logo


ADOLF BORN – ŘECKÁ ŠPIÓNKA NAD TURECKOU PEVNOSTÍ – LITOGRAFIE VE ZLATÉM RÁMU

26.3.2020

Adolf Born byl český malíř, kreslíř, ilustrátor, karikaturista i kostýmní výtvarník. Z jeho děl se u nás k zarámování samozřejmě nejčastěji objevují především jeho litografie. Jak už to u litografií (a grafiky vůbec) bývá obvyklé, většinou je zvykem používat jen jednoduché úzké rámy, textilní olepované pasparty, či dokonce jen tzv. klip rámy. Už dlouho ale není pravda, že grafika je jen „náhražkou“ opravdového umění - dávno se stala samostatnou disciplínou a grafickými technikami vznikají úžasné obrazy, tak jako právě tato litografie Adolfa Borna. A protože na předsudky a stigmata u nás v rámařství vůbec nedáme, zvolili jsme k obrazu středně mohutný moderněji pojatý zlatý obloukový rám doplněný o kvalitní muzeální paspartu v kontrastní tmavozelené a samozřejmě sklem s UV faktorem pro dokonalou krásu a dlouhé zdraví toho krásného grafického listu.

Rámování litografie Adolf Born – Řecká špionka nad tureckou pevností

RÁMOVÁNÍ OBRAZU NA PLÁTNĚ DO MODERNÍHO „PLOVOUCÍHO“ RÁMU.

23.3.2020

Obraz Bílé město s katedrálou byl součástí souborné výstavy malíře Jaroslava Paura v pražském Muzeu Kampa do které jsme rámovali vybrané obrazy. Přestože byl Jaroslav Paur významným malířem civilismu, realismu a abstrakce nejsou jeho nádherné obrazy až tak široce známé. K tomuto, pro něj, typickému obrazu jsme zvolili moderní plovoucí rám v bílé barvě. Přestože je tento styl rámování široce používaný pro moderní plátna, je použitý rám mimořádně široký a má navíc velice zajímavý trojúhelníkový profil. Díky čemuž pocitově kolísá mezi tradičním a moderním rámováním a obrazu dodává další náboj.


Rámování obrazu Jaroslav Paur – Bílé město

MARTIN STRANKA – TŘI FOTOGRAFIE V JEDNOM RÁMU

19.3.2020

Když se rozhodnete zarámovat menší obrázek, často je třeba vyřešit problém, aby výsledek byl dostatečně „viditelný“. Neplatí to samozřejmě tam, kde je rámeček součástí větší skupin, či instalace obrazů, ale jako solitér, či v klasickém členění interiérového designu, by se malý obraz mohl na zdi „ztrácet“.

Řešením může být použití mohutnějšího rámu (podobně jako při rámování holandských mistrů), moderním a elegantním způsobem samozřejmě i zarámování do velmi široké pasparty. Když ale rámujete více podobných obrázků, můžete sáhnout ještě i po třetí variantě a zarámovat všechny do jediného rámu, jako právě v případě tří menších fotografií báječného Martina Stranky. Použití jediné pasparty a jednoho rámu navíc pomůže vyřešit problém s odlišnou barevností fotografií i chybějícím místem v bytě. Výsledek je navíc velice působivý triptych a výraznou součástí bytového designu.

Rámování fotografie - Martin Stranka - Triptych

RÁMOVÁNÍ SUVENÝRŮ – ČEPICE KUFI

16.3.2020

Občas se může zdát, že některé věci se zarámovat nedají, je to ale naštěstí opravdu jen zdání. Některé objekty a suvenýry může být velmi náročné zarámovat, protože jsou neobvyklé a „podivně tvarované“, některé jsou prostě jen velmi velké a běžné obrazové rámy by na ně nestačily. K těmto patří i tahle krásná vyšívaná pokrývka hlavy – pravděpodobně čepice Kufi. Sama je sice malá, ale je bezmála 9 cm vysoká a to je pro běžné rámy příliš. Naše rámy naštěstí v žádném případě běžné nejsou, a proto jsme čepici mohli zarámovat do krásného jemně ornamentálního rámu, který skvěle ladí k jejímu vzoru a celek bude nádhernou připomínkou vašich cest.


Rámování motlitební čepice Kufi

OLBRAM ZOUBEK - RÁMOVÁNÍ RELIÉFNÍHO TISKŮ

15.3.2020

Je zvláštní, jak obrazy určitých autorů nám k zarámování přinášíte ve vlnách. Občas se u nás k rámování sejde hned několik děl od jednoho autora a pak dlouho nic… V dnešní době se častěji setkáváme s plakáty a tisky Pasty Onera, Tomski&Polanski, grafikami Jana Zrzavého, nebo grafikami Ladislava Kuklíka či Adolfa Borna a na druhou stanu, někteří autoři jakoby snad trochu ztratili na oblíbenosti. Přitom jsou jejich obrazy tak krásné a při vhodném rámování vypadají opravdu úchvatně. Patří mezi ně bezesporu díla významného sochaře a grafika Olbrama Zoubka.

Při rámování jeho reliéfních tisků je kvůli velké výšce tisku i nerovnosti papíru vždy zapotřebí vybrat nejen krásné, ale i citlivé rámování, které obrazy ukáže v jejich plné kráse, ale přitom dlouhodobě chrání. Nejkrásnějším rámováním obrazů Olbrama Zoubka jsou proto hluboké výstavní kazety, kde obraz zdánlivě levituje a je chráněn kvalitním sklem před stárnutím. V tomto případě je rám navíc i barevně sladěný se zlatým pigmentem na obraze a celek tak vypadá opravdu báječně.

Rámování reliéfního tisku Olbrama Zoubka

LUXUSNÍ ZRCADLO VE STŘÍBRNÉM RÁMU

11.3.2020

Přestože nejobvyklejší volbou pro výrazná interiérová zrcadla jsou spíše kontrastní rámy, může zrcadlo vypadat báječně i v jednoduše pojatém stříbrném rámu. Je nutné ale vybrat takový rám, který nebude příliš splývat s barvou zrcadla a nebude až příliš jednoduchý a nevýrazný. V tomto případě má zakázkové zrcadlo na míru elegantní rám ve tvaru otevřeného oblouku, který je doplněný o několik řad jemných perliček u vnitřní hrany rámu. Rám je pečlivě a ručně vystříbřen a doplněn jemnou patinou. Díky tomu je skvěle vidět ruční práce a elegance a rám na zrcadlo vypadá úžasně. Společně s rámem je toto zrcadlo díky tomu skvělým doplňkem svého interiéru.


Luxusní stříbrný rám na zrcadlo

RÁMOVÁNÍ ILUSTRACE ANDREY TACHEZY DO TRADIČNÍHO ZLATÉHO RÁMU

26.2.2020

Je báječné, jak skvělé ilustrátory v Čechách máme. Mezi ně bezesporu patří i Andrea Tachezy, která svými hravými ilustracemi doplnila velkou spoustu nádherných knížek. Když máme štěstí, objeví se nějaká její ilustrace i u nás k zarámování. Hravý a barevný svět obrázků Andrey Tachezy nabízí spoustu různých možností rámování od jednoduchých hravých až klidně po mnohem formálnější rámy. V tomto případě jsme zvolili barevné a hravé ale přitom překvapivě decentní rámování do tradičně tvarovaného ručně zlaceného rámu s výraznými modrými prvky, které spolu s paspartou tak báječně ladí s obrazem.


Rámování ilustrace Andrey Tachezy
Rámování obrazu - ilustrace Andrea Tachezy

RÁM NA SPORTOVNÍ DRES - ŠÁRKA STRACHOVÁ ZÁHROBSKÁ – STARTOVNÍ ČÍSLO SOČI

11.2.2020

Startovní číslo báječné lyžařky Šárky Strachové jsme zarámovali do jednoduchého hlubokého bílého rámu a na modrý podklad, které ladí nejen k samotnému startovnímu číslu z olympiády v Soči, ale i k zimní atmosféře dresu. V rámu je samozřejmě dostatek prostoru, aby sklo nijak netlačilo na rámovaný dres a vše vypadalo tak jak si zaslouží – naprosto perfektně.

Rám na startovní číslo Šárky Strachové

MANDALA V ELEGANTNÍM DŘEVĚNÉM RÁMU

10.2.2020

Ze všech buddhistických obrazů jsou nejoblíbenější právě velice jemné a sterilně propracované Kálačakra mandaly a právě tyto jemné obrazy by se mohly při nevhodném výběru obrazového rámu ztrácet a pozbývat svou sílu. Při rámování je proto vhodné doplnit obraz paspartou, která zdůrazní klíčové barvy mandaly, ale rovněž ji oddělí od samotného rámu a celému obrazu dodá prostor a vzdušnost. V případě této mandaly vybraná zelená pasparta skvěle ladí jak k zeleným tónům v obraze, ale i k inverzní červené barvě uvnitř obrazu. Schodovitý rám v kombinaci bílé a zlaté s výraznou patinou působí tradičně a elegantně zároveň a dokonale zdůrazní krásu a jemnost obrazu.

Mandala v elegantním dřevěném rámu


Rámování obrazu - Kalačakra Mandala

NEOBVYKLÉ RÁMOVÁNÍ OBRAZU – LEPT V DŘEVĚNÉ PASPARTĚ

4.2.2020

Přestože se jedná o moderní obraz na papíře, nezapře tento krásný lept svůj holandský původ. Tento nádherný obraz byl jedním z mnohých již rámovaných obrazů, které k nám dorazily na přerámování, protože původní rám byl již poškozený a neodpovídal době. Původní rám měl ale nádhernou dřevěnou dýhovanou paspartu, tu stačilo vyčistit a drobně vyspravit a doplnit o neobvyklý výrazně stupňovitý rám v kombinaci silně patinované antické bílé a starého zlata a samozřejmě i o muzeální antireflexní sklo a obraz dostal úplně nový život. Ve svém interiéru vypadá báječně a skvěle ukazuje, jak je rámování důležité nejen pro samotné obrazy ale i pro bytový design.


Neobvyklé rámování obrazu – lept dřevěná pasparta

TRADIČNÍ RÁMOVÁNÍ OLEJE NA PLÁTNĚ – IVANA MRÁZKOVÁ

27.1.2020

Vždy nám dělá obrovskou radost, když vidíme, jak úspěšní jsou současní mladí malíři a my můžeme rámovat jejich obrazy. Tím myslíme nejen běžné rámy pro výstavy, ale především promyšleného rámování přímo konečným zákazníkům. Mezi tyto malíře patří samozřejmě i Ivana Mrázková (1995), se svým jedinečným podáním moderní krajinomalby samostatné přírody bez kulturních prvků. Její obrazy na nás vždy působí moderně, ale přitom z nich dýchá krajinářská tradice. Proto jsme pro zarámování tohoto oleje na plátně vybrali nádherný tradiční profilovaný rám v kombinaci výrazně patinovaného antického zlata a světlých prvků, který visí v moderním rodinném interiéru a působí tam jako mírně kontrastní prvek, ale skvěle padnoucí prvek.Tradiční rámování oleje na plátně – Ivana Mrázková

INDUSTRIÁLNÍ RÁM VZHLEDU ZREZLÉHO ŽELEZA

26.1.2020

Při rámování obrazů je nutné zvažovat nejen velikost, tvar, barvu a strukturu rámu, ale samozřejmě i celkové vyznění a jeho sdělení. Podobné obrazy stejného autora proto mohou být rámovány zcela odlišně, neznamená to ale, že by jeden rám byl horší než ten druhý. Právě obrazy Jaroslava Ronka, k tomu svou železniční a technickou tématikou vybízejí. Při výběru vhodného rámu je možné vybírat jak ze zcela tradičních dobových rámů, velice moderních rámů tak i industriálních rámů, jako je tomu právě v případě tohoto obrazu. Tento olej na plátně dostal výrazný hladký rám se vzhledem starého zrezlého železa, který připomíná zrezlou traverzu a k obrazu se báječně hodí. Aby si rám zachoval všechny své funkce a spojení s obrazem bylo přirozenější, je doplněn o tradičněji pojatou zlatou linku. Ve výsledku je obraz díky tomu moderní a elegantní zároveň.


Ronek a industriální rám ze zrezlého železa

MODERNÍ DŘEVĚNÝ RÁM NA TŘI FOTOGRAFIE

25.1.2020

Při rámování obrazů patří k nejobvyklejším nešvarům právě rámování malých obrázků do malých rámů. Logika praví, „malý obrázek by měl mít malý rámeček, aby ho nepřebil, no ne“? Ve skutečnosti je to ale právě naopak, malé obrázky zarámované ve velkých rámech, či širších paspartách totiž získávají patřičnou pozornost a stávají se opravdovým obrazem. Tři malé černobílé fotografie proto při rámování dostaly spoustu prostoru díky široké a samozřejmě muzeální paspartě a jsou doplněny o tenký jemný a přitom zajímavý černý rám s jemnou patinou. Rám je, jako u nás obvykle, uzavřen galerijním sklem pro skvělé podání barev a nekyselou muzeální podložku, protože fotografie jsou velice citlivé a běžné rámování by je mohlo poškodit. Tenhle úžasný celek udělá radost každému milovníku fotografie, designu i architektury.


Moderní černý dřevěný rám na tři fotografie

3D PROSTOROVÉ RÁMOVÁNÍ – SVĚRACÍ KAZAJKA

4.12.2019

Téměř by se zdálo, že na světě je spousta netušených sportů a proto občas proto rámujeme i zcela neobvyklé sportovní dresy – zdaleka totiž nemusí jít jen o rámování hokejových dresů, fotbalových triček apod. Nicméně tahle krásná a zcela funkční svěrací kazajka není sportovním dresem, ale spíše neobvyklou rekvizitou. Podobně jako u rámování sportovních dresů, je ale i kazajka zachycena ve velmi hlubokém rámu tak, aby se jí téměř neviditelné galerijní sklo nijak nedotýkalo, a kazajka se ve svém rámu zdánlivě zcela volně vznáší. Celek je sladěný do zlato-hnědých tónů, které perfektně ladí s rámovanou kazajkou a vše proto působí náležitě „drsně“ a při tom velice elegantně.


3D Prostorové rámování objektu – svěrací kazajka

KNIŽNÍ ILUSTRACE V PROSTOROVÉM VITRÍNOVÉM RÁMU

22.11.2019

I obrazy, které by při běžném rámování působily jako disproporční, nebo by hrozilo, že jejich pasparta či rám budou zakrývat nějakou podstatnou část díla, je možné zarámovat aniž by rámování jakkoli utrpěly. Jedním z nejpůsobivějších způsobů zarámování je tzv. kazeta, kdy se obraz v rámu zdánlivě volně vznáší, pasparta jej nijak nezakrývá, ale přesto mu dodává dostatečný prostor. Tento typ rámování jsme zvolili i pro úžasnou ilustraci Zdeňka Buriana pro knihu Černý mustang Karla Maye. Díky kombinaci černé muzeální pasparty s tmavým rámem s voskovaným povrchem a samozřejmě i kvalitním galerijním sklem obraz skvěle vynikne.


