MARIA MAKEEVA

Maria Makeeva vystudovala v Ateliéru ilustrace a grafiky na UMPRUM a již její diplomantská série Alkonost, inspirovaná slovanskou mytologií, ukázala, že se zrodila nová hvězda moderní grafiky.

Autorské grafice inspirované přírodou, mytologií, příběhy, ale i čistými geometrickými tvary a jednouchými barvami často i v kombinaci se zlatem. Přesto se výrazně věnuje i knižní a časopisové ilustraci, drobným papírovým užitným předmětům, blahopřáním, ale i módě, interiérovým designem či divadlem.

Za svou práci je opakovaně oceňována a byla i několikrát nominována na cenu Czech Grand Design za ilustraci. Stále zůstává jedním z nejoblíbenějších a nejprodávanějších mladých umělců.

Vždy je pro nás radost rámovat její díla, neboť skloubení a harmonie starého s novým v jejích obrazech se může odrazit i v rámování, jež rovněž může kombinovat moderní a klasické barvy, tvary i materiály. Výsledný zarámovaný obraz díky tomu může být pokaždé zcela jiný a pokaždé zcela osobitý.

Rámování obrazu Okno 1 od Maria Makeeva do jednoduchého zlatého rámu

Jednoduchý zlatý rám

Makeeva, Maria, Okno 1, Serigrafie, 2016Jednoduché, ale krásné a výrazné obrazy od mladé malířky Maria Makeeva si rychle našly cestu do našich srdcí. S několika málo tvary a barvami lze na obraze dosáhnout úžasného výsledku. Právě jako to ukazuje na obraze inspirovaném pohledem z okénka letícího letadla.

Tento obraz jsme zarámovali do moderního zlatého kazetového rámu tak, že galerijní sklo je vyzdvihnuto nad obraz a rám je doplněn o vnitřní boky v světlomodré barvě odpovídající grafice. Rámování je tak velice efektní a obraz získal na síle a výrazu.