Rámování medailí

Rámování fotbalových medailí Gambrinus liga na černém sametu

Medaile a vyznamenání

Rámování medailí a vyznamenání je naprosto úžasné. Nejsou totiž něčím, co by se dalo jen tak koupit. Musí se získat. Nerámuje se tedy jen nějaký kus kovu, ale kus života, velké sny, obrovské odhodlání, každodenní odříkání, nekonečná odvaha, boj, úspěch a radost. Rámování proto musí být nejen krásné, ale musí vzdát hold jejímu nositeli, medaile musí zůstat v rámu nepoškozené a přetrvat dlouhé roky.

Rámování hokejových medailí z mistrovství světa IIHF v Praze | © Frame-it.cz

Medaile IIHF

Kompletní sada medailí z Mistrovství světa v ledním hokeji IIHF 2015 v PrazePro Český hokejový svaz jsme rámovali kompletní sadu originálních medailí z IIHF Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 v Praze. Medaile jsme zarámovali do hlubokého kazetového rámu, jsou zachyceny na hluboce černém sametu a rám je samozřejmě osazen kvalitním téměř neviditelným antireflexním sklem, aby nic nekazilo barvu a lesk medailí.

Rámování Medailí s 3D efektem

Nemusíte nezbytně být sportovními nadšenci, abyste mohli rámovat medaile…

Když se rozhodujeme, jak zarámovat medaile, ať již se jedná o vojenské a profesní medaile a řády, nebo o sportovní trofeje, vždy zvažujeme i formální zarámování na sametu. Přestože je tento způsob velmi pracný a náročný, stojí opravdu za to. Obvykle je totiž výsledek mimořádně elegantní a medaile na tomto luxusním materiálu velmi dobře vyniknou nejen díky kontrastu zlata s černou, ale i kontrastem lesklého kovu s hluboce matným podkladem.

V tomto případě jsou ve stříbrném kazetovém rámu s 3D efekltem zarámovány v Praze velice neobvyklé medaile a vyznamenání za významnou práci v oboru pracovního lékařství včetně prestižního ocenění Collegium Ramazzini. Medaile jsou rámované v hluboké kazetě na černém sametu, aby dokonale vynikly a jako celek jsou nyní elegantním doplňkem interiéru pracovny.3D rámování

Vojenské vyznamenání

Zatímco historická vojenská vyznamenání a medaile rámujeme častěji, současné vojenské vyznamenání se objevuje jen zřídka. Možná je to pro to, že do rámu patří spíše vzpomínky na doby minulé a na předky a nositelé současných vyznamenání je při některých příležitostech mají raději na sobě.

Máme vždy radost, když se k nám do studia tedy současné vojenské medaile, vyznamenání a pamětní odznaky dostanou. V tomto případě se jedná o pamětní medaile NATO, navíc v zajímavé kombinaci s mohutnou plaketou.

Rámování do elegantní moderní kazety je pro medaile zcela obvyklé, zde bylo třeba ale dodržet podmínku možnosti opětovného vyjmutí medailí z rámu. U medailí a vyznamenání, které jsou bez stuhy, je to o něco málo komplikovanější, ale v žádném případě to není nemožné.


fotbalové medaile

Je neuvěřitelné, že tuto sbírku zlatých fotbalových medailí pro Vítěze poháru ČMFS, Mistra Gambrinus ligy a Vítěze poháru České pošty získal jeden jediný člověk, ale je to tak. Tedy, kdyby si je koupil, tak by to zase až tak neuvěřitelné nebylo, ale on je opravdu vyhrál. A protože to není jen tak něco, zasloužilo si to pěkné a kvalitní rámování.

Celou krásnou sbírku jsme zarámovali do jediného moderního velice hlubokého rámu, který všech šest medailí bez problému pojme. Ty jsou uchyceny na hluboce černém sametu, který k lesklému zlatu medailí vytváří mimořádně působivý kontrast a vše je uzavřeno kvalitním antireflexním sklem, které nijak nemění barvy a medaile i stužky si uchovávají svůj lesk a vzhled.

3D prostorové rámy

RÁMOVÁNÍ MEDAILÍ A TRIČEK SPARTAN RACE 2015

Občas se u nás k rámování objeví nejen samotné medaile, ale i jejich kombinace s dresem, nebo startovními čísly. Například tato úžasná sada medailí ze Spartan Race včetně odpovídajících triček, která je ve skutečnosti jen zlomkem skutečné sbírky medailí.