Rámování obrazu Zdeněk Burian - Černý mustang

PROSTOROVÉ RÁMOVÁNÍ MINIATURNÍ IKONY

26.10.2019

Je obraz v rámu příliš malý na to, aby mohl viset na zdi? Nevadí, zarámujte celý obraz i s původním rámečkem do dalšího rámu. Maličká ikona s profilovaným kovovým rámem, která by se jinak pravděpodobně někde ztratila, dostala zcela nový hluboký rám, ve kterém je vystavena jako samostatný muzejní objekt. Vnější rám velice dobře ladí s vlastním rámečkem obrazu a zdá se, jako by k sobě patřily odjakživa. Efektní zarámování podpoří samozřejmě i velká hloubka zvoleného rámu a kvalitní téměř neviditelné antireflexní sklo


Prostorové rámování miniaturní ikony

LUXUSNÍ HLADKÝ ČERNÝ RÁM NA ZRCADLO

24.10.2019

Velice krásný černý rám v s polomatným hladkým povrchem je doplněný o tři řady maličkých zlatých perliček s černou patinou a společně tvoří úžasný a elegantní rám na střední i velmi velká zrcadla. Zrcadla v tomto nádherném nepolském rámu se skvěle hodí do tradičních i modernějších interiérů a jsou skvělou volbou pro ty, kdo touží po zrcadle v černém rámu, ale chtějí se vyhnout obyčejným černě lakovaným rámům i výrazně ornamentálním zrcadlům.


Luxusní černý hladký rám na zrcadlo

PROSTOROVÉ RÁMOVÁNÍ MODERNÍ GRAFIKY V DŘEVĚNÉM RÁMU

16.10.2019

Grafický list (letterpress) „Peceful protestor“ vytvořil známý americký umělec Shepard Fairey podle slavné fotografie Jima Marshalla, díky tomu i oba tito dnes již téměř kultovní umělci obraz společně signovali. Přestože se jedná o velice moderní grafiku, která je obvykle zarámovaná v jednoduchém dřevěném rámu, rozhodli jsme se nechat plně vyniknout nejen její ručně otrhávaný okraj a embosovaná razítka, ale především každý detail obrazu. Obraz je proto zarámován v malé vitrínce, nijak jej neutlačuje pasparta ani další součást rámu. Rám samotný je zajímavý svým pojetím výrazně patinovaného dřeva, ve kterém se setkávají tmavý základ s částečným zlacením a výraznou červenou patinou. Celé rámování díky tomu navozuje velice neobvyklou atmosféru.


Prostorové rámování grafiky od Sheparda Fairley

RÁMOVÁNÍ MEDAILÍ A TRIČEK SPARTAN RACE 2015

23.9.2019

Nedávná rozmluva se zákazníky, kteří si nebyli jistí, zda rovněž rámujeme medaile, nebo pouze trička a sportovní dresy mi připomněla, že je opět čas nějaké ty zarámované medaile ukázat. Ale aby to nebyly jen tak ledasjaké zarámované medaile, tak je to rovnou úžasná sada medailí ze Spartan Race včetně odpovídajících triček. Protože by při standardním rámování triček byl výsledný rám samozřejmě obrovský, jsou trička složená tak, aby se vše vešlo do jednoho běžně velkého rámu. Jako obvykle, je mezi medailemi i tričky a sklem mezera, nic není utlačované a trička i medaile jsou rámu bez poškození a mají se skvěle.

Rámování medailí a triček Spartan race

MODERNÍ RÁMOVÁNÍ LITOGRAFIE ADOLFA BORNA v MUZEÁLNÍ KVALITĚ

1.8.2019

Obrazy Adolfa Borna milujeme a je báječné, že mnozí berou rámování jeho obrazů vážně a chtějí pro ně krásné zarámování, které obrazy navíc bude po dlouhou dobu chránit. K obrazu „Afrodita vítá satyra ve svém podniku“ báječně ladí kvalitní muzeální pasparta v jemné zelené ve spojení s moderně pojatým rámem, v jehož zajímavě „hrubém“ povrchu převládají přechody několika odstínů hnědé barvy. Vše je samozřejmě doplněno o nekyselou muzeální podložku a křišťálově průhledné galerijní sklo s UV filtrem.

Moderní rám na litografii Adolfa Borna

RÁMOVÁNÍ SUVENÝRŮ A VZPOMÍNEK – IGELITOVÁ TAŠKA TUZEX VE VITRÍNOVÉM RÁMU

1.7.2019

Na světě je asi jen velice málo běžných věcí, které nelze zarámovat. A je zřejmě ještě méně věcí, které si rámování nezaslouží – ke spoustě předmětů denní spotřeby se část vážou bohaté vzpomínky a tak je jedno, že se nejedná o nijak cenné dílo, hlavní je že rámovaný objekt má pro vás citovou hodnotu. Dnes si naštěstí jen málokdo vzpomíná, že někdy byl nějaký Tuzex a brzy již nikdo ani nebude vědět, co to vlastně byly ty igelitové tašky… V hlubokém vitrínovém rámu je proto právě taška Tuzex připomínkou dob, které dávno minuly a snad se již nikdy nevrátí – aby to pro podnik zahraničního obchodu bylo stylové, je rámováno do dřevěného italského rámu v bílé barvě s boky v barvě tisku tašky, americké pasparty a galerijního německého skla…


Igelitová Taška Tuzex ve vitrínovém rámu

SUCHÝ PASTEL NA PAPÍŘE V HLUBOKÉM VITRÍNOVÉM RÁMU

27.6.2019

Při výběru rámování obrazů, které jsou citlivé na oděr, jako jsou pastely, vysoké pastózní malby, frotáže, mozaiky apod. je mimořádně důležité zajistit, aby v rámu nedocházelo ke kontaktu skla s dílem. U menších obrazů se o vše může postarat dostatečně vysoká pasparta, u větších obrazů je ale vhodné zvolit jiné metody. I z tohoto důvodu jsme při rámování moderního pastelu zvolili hluboký vitrínový rám, který moderním obrazům často tak sluší. Kombinace tmavého rámu i pasparty dá obrazu dokonale vyniknout a samozřejmě jej i chrání před poškozením.


Suchý pastel na papíře v hlubokém rámu

GRAFIKA NAUGHTY JOHNNY OD DÁVIDA KURŇAVKY V BÍLO-ČERVENÉM RÁMU.

21.6.2019

Letní tóny a hravost vtipného grafického listu Naughty Johnny od Dávida Kurňavky jsme podpořili rámováním do neobvyklého bílého dřevěného rámu s vícebarevnými hranami. Přestože jsou v rámu výrazné barevné prvky, které dokonale ladí s hlavními barevnými tóny obrazu, zůstává převažující barvou bílá, aby rám nijak neomezoval ani nijak nedeformoval zajímavý širokoúhlý formát samotného obrazu, který připomíná Cinamascope. Orámování je díky tomu jen decentní a obraz zcela dominuje.


Rámování obrazu Naughty Johnny od Dávida Kurňavky

ZARÁMOVANÁ ČEPICE A RUKAVICE JIŘÍHO RAŠKY

20.6.2019

Nedá se svítit, taková paráda, jako je pravá čepice a rukavice Jiřího Rašky, se nerámují každý den. Ačkoli se nejedná o veleslavnou „Raškovku“, je to bekovka, kterou opravdu nosila naše skokanská hvězda a jeho kožené rukavice, které jsme rámovali do hlubokého zlatého vitrínového rámu pro charitativní aukci sportovních dresů, startovních čísel a jiných významných trofejí ve prospěch Nadace Jedličkova ústavu. Rukavice a čepice jsou zarámované na tmavém podkladu, aby skvěle vynikly, a samozřejmě jsme použili i téměř neviditelné sklo, aby nic nerušilo pohled na rámované objekty.


Zarámované rukavice a čepice Jiřího Rašky

MODERNÍ DŘEVĚNÝ RÁM NA OBRAZ NA PLÁTNĚ

19.6.2019

Ačkoli nejobvyklejšími přáními při rámování obrazů na plátně bývají tradiční zlacené rámy pro starší obrazy a moderní rámy z úzkých lišt pro současné umění, nejedná se ani zdaleka o jediné dvě možnosti, jak je rámování obrazů možné pojmout. Skvělou volbou, tak jako právě u tohoto obraz na plátně, bývá často sice moderně pojatý, nicméně poměrně široký a výrazný rám. Toto italské plátno je zarámováno v hladkém hranolovém rámu s velice zajímavým povrchem s hrubou strukturou a barevnými přechody zemitých tónů. Zarámovaný obraz je díky němu výraznější a přitom barevně sjednocený a působí jako nádherný interiérový doplněk.

Moderní dřevěný rám na obraz na plátně

LUXUSNÍ ZRCADLO VE STŘÍBRNÉM ITALSKÉM RÁMU

28.5.2019

Až na výjimky jsou právě mohutné a výrazné rámy tou nejlepší volbou, aby zrcadla v interiéru působila jako úžasný doplněk. Pro zrcadla, která nemají být jen funkční, ale mají mít i svou jedinečnou dekorativní funkci máme v našem rámařském studiu mimořádně širokou nabídku moderních designových i tradičních ornamentálních a luxusních rámů, které jsou přesně pro zrcadla vytvořeny. V tomto případě je menší toaletní zrcadlo zasazeno do moderního designového rámu ve stříbrné barvě. Rám je stvořený jako pocta slavnému vědci Brady Barrovi a proto připomíná krokodýlí kůži. Zrcadlo v tomto rámu je velice elegantní a působivé bez ohledu na to zda se jedná o menší, nebo i velké zrcadlo.


Luxusní stříbrný rám na designové zrcadlo

RÁMOVÁNÍ PLAKÁTU LUČNÍ VÍLA OD LÉNY BRAUNER DO JEMNÉHO ZLATÉHO RÁMU

18.5.2019

Jako vždy jemný, zasněný a romantický plakát Luční víla od skvělé výtvarnice Lény Brauner si zaslouží jemné rámování, které plakát sice povýší na opravdový obraz, ale nijak jej přitom nebude utlačovat, nebo omezovat. Plakát jsme proto zarámovali do krásného, tradičně profilovaného a ručně zlaceného rámu a doplnili jej o téměř neviditelné sklo. Rám celkové vyznění obrazu ještě více podtrhuje a krásná víla si svoje nové místo na zdi určitě užívá…


Rámování plakátu Lény Brauner do jemného zlatého rámu

MODERNÍ RÁMOVÁNÍ GRAFIKY JIŘÍ ANDERLE

26.3.2019

Práce na papíře, koláže, asambláže a jiné prostorové obrazy je možné zarámovat velice moderním způsobem do tzv. kazety (Shadowbox). Obraz nezakrývá pasparta a díky vložení do vysokého kazetového rámu obraz ani nijak neomezuje sklo. Grafický list, či obraz v rámu zdánlivě zcela volně visí a je díky tomu velice moderní. Velká grafika Jiřího Anderleho je právě tímto způsobem zarámovaná do velice hlubokého rámu ve zlaté barvě s černým bokem, který je doplněný o čokoládově hnědou paspartu a muzeální sklo. Rámování je velice moderní a svěží a obraz v rámu do jisté míry působí jako objekt.

Moderní rámování grafiky Jiří Anderle

ZRCADLO V LUXUSNÍM BÍLÉM RÁMU S KVĚTINOVÝM VZOREM

21.3.2019

Zejména zrcadla, která jsou především dekorativní, vypadají úžasně ve výrazných a mohutných rámech. Zrcadlo v elegantním a vhodně zvoleném rámu působí jako jedinečný prvek bytového designu. Mohutný bílý rám s krásným květinovým ornamentem a jemnou patinou se skvěle hodí jak do interiérů laděných v Provence stylu, tak do klasických světlých interiérů.


Zrcadlo v mohutném bílém dřevěném rámu

LUXUSNÍ ZRCADLO V BÍLÉM KVĚTINOVÉM RÁMU PRO BYT V PRAZE

RÁMOVÁNÍ NEPRAVIDELNÉHO OBRAZU NA PLÁTNĚ

19.3.2019

Rámování obrazů, které byly dříve součástí oltářů, či jiných interiérových prvků je kvůli jejich nestandardnímu tvaru často velmi náročné. Zarámování je ale možné jak do oválných či půlobloukových rámů, tak i do segmentových rámů, kdy jsou nepravidelnosti tvaru obrazu vyrovnány dřevěnou paspartou. Nepravidelný obraz Sv. Jana Nepomuckého proto dostal vedle krásného mohutného dřevěného rámu i segmentovou dřevěnou paspartu ve stejné barvě, která dorovnala všechny nerovnosti a obraz působí jako krásný celek.


Obloukový segmentový rám na obraz sv. Jana Nepomuckého

SV. JAN NEPOMUCKÝ, RUDOLF BRACHTL, PRAHA

RÁMOVÁNÍ MODERNÍHO SURREALITICKÉHO OBRAZU OD KU-MIC

18.3.2019

Některé obrazy jsou barevně i tematicky velice náročné a není vůbec jednoduché vybrat vhodný rám. Obvykle je dobré rámovat tak aby obrazově různorodý obraz byl zarámovaný spíše v jednodušším rámu, se kterým si nebude nijak konkurovat. Rámy s vícebarevným povrchem jsou proto často vhodné spíše pro zarámování barevně čistších obrazů. Vzájemně se tak nejen nepotlačují, ale dávají vyniknout síle obrazu. Samozřejmě ale ke každému pravidlu existuje nějaká výjimka… Moderní surrealistický obraz od Michaela Kučery AKA Ku-Mic je velice náročný barevně i obsahově a přesto jsme jej zarámovali do barevně mimořádně bohatého obrazového rámu, který v sobě kombinuje plátkové zlato a modré a zelené tóny oxidované mědi a mosazi. Přírodní oxidace vytvořila rám, který se téměř slívá s obrazem a působí, jako by k sobě vždy patřily.

Rámování moderního surrealistického obrazu Ku-Mic Praha

RÁMOVÁNÍ SURREALISTICKÉHO OBRAZU KU-MIC V PRAZE 7

RÁMOVÁNÍ MODERNÍ GRAFIKY – GRAFIKA OLEGU - PÁSOVEC

26.2.2019

Dílo pražského studia Calico nás při rámování vždy velice pobaví. Zcela neotřelé postupy i motivy obrazů, které vznikají přetiskem ornamentů, dodávají obrazům zvláštní náboj a hloubku. Ačkoli by tyto obrazy mohly svádět k zarámování do jednoduchých a tenkých rámů, jsme přesvědčeni, že právě opak je správný. Proto jste pro Grafiku Olegu – Pásovec vybrali výrazný a široký rám připomínající zlaté strukturované dřevo. Neobvyklý rám svým kontrastem zlata a dřeva podpoří barevné přechody obrazu a dále zdůrazní určitý pocit „nadpozemskosti“, který z obrazu vyzařuje.

Rámování grafiky Olegu Pásovec pražského studia Calico

Líbí se vám Calico - Grafika Olegu? Najdete je třeba v obchodu Kuráž v Praze 7

RÁMOVÁNÍ MEDAILÍ Z MISTROVSTVÍ SVĚTA V LEDNÍM HOKEJI

22.2.2019

Většinou se v našem pražském rámařském studiu ze sportovních trofejí k zarámování objevují především sportovní dresy, trička či startovní čísla. Medailí rámujeme podstatně méně, o to větší radost nám ale dělá, když se jedná o takto mimořádný soubor jako v tomto případě. Pro Český hokejový svaz jsme v tomto případě rámovali kompletní sadu originálních medailí z IIHF Mistrovství světa v ledním hokeji 2015 v Praze. Medaile jsme zarámovali do hlubokého kazetového rámu, jsou zachyceny na hluboce černém sametu a rám je samozřejmě osazen kvalitním téměř neviditelným antireflexním sklem, aby nic nekazilo barvu a lesk medailí.

