazen kvalitním téměř neviditelným antireflexním sklem, aby nic nekazilo barvu a lesk medailí.

Rámování Medailí s 3D efektem

Nemusíte nezbytně být sportovními nadšenci, abyste mohli rámovat medaile…

Když se rozhodujeme, jak zarámovat medaile, ať již se jedná o vojenské a profesní medaile a řády, nebo o sportovní trofeje, vždy zvažujeme i formální zarámování na sametu. Přestože je tento způsob velmi pracný a náročný, stojí opravdu za to. Obvykle je totiž výsledek mimořádně elegantní a medaile na tomto luxusním materiálu velmi dobře vyniknou nejen díky kontrastu zlata s černou, ale i kontrastem lesklého kovu s hluboce matným podkladem.

V tomto případě jsou ve stříbrném kazetovém rámu s 3D efekltem zarámovány medaile a vyznamenání za významnou práci v oboru pracovního lékařství včetně prestižního ocenění Collegium Ramazzini. Medaile jsou rámované v hluboké kazetě na černém sametu, aby dokonale vynikly a jako celek jsou nyní elegantním doplňkem pracovny.3D rámování
Čestné medaile ve stříbrném rámu s 3D efektem - detail | © Frameit.cz
Čestné medaile ve stříbrném rámu s 3D efektem
Čestné medaile ve stříbrném rámu s 3D efektem - detail

Vojenské vyznamenání

Zatímco historická vojenská vyznamenání a medaile rámujeme častěji, současné vojenské vyznamenání se objevuje jen zřídka. Možná je to pro to, že do rámu patří spíše vzpomínky na doby minulé a na předky a nositelé současných vyznamenání je při některých příležitostech mají raději na sobě.

Máme vždy radost, když se k nám do studia tedy současné vojenské medaile, vyznamenání a pamětní odznaky dostanou. V tomto případě se jedná o pamětní medaile NATO, navíc v zajímavé kombinaci s mohutnou plaketou.

Rámování do elegantní moderní kazety je pro medaile zcela obvyklé, zde bylo třeba ale dodržet podmínku možnosti opětovného vyjmutí medailí z rámu. U medailí a vyznamenání, které jsou bez stuhy, je to o něco málo komplikovanější, ale v žádném případě to není nemožné.


fotbalové medaile

Je neuvěřitelné, že tuto sbírku zlatých fotbalových medailí pro Vítěze poháru ČMFS, Mistra Gambrinus ligy a Vítěze poháru České pošty získal jeden jediný člověk, ale je to tak.

Celou krásnou sbírku jsme zarámovali do jediného moderního velice hlubokého rámu, který všech šest medailí bez problému pojme. Ty jsou zachyceny na hluboce černém sametu, který k lesklému zlatu vytváří mimořádně působivý kontrast a vše je uzavřeno kvalitním antireflexním sklem, které nijak nemění barvy a medaile si uchovávají svůj lesk a vzhled.

3D prostorové rámy
Rámování fotbalových medailí Gambrinus liga v prostorovém 3D rámu | © Frame-it.cz
Sada fotbalových medailí Gambrinus ligy je zarámovaná v hlubokém černém rámu na černém sametu | © Frameit.cz

RÁMOVÁNÍ MEDAILÍ A TRIČEK SPARTAN RACE 2015

Medaile a trička Spartan Race v hlubokém černém rámu | © Frame-it.cz

Občas se u nás k rámování objeví nejen samotné medaile, ale i jejich kombinace s dresem, nebo startovními čísly. Například tato úžasná sada medailí ze Spartan Race včetně odpovídajících triček, která je ve skutečnosti jen zlomkem skutečné sbírky medailí.

Protože by při standardním rámování triček byl výsledný rám samozřejmě obrovský, jsou trička složená tak, aby se vše vešlo do jednoho běžně velkého rámu. Jako obvykle, je mezi medailemi i tričky a sklem mezera, nic není utlačované a trička i medaile jsou rámu bez poškození a mají se skvěle.O rámování dresů

Jak se rámují sportovní medaile

Když mají zarámované medaile opravdu skvěle vypadat, je zapotřebí dodržet tři hlavní pravidla. Je nutné použít kvalitní sklo, kontrastní podklad a odvést skvělou práci, pak výsledné rámování většinou stojí za to.

Rámování medailí nemusí být ani nijak složité. Vlastně si ve Frame-it.cz myslíme, že v jednoduchosti je krása a jsme rádi, když v rámu nejsou žádné další zbytečnosti, vícenásobné pasparty, ornamenty a další zbytečné doplňky, které by jen mohly odvádět pozornost. Rádi se proto omezíme na medaile, maximálně s fotografiemi, či vysvětlujícími cedulkami.

Dobře vidět je to u sady medailí z Hokejového mistrovství světa juniorů 2020. Medaile jsou umístěné v jednoduchém až téměř minimalistickém černém rámu, jsou jemně zachycené na hluboce černém sametu, na kterém všechny jejich barvy i lesk kovů skvěle vynikají. V rámu je pak použito kvalitní muzeální sklo, které působí, jako by v rámu ani nebylo a nic proto nekazí pohled na všechny detaily medailí.Muzeální sklo
Kvalitní antireflexní sklo dává při rámování vyniknout každému detailu medailí | © Rámařství Frame it.cz
Rámování hokejových medailí z mistrovství světa IIHF juniorů 2020 | © Frame-it.cz
Sada hokejových medailí zarámovaná v prostorovém 3D rámu na černém sametu | © Frameit.cz

Rámování vojenských medailí

I když vojenské medaile a vyznamenání rámujeme moc rádi a výsledek nás většinou moc baví, musím se přiznat, že doufám, že se vojenská vyznamenání a medaile nezačnou kvůli nynější době k zarámování objevovat mnohem častěji a už vůbec ne ty aktuální…

Sadu památečních vojenských medailí jsme zarámovali do hlubokého rámu z masivního dubu. Rám patří do sady dvou kusů rámů, proto je pro tento menší formát poměrně mohutný. Medaile skvěle vyniknou nejen kvůli obvykle používanému téměř „neviditelnému“ antireflexnímu sklu, ale především díky tomu, že jsou umístěny na hluboce matném sametovém podkladu, který sám pohlcuje téměř veškeré světlo.

Historická medaile

Do studia se k nám k rámování nejčastěji dostávají medaile za špičkové sportovní výkony, vojenské i čestné rámujeme mnohem řidčeji.

O to větší radost máme, když můžeme rámovat něco úplně jiného a neobvyklého, jako je například historické ocenění pro lovčího.

Tento nádherný a mimořádně detailně propracovaný historický artefakt z kovu a látky bez větších poškození přežil několik generací a nyní je v zajímavém hlubokém rámu, který je z kartáčovaného dřeva a evokuje tak poklidnou hájenku v hlubokých lesích.

Díky muzeálnímu provedení by medaile nyní měla bez problému přečkat spoustu dalších let a dělat radost mnoha delším generacím.