Protože by při standardním rámování triček byl výsledný rám samozřejmě obrovský, jsou trička složená tak, aby se vše vešlo do jednoho běžně velkého rámu. Jako obvykle, je mezi medailemi i tričky a sklem mezera, nic není utlačované a trička i medaile jsou rámu bez poškození a mají se skvěle.O rámování dresů

Jak se rámují sportovní medaile

Když mají zarámované medaile opravdu skvěle vypadat, je zapotřebí dodržet tři hlavní pravidla. Je nutné použít kvalitní sklo, kontrastní podklad a odvést skvělou práci, pak výsledné rámování většinou stojí za to.

Rámování medailí nemusí být ani nijak složité. Vlastně si ve Frame-it.cz myslíme, že v jednoduchosti je krása a jsme rádi, když v rámu nejsou žádné další zbytečnosti, vícenásobné pasparty, ornamenty a další zbytečné doplňky, které by jen mohly odvádět pozornost. Rádi se proto omezíme na medaile, maximálně s fotografiemi, či vysvětlujícími cedulkami.

Dobře vidět je to u sady medailí z Hokejového mistrovství světa juniorů 2020. Medaile jsou umístěné v jednoduchém až téměř minimalistickém černém rámu, jsou jemně zachycené na hluboce černém sametu, na kterém všechny jejich barvy i lesk kovů skvěle vynikají. V rámu je pak použito kvalitní muzeální sklo, které působí, jako by v rámu ani nebylo a nic proto nekazí pohled na všechny detaily medailí.Muzeální sklo

Rámování vojenských medailí

I když vojenské medaile a vyznamenání rámujeme moc rádi a výsledek nás většinou moc baví, musím se přiznat, že doufám, že se vojenská vyznamenání a medaile nezačnou kvůli nynější době k zarámování objevovat mnohem častěji a už vůbec ne ty aktuální…

Sadu památečních vojenských medailí jsme zarámovali do hlubokého rámu z masivního dubu. Rám patří do sady dvou kusů rámů, proto je pro tento menší formát poměrně mohutný. Medaile skvěle vyniknou nejen kvůli obvykle používanému téměř „neviditelnému“ antireflexnímu sklu, ale především díky tomu, že jsou umístěny na hluboce matném sametovém podkladu, který sám pohlcuje téměř veškeré světlo.

Historická medaile

Do studia se k nám k rámování nejčastěji dostávají medaile za špičkové sportovní výkony, vojenské i čestné rámujeme mnohem řidčeji.

O to větší radost máme, když můžeme rámovat něco úplně jiného a neobvyklého, jako je například historické ocenění pro lovčího.

Tento nádherný a mimořádně detailně propracovaný historický artefakt z kovu a látky bez větších poškození přežil několik generací a nyní je v zajímavém hlubokém rámu, který je z kartáčovaného dřeva a evokuje tak poklidnou hájenku v hlubokých lesích.

Díky muzeálnímu provedení by medaile nyní měla bez problému přečkat spoustu dalších let a dělat radost mnoha delším generacím.


dětské medaile a vyznamenání ze školky

Vždycky, když se řekne medaile, nebo dokonce rámování medailí, většina lidí si, alespoň v Praze, okamžitě představí významné sportovní úspěchy, nebo vojenskou chrabrost. Skoro jako by jiné medaile ani neexistovaly nebo nestály za zarámování.

Velicí lidé mohou opravdu dosáhnout skvělých úspěchů a získat za to velké a skvělé medaile. Jenže je tady i spousta mnohem menších lidí, jejichž malé úspěchy ve světle těch velikých sice dost možná trochu blednou, ale to rozhodně neznamená, že by právě pro ně osobně nebyly obrovské a medaile nebyly důležité.

Copak by takový šestiletý capart mohl porazit Usaina Bolta? Mohl, taťku i mamku v běhu vlastně taky porazí a ti jsou přeci nejlepší! Ale protože by se toho ostatní dospělí báli, tak by sice mohl, ale nesměl a tak ho tyhle velké medaile prostě vyhrát nenechají… Děti tak alespoň mají radost ze svých malých úspěchů a malých medailí. A ještě větší radost mají, když se jejich metály berou opravdu vážně a jsou zarámované.

Tentokrát jsou medaile a vyznamenání dřevěné a jsou pro malé děti ze školky v Praze na Klamovce. Za je pojatá jako rytířský hrad a rytířské je tedy i rámování. Upravili jsme honosný zlatý ornamentální rám a vyložili jej rudou látkou, na kterých se řády a medaile skvěle vyjímají.O paspartování