Rámovaní medailí z IIHF MS v ledním hokeji v Praze 2017

Rámování medailí z IIHF mistrovství světa v ledním hokeji 2015 v Praze

NEOBVYKLÝ RÁM NA GRAFIKU – JIŘÍ SOPKO

20.2.2019

Je opravdu radost, když k nám k zarámování dorazí obrazy od tak úžasných malířů jako je Jiří Sopko. Když o tom tak přemýšlím, je zajímavé, že ačkoli je Jiří Sopko aktivní v Praze, neobjevují se jeho krásné obrazy v našem rámařství zase tak často. O to raději jsme, když můžeme vybrat zajímavé rámování. U typicky barevného grafického listu jsme vybrali zajímavý stupňovitý rám v kombinaci smetanově-bílé a zlata, který je pohledově velice jemný a přitom není zbytečně úzký. Protože obraz při rámování nepotřeboval paspartu, doplnili jsme rám o muzeální vložku, která zamezuje nežádoucímu dotyku obrazu se sklem. Navíc je rám samozřejmě osazen antireflexním sklem a zády v muzeální kvalitě a obraz se tedy má jako v bavlnce a je dlouhodobě chráněn proti UV záření i kyselému prostředí.

Neobvyklý rám na grafku - Jiří Sopko

Rámování obrazů v Praze 7 – Grafika Jiří sopko

RÁMOVÁNÍ FILMOVÉHO PLAKÁTU DO DOBOVÉHO RÁMU

19.2.2019

Plakáty jsou často považovány za něco nedůležitého a bezcenného a proto se s nimi tak při rámování i zachází. V Praze se bohužel většinou stereotypně rámují jen do jednoduchých lišt, obvykle jen černých rámů či do rámů z přírodního dřeva a někdy dokonce jen do hliníkových náhražek obrazových rámů. Zarámovaný plakát pak podle toho samozřejmě i vypadá… I obyčejný plakát je možné zarámovat tak, aby získal duši. Filmový plakát s Hugo Haasem ke komedii „Ať žije nebožtík“ dostal výtečný dobový obrazový rám, aby připomínal zarámované plakáty v kinech z doby, kdy se film promítal.


Rám na filmový plakát Ať žije nebožtík Hugo Haas

RÁMOVÁNÍ BAREVNÉ LITOGRAFIE OD EMMY SRNCOVÉ

16.2.2019

Rámování barevných a hravých litografií od Emmy Srncové lze pojmout nejrůznějšími způsoby. Jestliže ale máte svůj obraz rádi, můžete mu vhodným rámem vdechnout duši a povýšit jej na významnou součást vašeho interiéru. Obraz Adam a Eva v penzi se měl stát výrazným prvkem nejen běžným způsobem zarámovanou grafikou a proto jsme pro něj vybrali mohutný a výrazný rám ve žluté barvě, která velice dobře ladí k detailům v obraze. Aby byl obraz ještě mnoho let opravdu nádherný a předčasně nestárnul, je samozřejmě doplněn o muzeální i téměř neviditelné antireflexní sklo s UV filtrem.


Rámování barevné litografie od Emmy Srncové Adam a Eva v Penzi

RÁMOVÁNÍ MANDALY DO DŘEVĚNÉHO RÁMU

14.2.2019

Velice jemná a filigránní kresba Kálačakra mandaly by se mohla při chybném výběru obrazového rámu ztrácet. Proto je vhodné rám doplnit paspartou, která zdůrazní klíčové barvy mandaly, ale rovněž obraz oddělí od samotného rámu a dodá mu prostor a vzdušnost. V případě této mandaly vybraná zelená pasparta skvěle ladí jak k zeleným tónům v obraze, ale i ke kontrastní červené barvě uvnitř obrazu. Přestože tradičně mají thangky jen textilní borduru, je jednoduchý zlatý rám je pro tuto mandalu jako stvořený a podpoří zlaté detaily chrámu i teplé podtóny celého obrazu.


Rámování tibetské mandaly do zlatého rámu

STYLOVÝ DŘEVĚNÝ RÁM NA STARÝ RODINNÝ OBRAZ

11.2.2019

Starý rodinný obraz s klasickým portrétem pradědečka si zasloužil citlivé restaurování poničených částí obrazu, včetně opravení řídkého plátna a dalších oprav. Ve výsledku je díky tomu obraz opět úžasný a živý, aniž by zásahem jakkoli utrpěla jeho autenticita. Pro tento starý obraz byl vybrán i krásný dobový rám ve zlaté barvě s jemným dekorem. Tradiční tvar rámu i jeho velká mohutnost dokonale podtrhnou význam obrazu zakladatele rodua skvěle ladí s původním bytem v Praze.

ZLATÝ DŘEVĚNÝ RÁM NA OBRAZ Z POČÁTKU STOLETÍ

Dobový rám na obraz z počátku století

MODERNÍ RÁMY NA OBRAZY NA PLÁTNĚ

29.1.2019

Zejména velmi velké moderní obrazy často nepotřebují příliš velký rám, protože by se z obrazu mohlo stát již opravdové „monstrum“. Dvojici velmi výrazných moderních obrazů na plátně jsme proto zarámovali do poměrně subtilních tzv. plovoucích rámů (tzv. caisses américaines), které obraz nijak překrývají a obraz v rámu proto jen volně „pluje“ a zanechává dokonce malou mezeru, která rámovaný obraz dále zdůrazní. Přestože tento styl rámování nepatří v ČR prozatím mezi ty nejoblíbenější, jsme moc rádi, že můžeme v Praze nabídnout nejširší nabídku těchto plovoucích rámů na obrazy, které jsou dostupné od těch mimořádně subtilních a úzkých až po velice výrazné obrazové rámy. Pro dvojici obrazů do moderního interiéru v centru Prahy jsme vybrali jednoduchý bílý plovoucí rám z rozsáhlé kolekce německých rámů.


Moderní rámování velkých obrazů na plátně


RÁMOVÁNÍ HOKEJOVÉHO DRESU – DAVID PASTRŇÁK

23.1.2019

Co naplat, jakmile jsou sportovní dresy dobře zarámovány, vypadají opravdu úchvatně. Pro nás má rámování dresů velikou výhodu v tom, že je možné si s rámováním opravdu pohrát a kombinovat různé barvy a detaily, tak aby dres vynikl a z prostého objektu v rámu se stala opravdu působivá součást interiérového designu.

Jak je v NHL obvyklé, je i tento dres Davida Pastrňáka podepsaný na zadní straně v čísle a v rámu je tak vystavena právě zadní strana. Dres Boston Bruins je ve výrazných barvách a proto jsme při rámování této výrazné barevné kombinace využili – uvnitř rámu je podklad dresu vytvořený kombinací černé a bílé a vysoký černý rám jsme navíc doplnili o žlutou a bílou barvu. Dres má v rámu dostatek prostoru a samozřejmě plně antireflexní sklo, nic na něj proto netlačí a barvy jsou zcela věrné. Jak je u nás obvyklé, dres je opatrně ručně přišitý, aby nebyl jakkoli poškozený a bylo jej z rámu případně opět možné vyjmout.


Rámování sportovního dresu Davida Pastrňáka

Foto: Fotoprome.cz | Praha


RÁMOVÁNÍ DRESŮ | DAVID PASTA PASTRŇÁK | BOSTON BRUINS | DETAIL RÁMU A DRESU


Ramovani+sportovního+dresu+pastrnák+hokej+detail+ramuSTŘÍBRNÉ ZRCADLO DO KOUPELNY V MODERNÍM BYTĚ V PRAZE

22.1.2019

Celková rekonstrukce koupelny je ten správný okamžik, kdy vybrat i nové zrcadlo, či alespoň nový rám na zrcadlo. Naneštěstí právě zrcadlo často zůstává až tím posledním a mívá proto často mnohá omezení. V tomto případě se o celou rekonstrukci ale staral zkušený designer a velikost zrcadla i vhodný rám jsme vybírali již během rekonstrukce koupelny. Tento úchvatný rám s mimořádnou povrchovou úpravou pochází z dílny vyhlášeného italského designera specializovaného na moderní rámy na obrazy a zrcadla Davide Sartoriho a je perfektní právě pro zrcadla do koupelen a moderních obývacích prostor. Krásné zrcadlo v tomto stříbrném rámu proto do koupelny v moderním bytě v Praze dokonale zapadá a dále podtrhuje její moderní a elegantní charakter.


Stříbrné zrcadlo v desénovém rámu do koupelny v Praze


Fotografie: David Eliášek, publikováno v časopise Nové Proměny Bydlení - Květen 2018

12 MALÝCH AKVARELŮ V JEDNOM KAZETOVÉM RÁMU

19.1.2019

Malé akvarelové obrázky jsou součástí rozsáhlého obrazového cyklu, který zachycuje jeden útržek snu pro každý den jednoho roku. Protože se jedná o malé akvarely na jemném papíře, jsou obrazy samozřejmě zvlněné vlhkostí. Zvolili jsme proto zarámování do tzv. kazety, kdy obrázky v rámu zdánlivě plují volně ve vzduchu a nic na ně netlačí. Díky tomu si obrazy zachovají přirozené zvlnění a nejsou deformovány paspartou ani tlakem skla. Zarámovaný cyklus díky tomu působí svěžím a hravým dojmem, který ještě zdůrazňuje červená barva použitého rámu, který tak báječně ladí s převládající barvou hlavních detailů většiny obrázků.


Rámování 12 malých akvarelů do červeného kazetového rámu

Fotografie: Rámařství Frame-it.cz, Praha 7

RÁMOVÁNÍ OBRÁZKU VYLRYBY DO DĚTSKÉHO POKOJE V PRAZE

10.1.2019

I když se u nás objevují k rámování nejrůznější obrazy a mnohokrát jsme zarámovali i mimořádně cenné obrazy od světoznámých malířů, stále jsou ilustrace do dětských knih a obrazy věnované dětem mou srdeční záležitostí. O to víc jsme si tedy užívali rámování tohoto nádherného obrázku velryby s loďkou a nebem hvězdnatým. Obrázek dostal kombinaci námořnicky modré pasparty a „špinavě“ bílého rámu s pruhováním, které skvěle ladí k vlnkám obrazu. I v dětském pokoji totiž mohou viset krásné a vkusně zarámované obrázky, které dětem budou dělat radost…


Rámování obrázku velryby do dětského pokojíčku v Praze

OBRAZ ZDEŇKA ČERVINKY „THE WHO“ V MODERNÍM RÁMU

1.1.2019

Osobitá plátna malíře Zdeňka Červinky není jednoduché zarámovat tak, aby rámy „nesklouzávaly“ do zbytečně usedlého stylu. Koneckonců Zdeněk Targus Červinka usedlé obrazy v žádném případě nemaluje. Na druhou stranu zvolené rámování nesmí být příliš výrazné, aby obrazu nekonkurovalo, ale ani se nesmí jednat příliš nevýrazné zarámování. V tomto případě jsme obraz zarámovali do zajímavého a poměrně úzkého, přesto dostatečně výrazného stupňovitého italského rámu, který svou kombinací hnědo-černé a zlaté skvěle podtrhne jednotlivé detaily obrazu a zdůrazní žlutavý podtext jeho zelené a další barvy.

Rámování obrazu Zdeňka Targus Červinky do stupňovitého rámu

RÁMOVÁNÍ OBRAZU NA PLÁTNĚ PRO RESTAURACI V PRAZE 7

28.12.2018

Vždy mě moc těší, když naše zarámované obrazy vídám v restauracích, kde rád obědvám. Zrcadla a obrazy pro restaurace v Praze naštěstí rámujeme velice často a tak je i často vídáme…. Malá indonéská plátna bylo zapotřebí zarámovat do subtilního rámu, ale přitom rámováním zvětšit. Proto jsou zachycena na zakázkově vyráběném podkladu a doplněná o krásné jednoduché a elegantní ručně zlacené italské obrazové rámy do barevně sladěného celku.


Rámování obrazu na plátně pro restauraci v Praze 7

LUXUSNÍ RÁMOVÁNÍ VELKÝCH ZRCADEL DO ZLATÝCH RÁMŮ

11.12.2018

Velká zrcadla v mohutných krásných a luxusních rámech dokážou opravdu zcela změnit charakter interiéru a dodat mu eleganci a pocit prostoru a luxusu. Jsou proto nepostradatelným pomocníkem interiérových designérů při vytváření celkové koncepce designu interiéru.

Velké zrcadlo v nádherném zlatém vyřezávaném rámu se stalo centrálním bodem velké jídelny a vše krásné zrcadlí a znásobuje. Elegantní design zlatého rámu na zrcadlo skvěle ladí jak s interiérem prvorepublikové vily, tak i asijskou stylizací soukromé rezidence velvyslance. Luxusní rámování zrcadla do zlatého vyřezávaného rámu

ČERNÝ RÁM NA DRES – STARTOVNÍ ČÍSLO VERONIKA VÍTKOVÁ

9.12.2018

Startovní číslo biatlonistky Veronika Vítkové je zarámované v jednoduchém černém kazetovém rámu na světlém podkladu. Jak je u rámování dresů vždy nutné, je rám sice opticky úzký, je ale zároveň dostatečně vysoký, aby se do něj číslo vešlo a nic jej neomezovalo. Sklo je tak vysoko nad dresem a nijak jej nemačká a neničí, pohled na dres v rámu proto nic nekazí. Rámování bylo součástí série dresů pro Nadaci Jedličkova ústavu.Moderní rámování dresu Veronika Vítková

OBRAZ MARIA MAKEEVA V MODERNÍM DESINOVÉM ZLATÉM RÁMU

3.12.2018

Krásné a zajímavé obrazy mladé výtvarnice Maria Makeeva rámujeme poměrně často a velice rádi. Nádherná kombinace minimalistických tvarů a často používané zlaté a stříbrné barvy činí obrazy velice silnými. Minimalistický vzhled obrazů naneštěstí často svádí k rámování do velice subtilních rámů, či dokonce do jednoduchých hliníkových rámů. Velice často se proto u nás obrazy této autorky objevují již zarámované k přerámování do kvalitnějších rámů a paspart.

Překrásný obraz Veles (Serigrafie 70 x 100) ze série Alkonost inspirované slovanskou mytologií jsme zarámovali do moderního úzkého designového rámu ve velice neobvyklém provedení zlacení. Tenký a přitom velice vysoký rám pochází z dílny jednoho z nejvýznamnějších světových návrhářů obrazových rámů a spolu s obrazem Veles tvoří dokonalý pár. Výrazné moderní pojetí rámování je navíc podpořeno zapuštěním obrazu téměř 2 cm pod úroveň plně antireflexního galerijního skla.


