Tomáš Honz

Tomáš Honz je mladý malíř narozený 1989 v Praze. Ačkoli je nedávným absolventem malby ateliéru Michaela Rittsteina AVU, je dnes již významným a uznávaným mladým krajinářem pracujícím téměř výhradně v plenéru a klasickými technikami jako je malba olejem alla prima a často i akvarelu. ve své práci se nesoustředí výhradně na přírodní krajinu, ale najdeme výrazně zastoupenou i kulturní a městskou krajinu.

Zdvojený floatový rám

Honz Tomáš, Rušná ulice v Tajpeji, olej na plátně, 45x53cm, 2019

Dílo mladého malíře Tomáše Honze rámujeme vždy velice rádi. Nejenže se nám líbí jeho obrazy, ale imponuje nám i tím, že se o své obrazy a sběratele stará i dále po prodeji. Je to totiž jeden z mála malířů, kteří styl rámování vybírají spolu se zákazníkem, aby rám vyhovoval interiéru a vkusu zákazníka, ale aby zároveň ladil k obrazu z pohledu autora.

Obraz rušené ulice v Taijpeji jsme proto společně zarámovali do dvojice plovoucích rámů, které jsou spolu propojeny. Oba jsou v černé barvě s viditelnou strukturou dřeva. Vnitřní a výrazně subtilnější rám má navíc ponechanou horní pohledovou hranu v krásném přírodním dubu. Výsledkem je lehké a elegantní rámování s příjemným kontrastem.

Rámování akvarelu

Hezký a velmi barevný akvarel patří je v moderním interiéru, ale přitom klasicky koncipovaném interiéru, má proto nyní i moderní rámování způsobem galerijní vitrínky. Obraz je zachycen zdánlivě volně se vznášející na půli cesty mezi sklem a podkladem, akvarelu je ponecháno volné zvlnění, které dále zdůrazňuje lehkost malby.Kazetové rámy

rámování obrazu na papíře

Tomáš Honz, bez názvu, akvarel, 32 x 24 cm, 2017

Akvarel z cest po Sri Lance je sám o sobě velmi barevný a je proto zarámovaný i ve výrazné kombinaci tmavomodré pasparty a bílého jednoduchého rámu. V této souhře se zdůrazní tmavé prvky v obrazu a celý akvarel v kontrastu působí ještě živějším a radostnějším dojmem.

Aby vše vypadalo naprosto perfektně a nic nesnižovalo barevnost obrazu nyní ani v budoucnosti, je použito plnohodnotné antireflexní sklo v galerijní kvalitě s vysokým UV filtrem.Rámování obrazů