logo

LIRA

Společnost Lira obrazové lišty a rámy a.s. charakterizuje její heslo „tradiční známka světové kvality“. Tento tradiční český výrobce obrazových lišt a rámů byl založen již v roce 1880 a od svého založení zůstává věrný Domoradicím u Českého Krumlova, jen se stal součástí nadnárodního koncernu Larson-Juhl.

Lira své rámy na obrazy stále vyrábí tradičními postupy a často i v tradičním a zavedeném designu, kdy pomocí aplikace barev, drahých kovů a ornamentů vytváří na 4.000 různých obrazových lišt. Jádrem nabídky se značkou Lira jsou klasické dřevěné rámy v tradičních tvarech a barvách s důrazem na kvalitní ruční zpracování, zlacení a patinu, navíc v příznivé cenové úrovni dostupné pro většinu zákazníků.

Součástí kolekcí Lira jsou ale i exkluzivní obrazové rámy určené především pro export do USA, Kanady, Ruska apod., které jsou vyráběny podle moderních vzorů, ale aplikací tradičních a vysoce náročných technologií. Výsledkem jsou opravdu nádherné rámy na obrazy se zajímavým zpracováním, v němž se snoubí moderní a tradiční prvky. Právě tyto jedinečné rámy tvoří jádro naší kolekce značky Lira.