Designový rám na obraz Maria Makeeva Veles

VELMI VELKÉ ZRCADLO V DŘEVĚNÉM RÁMU OPŘENÉ O ZEĎ

1.12.2018

Nádherná zrcadla slouží nejen k tomu, abyste se mohli při příchodu, nebo odchodu upravit. Luxusní zrcadla v nádherných rámech jsou především úžasným dekorativním prvkem interiérového designu a to nejen tím, zrcadlo v krásném a luxusním rámu úžasně vypadá, ale zároveň i proto, co takové zrcadlo v sobě zrcadlí a tím znásobuje, či popřípadě, co je velkým zrcadlem možné zakrýt…

V tomto případě obrovské stojací zrcadlo v rámu zakrývá celou stěnu v kanceláři, která by jinak nebyla využita a ani by ji nebylo vhodné ukazovat. Proto vše jako mávnutím kouzelného proutku vyřešilo velké zrcadlo v neobvyklém Italském hnědém rámu evokujícím staré poškozené dřevo staré haly. Protože zrcadlu nehrozí nebezpečí poškození dveřmi, je celé zrcadlo stojací, pouze opřené o zeď a tím vzniká i zajímavý úhel pohledu a je minimalizován odraz plochy podlahy.


Velké stojací zrcadlo v dřevěném rámu opřené o zeď

PROSTOROVÉ RÁMOVÁNÍ OBRAZU KRTEČKA OD ZDEŇKA MILERA

30.11.2018

Kdykoliv se k nám do rámařského studia dostane tak úchvatné dílo jako je právě tento Krteček Zdeňka Milera, je to pro nás jako malý svátek. Zejména, když se nejedná o reprodukci, ale o originál obrazu. Tuhle nádhernou kvaš jsme před rámováním samozřejmě nechali citlivě zrestaurovat, odkyselit a připravit na dlouhodobé rámování v muzeální kvalitě. Obraz je rámovaný tak, aby jej nic nezakrývalo a měl dost prostoru, barevná kombinace mahagonové pasparty a zlatého rámu s výrazným pocitem dřeva pak obraz skvěle doplňují a zdůrazňují. Tento obraz je skvělým důkazem toho, že krásný obraz může průmyslovým rámem velice trpět a teprve zakázkové rámování o něj pečuje s náležitou starostlivostí.


Prostorové rámování obrazu Krtek Zdeňka Milera

KUBISTICKÝ OBRAZ VE ZLATÉM RÁMU

15.11.2018

Moderní plátno v kubistickém duchu je zarámované ve zlatém rámu, který výrazně podporuje teplejší barvy obrazu. Přestože by se mohlo zdát, že takto tradičně tvarovaný italský rám není pro tento typ malby vhodný, právě tvarový kontrast dodává obrazu větší hloubku a zdůrazňuje jeho linie.


Kubistický obraz ve zlatém rámu

ČERVENO ZLATÝ RÁM V ČÍNSKÉM STYLU NA ČÍNSKOU VÝŠIVKU

12.11.2018

Občas se zdá, jako by některé rámy byly snad stvořeny pro konkrétní obraz. Je tomu tak i v případě maličké výšivky čínského pavilónu, která kdysi byla zarámovaná v tradičním úzkém rámečku a byla jednoduše řečeno – nijaká. Při celkové rekonstrukci interiéru jsme pro tento obrázek společně s interiérovými designery vybrali rám, který svou barevnou kombinací výrazně evokuje císařskou Čínu. Právě proto, že malý obrázek potřeboval zvětšit a provzdušnit, dostal širokou a mimořádně hlubokou paspartu, zmiňovaný a červeno-zlatý italský rám. Rámování je díky tomu stylové a z nevýrazného obrázku se stala dominanta svého prostoru.


Přerámování čínské výšivky do výrazného rámu

RÁMOVÁNÍ JAPONSKÉHO OBRAZU NA PAPÍŘE

17.10.2018

Vždy nás velice potěší, když při výběru rámu dostaneme volnou ruku a nemusíme se omezovat na zažité vzory rámování. Při rámování japonského obrazu na papíře jsme se sice drželi dominantních barev červené a zlaté, vše je ale pojaté velice moderně. Zlatý rám má moderní tvar rovnostranného hranolu a je doplněný o výraznou červenou paspartu, která dokonale ladí s obrazem. Obraz ale není zarámován klasickým způsobem, ve skutečnosti nad paspartou zdánlivě téměř volně pluje a získá tak výrazný prostor. V zarámovaném obraze se díky tomu skvěle snoubí tradice i moderna do jediného velice působivého celku.

Moderní rámování japonského obrazu

DETAIL RÁMOVÁNÍ OBRAZU

Moderni+ramovani+japonskeho+obrazu


LUXUSNÍ RÁM NA OVÁLNÉ ZRCADLO

14.10.2018

Oválná zrcadla, lépe řečeno, oválné rámy na zrcadla jsou vždy tak trochu oříšek. Vyrobit oválný rám je podstatně náročnější než klasický obdélník. Proto jsou oválné rámy dostupné obvykle pouze v několika málo velikostech a provedeních. Protože Vás při výběru vašeho vysněného rámu nechceme ničím omezovat, dokážeme špičkový luxusní rám na zrcadlo vyrobit přesně vám na míru a podle vašich představ. Právě jako toto úžasné oválné zrcadlo ve stříbrném rámu s elegantním vlnkováním.


Luxusní rám na oválné zrcadlo na míru

ŽLUTÝ DŘEVĚNÝ RÁM NA MODERNÍ OBRAZ - KERDALO

6.10.2018

Rámování obrazů zbytečně omezují nejrůznější stereotypy. Ve skutečnosti není pravda, že moderní obraz musí mít nezbytně minimalistický rám… Rámování obrazu často vytváří určitý stupeň kontrastu, který pomáhá vnímat obraz v novém světle a zvýraznit jej v interiéru. Moderní velice dynamický obraz na plátně od francouzského malíře Kerdalo je proto zarámovaný v tradičně tvarovaném rámu v nezvyklé kombinaci žluté a stříbrné. Zdůrazňuje tak určité barevné tóny obrazu a přidává mu na cíle. Zarámovaný celek je díky tomu mimořádně působivý.

Luxusní dřevěný rám na moderní obraz Kerdalo

ZARÁMOVANÁ FOTOGRAFIE VÁCLAVA HAVLA

5.10.2018

Plakát s fotografií Václava Havla a citátem „Pravda a láska musí zvítězit nad lží a nenávistí“ jsme samozřejmě zarámovali jednoduše, jako by to byla klasická fotografie prezidenta republiky. Nicméně při výběru rámu jsme, namísto klasické rámovací lišty obvyklé pro rámování státnických portrétů, symbolicky sáhli po jemně ošumělém rámu ve stylu shabby chic, který je ale mimořádně stylový a o to osobitější.


Dřevený rám na obraz prezidenta Havla

RÁM NA SPORTOVNÍ DRES JAKUBA JANDY – STARTOVNÍ ČÍSLO SEEFELD

1.10.2018

Pro Nadaci Jedličkova ústavu jsme rádi udělali to v čem skvělí – zdarma jsme zarámovali sérii fantastických dresů a startovních čísel českých hvězd zimních sportů. Mezi nimi samozřejmě nesměl chybět rám na startovní číslo Jakuba Jandy. Rámování dresů jsme pojali spíše neutrálně do univerzálních rámů, protože ještě nebylo jasné, kdo bude konečným majitelem dresu. V tomto případě je dres zarámován v kombinaci bílého podkladu a tmavě mahagonového hlubokého rámu, které nechají černo-žlutý dres skvěle vyniknout.


Rám na dres - startovní číslo Jakuba Jandy

MUZEÁLNÍ RÁMOVÁNÍ ORIGINÁLNÍHO OBRAZU BALETKA EDGARA DEGASE

27.9.2018

Jsme vždy velice hrdí, když si naši zákazníci pro rámování významných obrazů svých sbírek vybírají právě náš ateliér. Úžasný signovaný pastel na papíře Edgar Degas s typickou tančící baletkou samozřejmě potřeboval kvalitní rámování v plně muzeální kvalitě, abychom jej ochránili před poškozením vnějšími vlivy. Obrázek dostal výrazný zlatý ornamentální rám, muzeální paspartu RagMat certifikovanou Fine Art Trade Guild, Muzeální sklo s nejvyšší dostupnou ochranou proti UV i podložku z čisté alfacelulózy. Po všech letech, je tento obraz konečně zarámovaný, tak, jak to odpovídá nejen jeho kráse ale i jeho hodnotě stáří.


Muzeální rámování obrazu Edgar Degas do ornamentálního rámu

ART DECO OBRAZ NAPLÁTNĚ RÁMOVANÝ VE ZLATÉM RÁMU

25.9.2018

Nádherný malý akt, signováno KRAFT 1923 se k nám na přerámování dostal v původním hnědo-zlatém úzkém rámečku, ve kterém obraz působil zcela nevýrazně. Přestože by výběr rámu mohl lehce padnout na stříbrný, či i výrazněji ornamentální rám, je hladký zlatý rám perfektní volbou. Obraz si v něm ponechává svou svěžest a eleganci, a ačkoli se nejedná o dobové rámování, celek díky tomuto rámu o to více evokuje atmosféru vídeňského Art deco.Rámování Art deco obrazu na plátně do zlatého rámu

DOPISY A PÍSEMNOSTI V RÁMU

20.9.2018

Správné rámování dokáže dopisy, písemnosti i jiné cennosti nejen krásně prezentovat v interiéru, ale při volbě vhodných muzeálních a archivních materiálů je i ochrání před sluncem i okolním prostředím pro další generace, téměř jako by byly v muzeu. V tomto rámu jsou dopisy uloženy v tzv. kazetě, kde se téměř volně vznášejí. Kombinace tmavé muzeální pasparty a kvalitního dřevěného zlatého rámu dávají zarámovaným dopisům skvěle vyniknout. Sklo je nejen antireflexní, ale poskytuje i vysokou ochranu proti UV a rámované objekty tak účinně chrání. Díky elegantnímu zarámování se z dopisů, které by jinak ležely jen doma v šuplíku, stal úchvatný doplněk interiéru.Zarámování dopisů a písemností

OLEJ NA PLÁTNĚ – MICHAEL RITTSTEIN V ZAKÁZKOVÉM ČERNÉM RÁMU

17.9.2018

Tradičně divoká a expresivní malba Michaela Rittsteina si zaslouží odpovídající výrazné rámování. V tomto případě se jedná o plátno menších rozměrů, obrazový rám je proto postavený speciálně tak, aby dílu dodal další prostor, ale aby mohutný rám vlastní obraz nijak neutlačoval. Plátno je proto zapuštěné na speciálně vyrobené dřevěné paspartě a vložené do klasického rámu. Rámování obrazu je díky tomu svěží a působí jako tzv. plovoucí rám (Caisse Americaine), ale ve skutečnosti se jedná o kombinaci několika rámů.

Zakázkový rám na obraz Michael Rittstein


ZAKÁZKOVÉ RÁMOVÁNÍ OBRAZU MICHAEL RITTSTEIN - DETAIL


Zakázkový+ram+obraz+michael+rittstein


ELAGANTNÍ ZRCADLO VE STŘÍBRNÉM ORNAMENTÁLNÍM RÁMU

12.9.2018

I když mají mnozí zájem spíše o jednoduché moderní rámy na zrcadla, je třeba si přiznat, že zrcadla v klasických ornamentálních a luxusních rámech vypadají naprosto úchvatně. Právě zejména díky kontrastu moderního interiéru s výrazným a luxusním rámem na zrcadlo dostává design interiéru zcela nový impuls a zrcadlo může fungovat nejen jako technická součást bytu, ale především jako jedinečný a kouzelný prvek interiéru. Jakmile si domů pořídíte zrcadlo ve výrazném krásném rámu, obvykle si už nemusíte lámat hlavu s drobnými ozdobami….

Luxusní stříbrný rám na zracdlo

MODERNÍ RÁMOVÁNÍ SERIGRAFIE PASTA ONER

11.9.2018

Moderní rámování obrazů nám není vůbec cizí. Právě současné obrazy a grafiky je totiž možné zarámovat velice moderním a zajímavým způsobem, právě jako tuto serigrafii End of paradise Pasty Onera. Moderní bílý rám je velice hluboký a obraz se v něm téměř volně vznáší a není ničím omezený. V tomto případě je použitá i kontrastní tmavomodrá pasparta a samozřejmě skvělé antireflexní sklo, které je při tomto typu rámování téměř nezbytností. Zarámovaný obraz díky tomu působí svěže a moderně a přitom je na hony vzdálený běžným nudným rámům z obchodů.

Moderní rámování serigrafie Pasta Oner

SERIGRAFIE PASTA ONER - DETAIL PROSTOROVÉHO RÁMU

 Pasta+Oner+moderni+bily+ramKOLOROVANÁ MĚDIRYTINA V BÍLÉM DŘEVĚNÉM RÁMU

1.9.2018

Historickou grafiku není nezbytně nutné mít zarámovanou obvyklým tradičním způsobem – do moderních interiérů může přijít i jemný moderní rám. V tomto případě jsme zkombinovali rám s „odřenou“ patinou a jemnou starou bílou barvou, který je doplněný o jemnou zelenou muzeální paspartu a samozřejmě i sklo s UV filtrem. Obrázek v rámečku je díky tomu svěží a elegantní a přitom chráněný proti stárnutí.

Dřevěný rám na historickou mědirytinu

RÁMOVÁNÍ HOKEJOVÉHO DRESU - CLAUDE GIROUX

30.8.2018

Když máte opravdu rádi dres, který vlastníte, můžete jej zarámovat naprosto výjimečně a dres může být úchvatnou dominantou interiéru. Tak jako je tomu u kanadského hokejového dresu Clauda Girouxe. Aby v rámu byly vidět obě strany dresu, dostal dres zcela exkluzivní rámování do oboustranného průhledného rámu, ve kterém jako by se dres jen volně vznášel. Obě strany jsou plnohodnotné a z obou stran dres vypadá stejně skvěle. Aby vůbec nic nekazilo celkový dojem, je vedle industriálního rámu použité samozřejmě téměř neviditelné galerijní sklo na obou stranách rámu.


Rámování hokejového dresu Claude Giroux


ZARÁMOVANÝ HOKEJOVÝ DRES - PŘEDNÍ STRANA

Hokejovy+dres+NHL+Claude+Giroux+v+ramuASAMBLÁŽ BENÁTEK V BÍLÉM KAZETOVÉM RÁMU

17.8.2018

Při rámování asambláží na papíře, které je nutné chránit před prachem a světlem je vždy nutné vybrat rám, který umožní obraz zarámovat „do hloubky“ jako objekt a celek tak působí vlastně jako vitrína no motýly. Tento obrázek Benátského zákoutí je podložený světlomodrou paspartou a doplněný o krásný bílý dřevěný rám s modrými detaily, který skvěle ladí k celku. Vše je tak jemné a hravé, přitom ale elegantní.

Rámování asambláže motivu Benátek

RÁMOVÁNÍ MANDALY DO BÍLO-ZLATÉHO LUXUSNÍHO RÁMU

16.8.2018

Mandaly, často jako zcela osobní a jedinečné obrazy, vypadají při vhodně zvoleném rámování naprosto úžasně. Jakmile by rámování bylo například příliš „etnické“, celé kouzlo mandaly by se mohlo rozmělnit. Tento nádherný obraz je zarámovaný do mohutného italského rámu v kombinaci slonové kosti a zlatého pruhu perliček s výraznou patinou. Rám i přes svou zdánlivou mohutnost podpoří jemnou kresbu obrazu, která je navíc podpořena i kvalitní sklem bez odlesků a barevných změn.Rámování mandaly do bílého dřevěného rámu

RÁMOVÁNÍ OBRAZU MARIA MAKEEVA DO JEDNODUCHÉHO ZLATÉHO RÁMU

8.8.2018

Jednoduché, ale krásné a výrazné obrazy od mladé malířky Maria Makeeva si rychle našly cestu do našich srdcí. S několika málo tvary a barvami lze na obraze dosáhnout úžasného výsledku. Tento obraz jsme zarámovali do moderního zlatého kazetového rámu tak, že galerijní sklo je vyzdvihnuto nad obraz a rám je doplněn o vnitřní boky v světlomodré barvě odpovídající grafice. Rámování je tak velice efektní a obraz získal na síle a výrazu.


