logo

BOLOGNI ARREDA

Láska k tradici, materiálu a ruční práci

Dlouholetá tradice ve výrobě florentského luxusního nábytku, dovedla truhlářské mistry z dílny Bologni Arreda k filigránní práci na obrazových rámech včetně unikátních blondelových rámů, zrcadel a rámečků na fotografie.

Těmi nejtradičnějšími metodami vznikají ve zkušených rukách rámařských mistrů Bologni Arreda klasické toskánské rámy na obrazy v decentních tvarech a povrchových úpravách – vždy pouze za použití těch nejvybranějších materiálů. Tvarově čisté a elegantní rámy jsou dokončovány pomocí speciálních vosků, vybraných pigmentů a laků, či elegantních dýh ze zajímavých dřev. Výsledné rámy jsou díky své klasické eleganci úžasné zejména při rámování starých map, rytin i tisků a samozřejmě i rámování zrcadel.

Vedle klasických rámů na obrazy zde vznikají i moderně pojaté rámy, ale za použití všech klasických postupů a technik, jež rámům propůjčují jejich typický a zcela unikátní vzhled. K naprostým specialitám této rámařské dílny pak patří zdánlivě nedbalé rámy, jež vznikají ze starého toskánského dřeva, a otevřeně deklarují svou věkovitost.