Rámování obrazu od Maria Makeeva

MODERNÍ RÁM NA OBRAZ (SUE DICKINSON)

2.8.2018

V Čechách je práce jihoafrické malířky Sue Dickinson témeř neznámá a tak i k nám k zarámování tyto krásné obrazy Africké přírody dorazí jen velice zřídka. Limitovaný tisk odpočívajícího Leoparda je zarámovaný v moderním německém rámu, který je mimořádně zajímavý svým tvarem i kombinací zlaté a černé, které dokonale ladí s barvou obrazu.


Moderní rámování obrazu Sue Dickinson

MODERNÍ DESIGNOVÝ BÍLÝ RÁM NA BROUŠENÉ ZRCADLO

30.7.2018

Při rámování zrcadel je kontrast často mimořádně důležitým prvkem. V tomto případě je krásný designový bílý rám s jemným vzorem díky své modernosti v kontrastu s klasickým zrcadlem se širokou zabroušenou fazetou. Samotný rám na zrcadlo kombinuje lesklé a matné části díky čemuž je ještě zajímavější a neobvyklejší.

Moderní a designový rám na zrcadlo

MODERNÍ DESIGNOVÝ BÍLÝ RÁM NA BROUŠENÉ ZRCADLO - DETAIL ZRCADLA

Luxusní+bílý+rám+na+moderní+zrcadlo+detail+rámování


RÁMOVÁNÍ OFICIÁLNÍHO PORTRÉTU KRÁLE THAJSKA

28.7.2018

Je nám ctí, že můžeme rámovat oficiální portréty Thajského krále, pro velvyslanectví Thajského království v Praze. Rámování těchto obrazů je vždy náročné a kombinuje různé rámařské techniky a materiály. V tomto případě je portrét zarámovaný v tradičním českém zlatém ornamentálním rámu a v zakázkově vyráběné, bezmála 4 cm hluboké, červené látkové paspartě.

Rámování portrétu JV krále Rámy X

RÁMOVNÍ HISTORICKÉ KABELKY

18.7.2018

Při rámování se meze žádné nekladou. Udělejte si radost a nechte si zarámovat to, co máte rádi, nebo s čím se pojí vzpomínky a emoce. V tomto případě je v elegantním zlatém kazetovém rámu stará stylová kabelka. Rám je moderní a s hnědým podkladem kabelka ladí a zároveň je s oběma v kontrastu svým stylem – díky tomu vynikne a rámování je spíše výstavní, než aby bylo jakkoli „přeplácané“. Ve výsledku tak na zdi visí luxusní a elegantní zarámovaný kousek plný emocí a vzpomínek.

Rámování historické kabelky


KABELKA VE ZLATÉM RÁMU – DETAIL ZARÁMOVÁNÍ

 Rámování+historické+kabelky+detailLINORYT „FILIP TOPOL“ V „UNDERGROUNDOVÉM“ RÁMU

19.6.2018

Při rámování jednoho z linoritů ze série portrétů osobností české rockové a undergroundové scény grafika Karla Halouna jsme se rozhodli udržet drsnější a undergroundovější styl rámování, který tak skvěle padne k tématu i samotnému Filipovi Topolovi. Obraz tak dostal rám se vzhledem kovářského železa a je samozřejmě doplněn o kvalitní plně antireflexní sklo.

Celek je tak nádhernou poctou tomuto předčasně zesnulému rockovému šansoniérovi, který nás právě před pěti lety opustil.


Rámování linorytu Filip Topol do undergroundového rámu

OBRAZ ZE ZARÁMOVANÝCH POHLEDNIC

16.6.2018

Nezoufejte, pokud nemáte žádný obraz, který by se podle vás dal zarámovat. Zarámovat se dá vlastně cokoli, a když se to udělá pořádně, bude to na stěně vypadat naprosto úžasně a dělat mnohem větší radost než neosobní obrazy, byť v líbivém rámu, odněkud obchodního domu.

V tomto případě je v jediném rámu pět moderních černobílých pohlednic od jediného autora a tvoří tak krásný obraz – koláž. Pohlednice jsou v moderním černém rámu a paspartě s černým lemem – zarámovaný obraz jako cele je díky nim mnohem dynamičtější a energičtější.


 Rámovaní pohlednic do moderního černého rámu

ELEGANTNÍ STŘÍBRNÝ RÁM NA GRAFIKU JIŘÍHO ANDERLEHO

14.6.2018

Krásný a jemný grafický list Jiřího Anderleho z překrásné soukromé sbírky je zarámovaný v krásném stříbrném italském rámu s černou patinou. Obraz je umístěný na tmavé černé paspartě a doplněn o druhou šedočernou paspartu. Společně obě pasparty podpoří hlavní barvu obrazu a rámování tak zdůrazní detaily jemné grafiky, která tak mnohem výrazněji vyzní. Přestože je rámování zdánlivě tmavé, je ve skutečnosti zarámovaný obraz velice elegantní a výrazný.


Rámování obrazu Jiřího Anderleho

LUXUSNÍ STŘÍBRNÝ RÁM NA ZRCADLO S JEMNÝM ORNAMENTEM

10.6.2018

Luxusní rámy na zrcadla patří k naší hlavní specializaci, proto jich v našem ateliéru najdete ta obrovské množství. Nejenže díky tomu můžete vybírat z opravdu nepřeberného množství možností, vzorů a barev rámů i zrcadel, ale má to ještě další obrovskou výhodu. Naše rámy na zrcadla nenajdete „v každém druhém“ interiéru - výběr je jednoduše příliš široký na to, aby se některý rám na zrcadla používal příliš často a je díky tomu obvykle v České republice zcela výjimečný.

Tak je tomu i u tohoto italského zrcadla, které je v Praze použito poprvé. Tento nádherný stříbrný rám na zrcadlo je určený do velice moderního interiéru, ve kterém působí jako úchvatný, a přitom nevtíravý kontrastní prvek a celý interiér díky tomu oživuje. Ornament je velice jemný, bez zbytečné historické stylizace a přílišných „kudrlinek“. Celkový dojem z rámu podpoří i luxusní zpracování, při kterém je plátkový kov zjemněný pracnou patinou a celek je tak velice elegantní.


Luxusní stříbrný rám na zrcadlo

RÁMOVÁNÍ TENISOVÉHO DRESU – TRIČKO RADEK ŠTĚPÁNEK

10.6.2018

Tenisová trička se u nás nenechávají rámovat zdaleka tak často jako hokejové a fotbalové dresy a o to řidčeji máme možnost zarámovat tak úchvatné tričko, jako je tohle „propocené“ a podepsané Radkem Štěpánkem. Samozřejmě je jen opatrně přišité, aby se nepoškodilo v hlubokém italském kazetovém rámu. Je ale použita tříbarevná pasparta, tak aby v každém rohu vytvořila českou trikoloru. Rámování je velice moderní a odlehčené a přitom velice elegantní.

Rámování tenisového dresu - tričko Radek Štěpánek

DETAILNÍ NÁHLED ROHU RÁMU S ČESKOU TRIKOLÓROU

Rámování+dresu+Radek+ŠtěpánekPoužitý rám: Bologni Arreda
Použité sklo: AGC Float 2 mm
Použitá pasparta: NielsenBainbridge papermat

RÁMOVÁNÍ MEDAILÍ

7.6.2018

Nemusíte nezbytně být sportovními nadšenci, abyste mohli rámovat medaile… V tomto případě jsou ve stříbrném kazetovém rámu zarámovány medaile a vyznamenání za významnou práci v oboru pracovního lékařství včetně prestižního ocenění Collegium Ramazzini. Medaile jsou rámované v hluboké kazetě na černém sametu, aby dokonale vynikly a jako celek jsou nyní elegantním doplňkem pracovny.

 Rámování medailí Collegium Ramazzini

GRAFIKA JIŘÍHO SLÍVY V ČERNÉM KAZETOVÉM RÁMU

2.6.2018

Milujeme odvážné zákazníky, kteří se při rámování svých obrazů nedrží běžných konvencí a jsou otevření zcela novým cestám, tak aby zarámování bylo opravdu perfektní a odráželo jejich vztah k obrazu i náhled na svět. Společně se nám pak daří najít neotřelý způsob rámování, který ale obrazy „nepřebije“ a naopak jin dodá další sílu.

Tak je tomu i v případě rámování litografie od Jiřího Slívy. K obrazu Titanic blues jsme tak společně vybrali černý rám připomínající povrch klavíru a nezvykle nepoužili klasickou paspartu okolo obrazu, ale vytvořili menší kazetu, takže sklo na obraz přímo nedoléhá a mezi ním a obrazem jsou ve vnitřních stranách rámu boky v odstínu přírodní sienny, tedy o odstín tmavší, než v obraze. Zarámovaný celek je tak hravý, moderní a elegantní a v interiéru se neztratí.

 Zarámovaný obraz Jiří Slíva Titanic Blues

DETAIL RÁMU A OBRAZU

Zaramovany+obraz+Jiří+Slíva+detail+kazety

RÁMOVÁNÍ OBRAZŮ JANA POUPĚ PRO VÝSTAVU

1.6.2018

Triptych tří velkých akvarelů od úspěšného mladého malíře Jana Poupěte je zarámovaný do jemných bílých kazetových rámů, ve kterých se akvarely na bílém pozadí zdánlivě volně vznášejí a dále tak umocňují silný dojem dynamiky, který z obrazů vychází.

Další dílo tohoto úspěšného výtvarníka a vítěze Ceny kritiky můžete odedneška vidět na festivalu mladého výtvarného umění Jihlava nultá generace. http://www.nultagenerace.cz/

Rámování obrazů pro výstavu Jana Poupě

JEDNODUCHÉ A ELEGANTNÍ RÁMOVÁNÍ OBRAZU

28.5.2018

Občas slýchávám, že prý neumíme obrazy zarámovat, do obyčejnějších materiálů a tak, aby to nebylo drahé… Nebojte se, není to vůbec pravda! Přestože jsme rádi, že v naprosté většině případů naši zákazníci pro rámování svých obrazů volí především kvalitní rámy a materiály galerijní a muzeální kvality, samozřejmě umíme obrazy, které nepotřebují zvláštní péči, zarámovat i do běžnějších a levnějších rámů a skel aniž by to ale jakkoli ovlivnilo výsledný efekt. Tento grafický list tak sice dostal běžnější sklo i paspartu, ale vše je barevně sladěné a zarámovaný obraz je díky tomu svěří a hravý, ale i elegantní a to vše za výbornou cenu.

Levné a elegantní rámování obrazu

RÁMOVÁNÍ OBRAZU KYTICE PETRA VLACHA

30.4.2018

Obrazy a asambláže Petra Vlacha jsou vždy plné energie a natolik výrazově silné, že je při jejich rámování třeba využívat spíše čistší a jednodušší rámy, aby rámovaný obraz zbytečně neposouvaly někam, kam nepatří. Autor si u svých obrazů potrpí na jedinečnost a různorodost a proto i obrazové rámy musí být jedinečné. V tomto případě je obraz rámovaný do mohutného plovoucího rámu v černém taženém laku, který zdůrazní kontrasty obrazu a navíc obrazu umožní zachovat si výraznou nepravidelnost a prostorovost.

 Rámování asambláže Petra Vlacha Kytice

GRAFIKA LÉNY BRAUNER SMÍR V LESKLÉM BÍLÉM RÁMU

28.4.2018

Romantické, snové a až téměř pohádkové obrazy a ilustrace nadané výtvarnice Lény Brauner vyzařují zvláštní impresionistickou náladu a zobrazují svět jakoby viděný dětsky nevinnýma očima. Rámování obrazů Lény Brauner proto musí být vždy v jemných rámech, který ale nesmí působit kýčovitě nebo zbytečně nevýrazně či dětsky, aby zarámovaný obraz ve výsledku nepůsobil jako dětská ilustrace. Při rámování obrazu Smír jsme se proto rozhodli pro jemnou kombinaci bílé pasparty s úchvatným bílým rámem ve vysokém lesku, která působí romanticky, dodá obrazu prostor, aniž by jej rám jakkoli utlačoval.

Rámování grafiky Léna Brauner Smír do bílého rámu

Bílý dřevěný italský rám ve vysokém lesku Albor
Pasparta: pasparta Nielsen Bainbridge PaperMat

MODERNÍ DESIGNOVÉ ZRCADLO V INDUSTRIÁLNÍM DESIGNU

24.4.2018

Pro dnes tak oblíbený industriální design jsou rámy s vzhledem surového železa jako stvořené. Dlouhé úzké moderní zrcadlo v rámu s povrchem jemně zrezlého železa vypadá úchvatně jak v moderním industriálním interiéru, tak i jako nádherný kontrastní prvek v klasickém interiéru. Rám na zrcadlo díky tomu nemusí být nijak mohutný a zrcadlo si přesto získá žádoucí pozornost.

 Industriální rám na zrcadlo se vzhledem rzi a zeleza

Rám: Dřevěný rám Lira
Zrcadlo: Klasické 4 mm zrcadlo s bezpečnostní fólií

ZARÁMOVANÁ GRAFIKA - LOUISE FOR EXAMPLE, KENTON NELSON

13.4.2018

V pořadí druhá krásná litografie kalifornského malíře Kentona Nelsona po zarámování přišla na stejné místo, jako první obraz a proto dostala stejnou paspartu i rám ve stejných barvách. Protože je tento obraz ale o něco menší, je i rám barevně i tvarově shodný, ale o něco menší než na druhém obraze. Obě zarámované litografie k sobě ale nyní perfektně ladí a skvěle se na zdi vyjímají.

 Rámování obrazu Louise For Example - Kenton Nelson

Rám: Dřevěný rám Bologni Arreda
Sklo: Speciální sklo Clarity by LarsonJuhl
Pasparta: Klasická pasparta Nielsen Bainbridge papermat

RÁMOVÁNÍ DĚTSKÉ KRESBY PRSTEM - MRAVENCI

9.4.2018

Droboučký obraz vzniklý kombinovanou technikou otisku dětských prstů s kresbou tužkou získal zarámováním do moderního mohutného rámu s širokou paspartou a kvalitním sklem prostor a jako mávnutím kouzelným proutkem již nepůsobí jako nenápadné drobné dílko, ale právem jako krásné dílo toho nejdůležitějšího malíře na světě – vlastního dítěte.

 Zarámovaná dětská kresba prstem

RÁMOVÁNÍ OBRAZU NOSOROŽEC OD MONOGRAMISTY D.L. (DAVID LIPOVSKÝ)

23.3.2018

Nádherný dřevoryt nosorožce podle Albrechta Dürera je vyveden v černé barvě a obohacen o modrý podklad inspirovaný dílem Williama Morrise. Pro rámování obrazu jsme zvolili kombinaci hnědé a stříbrné odstíny. K modré barvě podkladu vytváří tmavá šedohnědá pasparta nádherný kontrast, dodává obrazu vzdušnost a prostor. Stříbrný obrazový rám v klasickém tvaru pak obraz uzavírá a navíc s umístěním grafického listu tzv. na paspartě vytváří nádherný kontrast starého a nového. Obraz díky tomuto pojetí rámování může viset jak v moderním, tak i klasickém interiéru a nikde se neztratí.

Rámování obrazu Nosorožec podle Albrechta Dürera, David Lipovský

DETAIL RÁMU A OBRAZU

Rámování+obrazu+nosorožec+durer+lipovský+detail+ramu

RÁMOVÁNÍ SIGNOVANÉHO HOKEJOVÉHO DRESU SKLH ŽDÁR NAD SÁZAVOU

21.3.2018

Rámování hokejových dresů patří mezi poměrně náročné disciplíny. Aby dres v rámu vypadal hezky, byl prostorový, nebyl zmačkaný a zároveň při rámování neutrpěl zbytečné škody, je třeba všemu věnovat dost času i prostoru. Pro hokejový dres SKLH Žďár nad Sázavou je zvolený jednoduchý moderní rám v černé barvě s černým podkladem, součástí rámu je i cedulka s věnováním.

Rámování hokejového dresu SKLH Žďár nad Sázavou

LITOGRAFIE „ANDĚL“ JANA ZRZAVÉHO VE STŘÍBRNÉM RÁMU

19.3.2018

Drobná a jemná litografie hlavičky anděla od Jana Zrzavého bývá obvykle rámována pouze do malých a úzkých rámečků, čímž celý obraz naneštěstí ztrácí na výrazu. Abychom se tomu při rámování vyvarovali, výrazně jsme obraz zvětšili mohutnou tmavozelenou paspartou a doplnili o nádherný vlnkovaný rám z Benátek, který k obrazu tak skvěle ladí. Rámování obraz nijak neutlačuje a dává mu prostor k vyjádření.

Rámování litografie Anděl Jana Zrzavého

Rám: Dřevěný rám Salvadori Cornici
Sklo: Speciální sklo Clarity by LarsonJuhl
Pasparta: Muzeální pasparty Crescent Select Alphacellulose
Rámařská podložka: Crescent Corri-Cor® Conservation

IKONA NAROZENÍ PÁNĚ (1405, ANDREJ RUBLEV) VE ZLATÉM RÁMU

15.3.2018

Reprodukce nádherné ikony narození páně od Andreje Rubleva, jednoho z nejvýznamnějších malířů ruského středověku, je zarámovaná v tvarově jednoduchém rámu s výraznou patinou stáří, který dokonale ladí se samotným obrazem i dobou vzniku obrazu. Protože jsme rámovali reprodukci na papíře, jsou barvy zvýrazněné použitou paspartou v tmavohnědém odstínu čokolády. Obraz díky tomuto pojetí rámování může viset i v moderním interiéru.

 Zarámovaná ikona narození páně (1405, Andrej Rublev)

Rám: Dřevěný obrazový rám Bologni Arreda

RÁMOVÁNÍ PLAKÁTU „PELOTON“, TOMSKI&POLANSKI

12.3.2018

Úchvatné barevné a vtipné ilustrace z rukou Tomski&Polanski si zaslouží citlivé rámování, které jejich hravost nadále podtrhne a zbytečně ji nestrhává do otřepané klasiky a běžných a nudných rámů. V případě limitovaného tisku cyklistického pelotonu Giro d'Italia jsme proto zvolili dřevěný italský rám v kombinaci pomerančové a krémové barvy, který podtrhuje barevnost obrazu. Rám je samozřejmě doplněn o archivální podložku a plně antireflexní sklo, aby obraz zbytečně nestárnul a nic nekazilo celkový skvělý dojem.


Rámování plakátu Peloton od Tomski&Polanski

Rám: Dřevěný rám Bologni Arreda

DETAIL RÁMU A OBRAZU

Rámování+plakátu+peloton+tomski+polanski+detail

MAPA ANTARKTIDY V BÍLO-STŘÍBRNÉM RÁMU

28.1.2018

Právě před 198 lety, 28. 1. 1820 Fabian Gottlieb von Bellingshausen objevil Antarktidu. Mapu krásného bílého kontinentu jsme nejprve ošetřili laminováním, tak aby byla chráněna a nepotřebovala žádné sklo a následně jsme vybrali krásný ručně vyráběný italský obrazový rám, který se k charakteru mapy díky své bílo-stříbřité kombinaci barev dokonale hodí. Výsledný zarámovaný obraz je díky tomu zároveň elegantní i čistý.

Laminace a rámování mapy Antarktida

Bílo-stříbrný dřevěný rám Bologni Arreda

RÁMOVÁNÍ PLAKÁTU „VISIT LONDON“

28.12.2017

Plakát není nezbytně nutné rámovat do rámu se sklem a paspartou jako klasický obraz. Pokud se nejedná o cenný originál, je možné jej upravit tzv. laminací, která tisk ochrání a obrazové sklo vůbec není nutné. Rámování je pak lehčí a bezpečnější. V tomto případě byl krásný jednoduchý plakát zarámovaný do dřevěného italského obrazového rámu v bílé barvě s šedavou patinou na hranách, který obrazu dodává eleganci a přitom ponechává vzdušnost.

Rámování moderního laminovaného plakátu do dřevěného rámu

RÁM NA ČERNOBÍLOU FOTOGRAFII Z ROKU 1930

17.11.2017

Klasická černobílá fotografie z fondu Fox Photos „A driver polishes his new streamlined delivery truck upon its arrival at Wembley, London. The lorry is mounted on a “Commer” two-ton chassis.“ rámovaná do moderního interiéru v jednoduché černobílé kombinaci. Fotografie je v moderním rámu v černém laku s vysokým leskem z dílny Salvadori Cornici a je doplněná o zajímavou vysoce bílou paspartu s černým řezem.

 Rámování klasické fotografie do černého lesklého rámu

Černý dřevěný rám ve vysokém lesku Salvdori Cornici
Pasparta: pasparta Nielsen Bainbridge Blackcore

RÁMOVÁNÍ OBRAZU - RED MOVING VAN, KENTON NELSON

5.11.2017

V Čechách je dílo kalifornského malíře Kentona Nelsona poměrně málo známé a obrazy jako tento „Red moving van“ se tak k zarámování objeví jen zřídka. O to raději jsme, když při rámování můžeme oprostit od klasických stereotypů a obrazy dostanou novou duši. V tomto případě byl během výběru rámu i pasparty kladen důraz na barvy a styl a obraz si tak zachovává nádech padesátých let. Obraz dostal nádherný a široký dřevěný rám v kombinaci umbry a temné hnědé s výraznou povrchovou patinou imitace červotoče, který je doplněný o klasickou papírovou paspartu a plně antireflexní sklo. Až téměř reklamní dílo narativního realismu se díky tomu stalo centrální dominantou svého prostoru.

Rámování obrazu Red Moving Van - Kenton Nelson

Rám: Dřevěný rám Bologni Arreda
Sklo: Speciální sklo Clarity by LarsonJuhl
Pasparta: Klasická pasparta Nielsen Bainbridge papermat

RÁMOVÁNÍ OBRAZU V MUZEÁLNÍ KVALITĚ - JAN ZRZAVÝ, VESNICKÁ KAPLIČKA, KRESBA 1958

10.10.2017

Nádherná jemná barevná kresba Jana Zrzavého si zaslouží komplexní rámování do kvalitních materiálů. Obraz byl proto před rámováním odborně ošetřen specializovaným restaurátorem papíru a až následně zarámován do kvalitních a nekyselých materiálů, aby byl chráněn na dlouhá léta. Pro obraz jsme vybrali bílý rám se zlatou linkou z význačné rámařské dílny Bologni Arreda v srdci Toskánska, který je doplněný o dvojici muzeálních bavlněných paspart, muzeální podložku z čisté alfacelulózy a galerijní sklo, které nechá obraz vyniknout v pravých barvách a navíc jej i chrání před UV zřením. Celé rámování je velice jemné a přitom dostatečně reprezentativní i pro takto drahý a nádherný obraz.

Rámování kresby Jan Zrzavý Vesničká kaplička

Rám: Dřevěný rám Bologni Arreda
Sklo: Speciální sklo Clarity by LarsonJuhl
Pasparta: Muzeální pasparty Crescent Alphacellulose
Rámařská podložka: Klug Natural board

LUXUSNÍ STŘÍBRNÝ RÁM NA VELKÉ ZRCADLO

28.9.2017

Zrcadlo v interiéru dokáže pravé divy a tak je mimořádně důležité jak jeho správné umístění, tak i vhodně vybraný rám na zrcadlo. K nejelegantnějším moderním rámům na zrcadla patří bezesporu série italských rámů Salvadori s lesklým povrchem na krakelovaných kovech.

Rám na vyfotografovaném zrcadle je velice mohutný, tak jako samotné zrcadlo a hodí se jako dominantní dekorace do moderních a elegantních interiérů. Rám kombinuje tvar mohutného oblouku, vysoký lesk a velice neobvyklou barvu studeného stříbra. Italští designeři obvykle dávají na svých rámech přednost spíše zlatavému nádechu stříbra, tak aby rám nebyl příliš „studený“ a občas i nepůsobil příliš technicky. U tohoto luxusního rámu je ale právě kombinací neobvyklé barvy, tvaru a povrchu docíleno velice elegantního vzhledu a především u zrcadel mimořádně působivý a luxusní dojem.

Luxusní moderní stříbrný rám na zrcadlo Salvadori Cornici

Použitý rám: Salvadori Cornici
Použité sklo: Bezpečnostní zrcadlo 4 mm

PAMÁTEČNÍ LP DESKA U2 – THE JOSHUA TREE V ČERNÉM RÁMU

24.9.2017

Jedno z nejlepších alb všech dob si samozřejmě zaslouží, aby na něj nesedal prach, a rám je proto výborné místo. Zarámovaná deska je chráněná, a když by byla chuť, je možné si ji i přehrát. Památeční LP deska The Joshua Tree od U2 dostala kvalitní, lehce rockový, rám v černém laku, který výborně ladí s deskou a paspartu, která neutrální bílou dokončí celkový dojem. Desku před prachem i slunečním světlem ochrání kvalitní galerijní sklo, které se zdá, jako by v rámu bylo neviditelné a nijak tak pohled na desku neruší.

Rámování LP desky U2 The Joshua Tree do kazetového rámu

Použitý rám: Dřevěný kazetový rám Lira Český krumlov
Použité sklo: Speciální sklo Clarity by LarsonJuhl
Použitá pasparta: Pasparta Bainbridge papermatt

PAMÁTEČNÍ LP DESKA U2 – THE JOSHUA TREE V ČERNÉM RÁMU - DETAIL
 Rámování+LP+desky+U2+The+Joshua+Tree+do+kazetového+rámu

RÁM NA DŘEVORYT - JOSEF VÁCHAL - EX LIBRIS DR. JAN BARTOŠ

23.9.2017

Drobný čtyřbarevný dřevoryt významného českého expresionistického a symbolistického malíře Josefa Váchala je zarámovaný do jemného zlatého italského rámu s černou patinou, který zdůrazňuje zlaté detaily v obraze. Rámování je doplněné o zelenou paspartu a samozřejmě kvalitní sklo, které chrání dílo před slunečním zářením. I malé Ex libris tak může vypadat skvěle a v rámu být na stěně jako plnohodnotný zarámovaný obraz.

 Zarámovaný dřevoryt Josefa Váchala ve zlatém rámu

Použitý rám: Dřevěný rám Bologni Arreda
Použité sklo: Speciální sklo Clarity by LarsonJuhl
Použitá pasparta: Muzeální pasparta Crescent Alphacellulose

RÁMOVÁNÍ OBRAZU – JAROSLAV PAUR

21.9.2017

Další z pláten rámovaných pro soubornou retrospektivní výstavu malíře Jaroslava Paura v pražském Muzeu Kampa dostala zajímavý italský rám ve tvaru mimořádně hluboké kazety. Rám je navíc doplněn o jednoduchou šedozelenou filetu, která ladí s detaily na obraze. Rám získal výraz a hloubku a je jako stvoření pro toto plátno. Až do poloviny října je díla tohoto významného malíře období civilismu, realismu a abstrakce možné vidět v muzeu Kampa.

Obraz Jaroslava Paura v černém rámu s filetou
Použitý rám: Dřevěný rám Bologni Arreda s filetou

KAZETOVÝ RÁM NA LISTINU Z 1 SVĚTOVÉ VÁLKY

12.9.2017

I když často rámujeme velice drahé obrazy od významných malířů, ve skutečnosti jsou pro nás nejcennější ty věci, které si sebou nesou vzpomínky a jsou proto mimořádně cenné pro ty, kteří je vlastní. Moc rádi proto rámujeme rodinné vzpomínky, suvenýry a památky na předchozí generace. Mezi ty samozřejmě patří i nádherné poděkování stvrzující udělení bronzové medaile za službu dobrovolné sestry za první světové války. Listina je výrazně poškozena a deformována, při rámování jsme zachovali její naprostou přirozenost a byla proto zarámována do hlubokého kazetového rámu v jemné krémové barvě s paspartou v barvě suchého konopí a samozřejmě s kvalitním sklem, které diplom nejen dokonale zobrazí, ale ochrání jej i před předčasným stárnutím. Objektové rámování je jednoduché a stylově velice čisté.

Kazetový rám na rodinnou památku – Diplom WW1

Použitý rám: Dřevěný kazetový rám Lira Český krumlov
Použité sklo: Speciální sklo Clarity by LarsonJuhl
Použitá pasparta: Pasparta Bainbridge papermatt

DETAIL KAZETOVÉHO RÁMU NA DIPLOM

 Kazetový+rám+na+diplom+ww1+detail+rámováníGRAFICKÝ LIST ZRŮDIČKA V BÍLO ČERVENÉM RÁMU

9.9.2017

Vtipný a hravý grafický list s výraznými prvky v červené barvě dostal padnoucí rámování ve stejných barevných kombinacích, které podpoří výrazné rudé či a další detaily. Rám je mohutný bílý toskánský hranol s červenými hranami, je doplněný o speciální paspartu s červenou ořízkou a samozřejmě je uzavřen antireflexním sklem, aby v rámečku vynikla celá barevnost obrazu.

 Grafika v bílo červeném dřevěném rámu

Použitý rám: Dřevěný rám Bologni Arreda
Použité sklo: Antireflexní sklo Clarity by LarsonJuhl
Použitá pasparta: Pasparta Crescent Britecores

DETAIL OBRAZOVÉHO RÁMU SE SPECIÁLNÍ PASPARTOU

Rámování+grafiky+zrůdička+detail

RÁMOVÁNÍ ASAMBLÁŽE BOUŘE MALÍŘE PETRA VLACHA

8.9.2017

Zarámovat výrazné obrazy a asambláže malíře Petra Vlacha pro nás vždy znamená velkou výzvu. Mohutné asambláže jsou často velmi rozměrné a těžké a proto je nutné volit rámy, které je dokážu unést. Malba je tak důrazná a rázná, že je i rámy nutné volit výrazné tak, aby s obrazy vůbec dokázaly držet krok. Zároveň ale rámování nesmí být příliš složité, aby rámy obrazy nestrhávaly někam, kam nepatří. Naštěstí je autor velice otevřený a dokáže skvěle s rámy pracovat a proto se daří volit rámy, které obrazy dále podtrhnou a zdůrazní, co je zdůraznit třeba. V žádném případě se tedy neomezuje na jednoduché technické lišty, jak to bohužel tolik malířů v dnešní době dělá. I v tomto případě jsme tak mohli zvolit neobvykle mohutný plochý ručně zlacený rám s hnědou patinou, který skvěle podtrhuje nebezpečně žloutnoucí nebe a atmosféru přicházející bouře.

Tento i další obrazy můžete odedneška vidět na výstavě v Domě Filharmonie v Jihlavě.

Rámování asambláže Petr Vlach Bouře

Použitý rám: Dřevěný rám GM Group Cornici

PLAKÁT „READING IS SEXY“ V ČERNÉM RÁMU

4.9.2017

Milé děti, jestli se Vám dnes nechtělo jít zase do té blbé školy a myslíte, že to k ničemu není, tak věřte, že čtení je fajn a až se to naučíte, tak si přečtete proč  A třeba zrovna na tomhle nádherném a vtipném plakátu, který jsme zarámovali do čistého a technicky elegantního, přesto poměrně masivního černého obrazového rámu se stříbřitými hranami. Díky němu zůstává dojem plakátu, který ale získal důležitou eleganci.

Černý rám na plakát Reading is sexy

Použitý rám: Gramercy Lira Český Krumlov

RÁMOVÁNÍ OBRAZU – JAROSLAV PAUR - KRYSTAL

17.8.2017

V rámci rámování obrazů pro retrospektivní soubornou výstavu malíře Jaroslava Paura v pražském Muzeu Kampa jsme rámovali mnoho obrazů tohoto významného českého malíře období civilismu, realismu a abstrakce. Pro menší plátno z cyklu krystalů nad městem jsme zvolili jednoduchý, moderní plovoucí rám v elegantní černo-hnědé barvě. Oproti dalším podobným rámům je tento ale velmi široký se zajímavým trojúhelníkovým tvarem a k obrazu dokonale padne.

Rám na olej Jaroslav Paur krystal nad městem

Použitý rám: Dřevěný rám Bologni Arreda

BLONDELOVÝ RÁM NA OBRAZ - HUGO ULLIK

11.8.2017

Nádherný obraz olej na kartonu od významného krajináře 19 století Hugo Ullika dostal tradiční blondelový rám, který tak skvěle vyzdvihne krásu a jemnost obrazu. Rámování do těchto klasických blondelových rámů sice trvá déle, než u jiných rámů, je ale nesmírně elegantní a překvapivě levnější, než byste čekali.

Rámování obrazu Hugo Ullik do blondelového rámu

Použitý rám: Blondelový rám Lira original

RÁMOVÁNÍ PLAKÁTU GRAND CORRIDA DE TORROS

4.8.2017

Nedá se nic dělat, stylový plakát si zaslouží stylový rámeček… V případě krásného plakátu zvoucího na býčí zápasy tak volba jednoznačně padla na odpovídající rám se španělským ornamentem v kombinaci červené a zlaté, který působí úplně tak, jako by byl součástí obleku samotného toreadora.

Velký plakát je zalaminovaný, nepotřebu díky tomu vůbec žádné sklo, může proto být zarámovaný i takto poměrně subtilním obrazovém rámu, který by váhu skla jinak vůbec neunesl. Tento italský rám je ručně vyráběný na zakázku a je jej proto možné získat v bezpočtu barevných kombinací.


Rámování plakátu corrida Joselito Rivera Ordonez

Použitý rám: Dřevěný rám Lombarda Cornici

RÁMOVÁNÍ MAPY PRAHY – MALÁ STRANA

31.7.2017

Schematická mapa části Prahy je provedena v technické černo-bílé kombinaci bez zbytečných příkras a je zcela čistá. Rám jsme zvolili rovněž v černé barvě, ale raději ručně patinovaný s barevnými přechody. S příliš jednoduchým rámem by zarámovaná mapa mohla působit jako obyčejný plakát. S kvalitním rámem Lombarda Cornici z Milána a samozřejmě kvalitním sklem Clarity se rázem jedná o moderní a zajímavý doplněk interiéru.

 Rámování mapy Prahy - Malá Strana

Použitý rám: Dřevěný rám Lombarda Cornici
Použité sklo: Speciální sklo Clarity by LarsonJuhl

RÁMOVÁNÍ FOTOGRAFIÍ – TONO STANO PRO HOTEL PUPP

21.7.2017

Vždy nás moc potěší, když můžeme být při změně podoby celé restaurace, hotelu, nebo baru a přispět zarámovanými obrazy nebo zrcadly v nádherných rámech k celkové atmosféře míst, která máme rádi. Tentokrát se jednalo o změnu interiéru, které jste si určitě všichni již měli šanci všimnout, jsou to originální autorské fotografie Tono Stano rámované pro Bechers Bar Grandhotelu Pupp v Karlových Varech. Zarámované obrazy jsou ale již všechny zabalené a připravené na převoz, takže Vám nezbude nic jiného, než si je přijet prohlédnout do Karlových varů….

Rámování fotografií Tono Stano pro Grandhotel Pupp Karlovy Vary

RÁMOVÁNÍ OBRAZŮ - PF JIŘÍ ANDERLE

24.6.2017

Kvalitní italské rámy na obrazy nabízejí téměř neomezenou škálu barev a tvarů a je díky nim často možné rám sladit k obrazu i v případě méně obvyklých barev. V případě rámování oranžového PF od Jiřího Anderleho to tedy rovněž nebylo nemožné. Vysoký italský rám v oranžové barvě s jemně smetanovou hranou je zkombinován s kvalitní paspartou s oranžovou barvou v řezu. Rámování je tak nenásilné a přitom dostatečně výrazné a i velmi malý obraz díky tomu dostává sílu a je nepřehlédnutelný.

Rámování PF Jiřího Anderleho do dřevěného rámu

Použitý obrazový rám: Dřevěný rám Bologni Arreda
Použité sklo: Speciální sklo Clarity by LarsonJuhl
Použitá pasparta: BriteCores by JarsonJuhl

LUXUSNÍ MODERNÍ STŘÍBRNÝ RÁM NA ZRCADLO

20.6.2017

Přestože je toto zrcadlo jen poměrně malé, má méně než metr na metr, ukazuje, že mohutné rámy jsou právě pro takto malá zrcadla skvělá. Díky nim je zrcadlo opravdu elegantní a působí výrazně luxusním dojmem. Krásný neapolský rám má jemné promačkávání ve tvaru lístků a povrch v barvě studeného stříbra s jemnou bílou broušenou patinou. Rám díky tomu trochu působí jako neklidná vodní hladina. Zrcadla jsou v tomto rámu nesmírně elegantní, ať již jsou jen takto malá, nebo i výrazně větší.

 Luxusní moderní stříbrný rám na zrcadlo Caezza Cornici

Použitý rám: Cezza Cornici
Použité sklo: Bezpečnostní zrcadlo 4 mm

RÁMOVÁNÍ OBRAZŮ – HOKUSAI – VELKÁ VLNA U POBŘEŽÍ KANAGAWY

19.6.2017

Jeden z nejnádhernějších a nejznámějších obrazů japonského žánru ukijo-e zobrazuje velkou pobřežní vlnu u pobřeží Kanagavy s horou Fuji. Rámování tohoto obrazu se vyskytuje poměrně často a tak je jej možné pojmout nejrůznějším způsobem. V tomto případě je obraz osvobozen od svého japonského stylu a zarámován tak, aby všechny barvy vzájemně ladily a zarámovaný obraz byl dominantou interiéru. Obraz je tak položený na tmavomodré paspartě s neapolským rámem ve tvaru zlatého oblouku s jemnou patinou a galerijním antireflexním sklem.

Rámování obrazů Hokusai Velká vlna u pobřeží Kanagawy

Použitý rám: Dřevěný rám Caezza
Použité sklo: Speciální sklo Clarity by LarsonJuhl
Použitá pasparta: NielsenBainbridge

ZARÁMOVANÁ UNIFORMA BOY SCOUTS OF AMERICA

15.6.2017

Rámování dresů se ani zdaleka nemusí omezovat na hokejové a další sportovní dresy. Stejným způsobem je možné rámovat i další uniformy a objekty, které vám dělají radost a jsou pro vás cennými vzpomínkami. V tomto případě si Senior patrol leader boy scouts of the Czech republic zarámoval košili od své uniformy. Košile je rámovaná formálnějším způsobem v černém kazetovém rámu a je podložená černým sametem, který dává skvěle vyniknout jejím barvám. Samozřejmě je na černém podkladu umístěno kvalitní antireflexní sklo, aby nic nerušilo pohled a živost barev.

 Rámování košile uniformy boy scout sof America do černého rámu

Použitý rám: Dřevěný rám Bologni Arreda
Použité sklo: Speciální sklo Clarity by LarsonJuhl

RÁMOVÁNÍ OBRAZU DO ČERNÉHO MODERNÍHO RÁMU

13.6.2017

Když se řekne rámování obrazů do černého rámu a bílé pasparty, nemusí se nezbytně jednat o tuctové rámování. Moderní veselá litografie dostala výrazné rámování s rámem ve vysokém lesku v černé barvě. Italský rám má zajímavý moderní strukturální dekor a pochází od jednoho z nejvýznamnějších italských designérů rámů. Spolu s paspartou s černým řezem zarámovaný obraz dostal větší kontrast a získal na dramatičnosti.

Rámování litografie do moderního černého rámu

Použitý rám: Dřevěný rám DG Cornici
Použité sklo: Speciální sklo Clarity by LarsonJuhl
Použitá pasparta: NielsenBainbridge paper mat

RÁMOVÁNÍ OBRAZU JACKIE KENNEDY – ANDY WARHOL

10.6.2017

Při rámování obrazů se neohlížíme jen na samotné obrazy, ale samozřejmě na jejich majitele - každý je jiný a duše každého se tak může zrcadlit ve zvoleném způsobu rámování. Majitel tohoto obrazu Jackie Kennedy od Andyho Warhola z roku 1964 měl naštěstí rozvernou veselou duši a tak jsme mohli i obraz rozverně zarámovat. Celé rámování jsme ponechali v popártově-glamour náladě. K dominantní červené barvě obrazu jsme vybrali italský ornamentální červený rám ve vysokém lesku, rámování doplňuje již jen klasická bílá pasparta a samozřejmě kvalitní galerijní sklo s UV ochranou a plným antireflexem. Ve výsledku pop-art v rámování obrazů se vším všudy.

Rámovaní obrazu Jackie Andy Warhola do Pop-art rámu


Použitý rám: Dřevěný rám Albor
Použité sklo: Speciální sklo Clarity by LarsonJuhl
Použitá pasparta: NielsenBainbridge paper mat

RÁMOVÁNÍ OBRAZU - KRAJINA VILÉM FRANTIŠEK HAUK

9.6.2017

I rámování starých obrazů může být provedeno v moderním rámu. Pro olej na plátně od Viléma Františka Hauka jsme zvolili moderní toskánský rám v bílé barvě se zlatou vnitřní hranou. Tradičně se obrazy tohoto autora rámují do klasických blondelových a ornamentálních slohových rámů. Naším cílem bylo ale zarámovaný obraz posunout do nového světla, bílý dřevěný rám z Toskánska tak obrazu dodává jas a nenucenost a zlatá vnitřní hrana tradičnější prvek a pomáhá zvýraznit krásné sluneční světlo na kmenech borovic.

 Rámovaní obrazu na plátně Krajina Vilém František Hauk

Použitý rám: Dřevěný rám Bologni Arreda

RÁMOVÁNÍ OBRAZŮ – EXPRESIVNÍ MALBA TUŠÍ

3.6.2017

Expresivní a divoká malba tuší s pohledem na Paříž a Eifelovu věž není sice tou nejobvyklejším vzpomínkou na navštívená místa, ale je plná emocí a nabitá zvláštní energií a dynamikou. Při rámování obrazu bylo tuto energii nutné ještě zesílit a z obrazu udělat jednu z dominant interiéru. V zarámovaném obraze tak byla udržena dominantní rudá barva, která dynamiku obrazu dále podtrhuje. Skvělý ručně patinovaný toskánský rám v červené barvě s černými detaily je téměř jako stvořený právě pro tento obraz a rám s dílem jsou navíc propojeny jedinečnou paspartou s barevným řezem, která z jednotlivých „divokých“ částí rámu dělá jednolitý celek. Díky použitému speciálnímu sklu nic neruší odstíny barev a ty neztrácení nijak na své síle.

Rámování obrazů – expresivní malba barevnou tuší Paříž, Eiffelova vež

Obrazový rám: Dřevěný rám Bologni Arreda
Sklo: Antireflexní sklo Clarity by Larson Juhl
Pasparta: Pasparta Crescent BriteCores

RÁMOVÁNÍ OBRAZU HAMSA, RUKA FÁTIMY

2.6.2017

Krásný obraz znázorňující ruku Fátimy vyvedenou v kovu adjustovaném na papíře je zarámovaný ve zlatém kazetovém rámu. Rámování obrazů do těchto hlubokých vitrínových rámů je skvělé, neboť sklo neutlačuje prostorový objekt, který může o to čistěji vyniknout. Obraz je zachycen na modré paspartě, na které ovšem volně pluje a tím se prostorový efekt ještě násobí. Pro rámování obrazů vždy doporučujeme využít kvalitní galerijní antireflexní sklo, které je použité i zde a tak nádherný obrázek vůbec nic neruší.

 Rámovaní obrazu ruka Fátimy, Hamsa, do dřevěného rámu

Použitý rám: Dřevěný rám Bologni Arreda
Použité sklo: Speciální sklo Clarity by LarsonJuhl
Použitá pasparta: NielsenBainbridge

RÁMOVÁNÍ SUVENÝRŮ – KAKAOVÝ BOB VE VITRÍNOVÉM RÁMU

29.5.2017

Jsou čokoláda a cestování Váš život? Kakaový bob je pak ideální suvenýr z Vašich cest. I takto rozměrný předmět lze zarámovat, aby byl zachován na dlouhou dobu, „nechytal prach“ někde na polici a navíc dělal úžasný dojem na návštěvy. Při rámování bylo ale zapotřebí dřevěný rámeček v provensálském stylu upravit a prohloubit na téměř dvojnásobek původní hloubky. Kazetový rám je tak velice hluboký a s poklidem je jej možné uzavřít kvalitním plně antireflexním sklem v galerijní kvalitě. Pasparta je samozřejmě zakázkově vyrobená, aby působila jako jutový pytel a dokonale ladila jak k barvě vybraného rámečku, tak i samotnému bobu.

Rámování kakaového bobu do dřevěného rámu

Použitý rám: Dřevěný rám Lira (upravený a prohloubený)
Použité sklo: Speciální sklo Clarity by LarsonJuhl
Použitá pasparta: Zakázková výroba

RÁMOVÁNÍ PLAKÁTŮ LONDÝNSKÉHO METRA

19.5.2017

Rámy na plakáty nemusí vůbec být jen černé nebo bílé. A když se to tak vezme kolem a kolem, plakáty vůbec nemusí být v rámech samostatně. V tomto případě je série čtyř reklamních plakátů na londýnské metro zarámovaná po dvojicích do dvou rámů. Obrazy jsou díky tomu větší a spojením dvou souvisejících tisků do jednoho rámečku obrazy dále získaly na dynamice a výrazu. I při rámování plakátů jsou samozřejmě použity kvalitní muzeální materiály v archivální kvalitě včetně plně antireflexního skla.

Rámování plakátů londýnského metra

Použitý rám: Dřevěný rám Bologni Arreda

ZARÁMOVÁNÍ KNIŽNÍ GRAFIKY BEZ POŠKOZENÍ KNIHY

15.5.2017

Chtěli byste mít knižní ilustrace, nebo knižní grafiky stále na očích jako nádherný obraz, ale nechcete kvůli tomu zničit knihu? Nemusí to být vůbec žádný problém. Samozřejmě není problém zarámovat celou knihu, ale umíme i vytvořit věrnou kopii Vaší knižní grafiky. V tomto případě je celá série šesti kusů přílohových grafik Divoké Šárky digitalizovaná, vyčištěná a barevně sjednocená. Všechny grafiky jsou pak zarámované do stejných jednoduchých dřevěných rámů s jemnou patinou, které dobově odpovídají obrazům. Rámování je tak jednoduché a elegantní zároveň a kniha je v naprostém pořádku.

Rámovaní knižní grafiky do dřevěného rámu

Použitý rám: Dřevěný rám Bologni Arreda

ČERVENÝ DŘEVĚNÝ RÁM NA PLAKÁT

3.5.2017

Ke krásnému modernímu plakátu toreadora skvěle ladí moderní rám v červené barvě. Tento úzký vysoký profil v dokončení s krásným ručně broušeným japonským lakem dodá plakátu lehkost a eleganci. Plakát je ošetřen laminací, aby nebylo nutné používat sklo, a díky tomu jsme jej mohli zarámovat i do poměrně subtilního rámečku.

Moderní červený dřevěný rám na plakát

Použitý rám: Dřevený rám Komodo Lira Larson Juhl

INDUSTRIÁLNÍ RÁM NA GRAFICKÝ LIST

2.5.2017

Hravý grafický list „space captain“ Arcade od Nikkarin si zaslouží výrazné a zajímavé rámování, které by jej neposouvlo do dětského světa, ale ani se neomezovalo na nezajímavé kombinace bílých paspart a černých rámů a podobně. Abychom podpořili vesmírný dojem, zkombinovali jsme v tomto případě zajímavý neapolský stupňovitý rám s povrchem rzi s paspartou evokující vojenskou zelenou, která skvěle podtrhuje celkovou atmosféru. Rámování je samozřejmě dokončeno kvalitním antireflexním sklem, které nejen zachovává vysokou věrnost barev, ale zároveň pomáhá obraz chránit před stárnutím.

Industriální rám na moderní grafický list

Použitý rám: Industriální rám Franco Ristori by GM Group
Použité sklo: Speciální sklo Clarity by LarsonJuhl
Použitá pasparta: Klasická papírová pasparta Nielsen Bainbridge papermat

LUXUSNÍ MODERNÍ RÁM NA ZRCADLO

30.4.2017

Nádherný moderní a zároveň velice luxusní rám na zrcadlo, který se hodí jak na velká zrcadla, tak i menší luxusní zrcadla, která mají působit výrazným, až téměř monumentálním dojmem. Tento nádherný neapolský rám s dokončením v barvě připomínající staré dukátové zlato dokazuje, že rám nemusí být nezbytně ornamentální, aby zrcadlo působilo výrazným dojmem. Zároveň tento rám nabízí nádhernou kombinaci tradiční zlaté barvy s výrazným moderním tvarem a výsledkem je tak nejen luxusní zrcadlo, ale i jedinečný moderní prvek do interiéru, který ovšem souzní i se starším nábytkem.

 Luxusní zrcadlo v designovém zlatém rámu Zara

Použitý rám: GM Group Cornici
Použité sklo: Bezpečnostní zrcadlo 4 mm

RÁMOVÁNÍ GRAFIKY – PF JIŘÍ ANDERLE

2.4.2017

Součástí nádherné sbírky grafických listů Jiřího Anderleho, kterou jsme rámovali, jsou i tyto tři krásná PF. Všechny tři byly rámovány zároveň, každá grafika ale do rámu, který jí nejlépe barevně „sedí“. Stejný toskánský rám v jiném barevném provedení zkombinován se speciální paspartou s barevně sladěným řezem, který rámování skvěle zaoblí. Aby byl zarámovaný obraz opravdu perfektní, je při rámování použito speciální galerijní antireflexní sklo.

Rámování grafických listů PF Jiří Anderle

Použitý rám: Dřevěný rám Bologni Arreda
Použité sklo: Speciální sklo Clarity by LarsonJuhl

RÁMOVÁNÍ GRAFICKÉHO LISTU OLDŘICH KULHÁNEK

1.2.2017

Mužský akt od Oldřicha Kulhánka patří do rozsáhlé soukromé sbírky. Při výběru rámu jsme se tak rozhodli zůstat spíše u klasičtějšího rámování, aby tento poslední kousek nerušil a příliš nevyčníval z dosud zarámovaných obrazů. Zvolena je tak světlá varianta dřevěného křídovaného rámu v klasickém tvaru s postříbřenou vnitřní hranou. Klasický rám je pak doplněn o tradiční bílou papírovou paspartu.

 Klasický bílý rám na grafiku Oldřich Kulhánek

Použitý rám: Dřevěný rám GM Group
Použitá pasparta: klasická pasparta Nielsen Bainbridge papermat

RÁMOVÁNÍ ČÍNSKÉ MALBY NA HEDVÁBÍ

26.1.2017

Výběr rámu i samotné rámování tradičních čínských maleb na hedvábí obvykle komplikuje jejich časté umístění do hedvábného rámečku, který imituje paspartu. To sice na jednu stranu zvyšuje autentičnost obrazu, na druhou stranu to ale omezuje volnost výběru rámů. V tomto případě je hedvábná pasparta například příliš bílá, což výběr vhodného rámu značně komplikuje. Přestože vybraný dřevěný rám pochází ze srdce Toskánska, má „asijské srdce“ se svým jednoduchým tvarem a povrchem v antickém silně patinovaném zlatu s černo-hnědými a načervenalými detaily. Rámování tak skvěle podpoří asijský charakter obrazu a perfektně ladí s barvami štětcové malby. Rámování obrazu jsme samozřejmě zakončili galerijním antireflexním sklem, aby nic nekazilo dokonalý dojem.


 Rámování čínské malby na hedvábí

Použitý rám: Dřevěný rám Bologni Arreda
Použité sklo: Speciální sklo Clarity by LarsonJuhl

ITALSKÝ STŘÍBRNÝ RÁM NA GRAFIKU FRANTIŠEK BURANT

26.1.2017

Pří rámování krásné grafiky od Františka Buranta jsme se rozhodli podpořit jemnost díla a vybrali jsme tedy bílou vysoce kvalitní muzeální paspartu, úchvatný bílo stříbrný toskánský dřevěný rám se zajímavým a dynamickým tvarem a vše doplnili i o plně antireflexní sklo s ochranou proti UV záření, aby rámovaný obraz působil ještě lépe.

Dřevěný rám na grafický list František Burant

Použitý rám: Dřevěný rám Bologni Arreda
Použité sklo: Speciální sklo Clarity by LarsonJuhl
Použitá pasparta: Muzeální pasparta Crescent Alphacellulose

RÁM NA DRES – TENISOVÉ TRIČKO SABINE LISICKI

22.1.2017

Viki ráda hraje tenis, stále častěji vyhrává své zápasy a potkává se tam se svými tenisovými idoly. Ve sbírce se jí tak postupně objevují zarámované podpisy slavných tenisových hvězd, jejich rámované fotografie. Má už i v rámu i první raketu s prasklým výpletem a nyní ji do sbírky přibila i další nádherná trofej – zarámované tričko s věnování Sabine Lisicki z Australian Open 2016.

Vybrat rám na tričko nebylo nijak těžké, bílý toskánský rám s jemnou modrou patinou padne jako ulitý. Provedení je v hluboké kazetě, aby se tričko nemačkalo. Tričko je v rámu samozřejmě umístěno na modré paspartě, která ladí k celku a tričko dá skvěle vyniknout. Vše je doplněno o elegantní mosaznou cedulku s vysvětlením.

 Rám na dres – tenisové tričko Sabine Lisicki

Použitý rám: Dřevěný rám Bologni Arreda
Použitá pasparta: Klasická pasparta Nielsen Bainbridge papermat

JEMNÝ ITALSKÝ RÁM NA PLÁTNO – BALETKA

21.1.2017

Protože kvůli nedostatku místa plátno nešlo napnout, aniž by došlo k poškození malby, rozhodli jsme se toho při rámování raději využít a rám udělat o to zajímavější. Obraz jsme tak ponechali volně umístěný na zakázkově vyráběné bílé dřevěné paspartě tak, aby se plátno mohlo jemně vlnit a ještě více tím připomínalo tutu sukni baletky. Rámování je díky tomu svěží a jemné a tomu odpovídá i vybraný dřevěný rám z Toskánska v kombinaci bílé s a stříbrné, které tak skvěle ladí k obrazu.


Jemné rámování obrazu na plátně - baletka

Použitý rám: Dřevěný rám Bologni Arreda
Použitá pasparta: Zakázková dřevěná Frame-it.czMODERNÍ RÁMOVÁNÍ MALÉHO A POŠKOZENÉHO OBRAZU NA SOLOLITU

20.1.2017

Rámaři vůbec nevadí, že je malba velice malá a časem i poškozená. I tak je možné ji kvalitním rámováním vdechnout zcela nový život, jen musíte mít odvahu k netradičnímu a modernímu rámování. Tento přímořský motiv volně tak pluje na ručně vyráběné dřevěné paspartě a je umístěn v mohutném modro-stříbrném rámu. Obraz v novém rámu získává moderní náboj a bude dominantou své části interiéru.Moderní rámování obrazu oleje na sololitu

Použitý rám: Dřevěný rám Albor
Použitá pasparta: Zakázková dřevěná pasparta Frame-it.cz


Detail na moderní rámování obrazu oleje na sololitu


Použitý rám: Dřevěný rám Albor
Použitá pasparta: Zakázková dřevěná pasparta Frame-it.cz

RÁMOVÁNÍ OBRAZU PLNÉHO ROZKVETLÝCH KVĚTIN

18.1.2017

Jestliže nemáte žádný obraz, který byste chtěli zarámovat, ale jste dostatečně kreativní, máte téměř vyhráno. V tomto případě jsme společně s našimi oblíbenými designery ze studia www.epes-rades.cz zarámovali zajímavou instalaci z umělých květin do výrazného bílo-stříbrného dřevěného rámu s krásným vzorem. Zarámovaný obraz je tak krásnou kombinací klasiky a moderny a výsledek je tak nejen skvělý, ale i nadčasový.


Ornamentální dřevěný rám Lira Sevilla na plátno

DŘEVĚNÝ RÁM NA VYŠKRABÁVACÍ MAPU SVĚTA

18.1.2017

Hezké rámování si zaslouží i pěkný dárek v podobě velké tzv. vyškrabovací mapy, která je skvělou památkou pro vášnivé cestovatele. Na rozdíl od obvyklého rámování map, samozřejmě nemůže mít rám sklo, aby byl k mapě umožněn přístup. Proto je mapa nalepena na pevné podložce a umístěna v elegantním italském dřevěném rámu kombinujícím antickou bílou s hnědou, která mapě tak sluší.


Dřevěný rám na vyškrabávací mapu

Použitý rám: Dřevěný rám Bologni Arreda

ZLATÝ ORNAMENTÁLNÍ RÁM PRO IMPRESIONISTICKÝ OBRAZ CLAUDE MONET

14.1.2017

Když je nutné sáhnout po tradičnějším rámování, tradičním zlaceném rámu, nebo i slohovém rámu je volba rámu v podstatě jasná: ze široké nabídky klasických rámů z dílny Lira Český Krumlov vyberete vždy kvalitně zpracovaný rám, který je po dlouhá desetiletí vytvářen tradičními řemeslnými postupy. Ornamentální i zlacené rámy se značkou Lira jsou navíc dostupné za fantastickou cenu. I vtotmo případě jsme ke kopii obrazu Claude Moneta Vlčí máky z Argenteuil (Les Coquelicots) zvolili jemně ornamentální zlatý rám z kolekce Royal.

Zlatý ornamentální rám Lira Royal pro impresionistický obraz Vlčí máky Claude Monet


Použitý rám: Lira Český Krumlov – Royal

Fotografováno ateliéru Fotoprome.cz

https://www.facebook.com/ramarstvi/
https://twitter.com/Frame_it_cz
Instagram: frameit.cz @frameit.cz #frameitcz

RÁM NA GRAFICKÝ LIST DAVID BOWIE

12.1.2017

Krásná moderní grafika David Bowie zarámovaná v jedinečném zlatém neapolském rámu s příčným pruhováním dostává eleganci a moderní lesk stylu Glam rocku. Grafický list je velmi kvalitní a proto jsou použity výhradně muzeální materiály včetně špičkové bílé pasparty Crescent a samozřejmě i skla Clarity by LarsonJuhl, které obraz chrání a zároveň je plně antireflexní a tedy téměř neviditelné.


Litografie David Bowie ve zlatém rámu


Použitý rám: GM Group Cornici
Použité sklo: Clarity by LarsonJuhl
Použitá pasparta: Crescent Alphacellulose

ZARÁMOVANÉ NOVINY - METRO - DAVID BOWIE

10.1.2017

Je neuvěřitelné, že už utekl celý rok od smrti Davida Bowieho. Alespoň pro krátké připomenutí tak tentokrát zarámované noviny - britské vydání deníku Metro věnované právě Davidu Bowiemu. Noviny jsou složené v původním formátu a přichycené na bílé paspartě a jsou v krásném moderním rámu Albor, který tak výtečně ladí ke stylu Glam Rock a tedy i Davidovi. Není tedy vůbec třeba rámovat jen obrazy a fotografie, zarámovat je možné i noviny a časopisy vcelku, čímž získávají nový život, podobné je to například při rámování LP desek, lístků na koncerty a samozřejmě i u zarámovaných trsátek.

Zarámované noviny Metro s Davidem Bowie ve stříbrném glamour rámuPoužitý rám: Albor

NĚMECKÝ DŘEVĚNÝ RÁM V ČRVENO BÍLÉ BARVĚ

22.12.2016

Vánoce se blíží - andělé pomalu oprašují křídla… Krásný a jemný lept v barvě bordó je sladěný s o stupeň tmavší paspartou v muzeální kvalitě a moderním německým rámem, který svou bílo-červenou kombinací tak skvěle ladí k obrazu a paspartě. Rámování je samozřejmě uzavřeno antireflexním sklem, které nijak nenaruší barvy obrazy.

Dřevěný červeno bílý moderní rám na grafiku

Použitý rám: Dřevěný rám Bologni Arreda
Použité sklo: Speciální sklo Clarity by LarsonJuhl
Použitá pasparta: Muzeální pasparta Crescent Alphacellulose

TRIČKO COLOURS OF OSTRAVA V DŘEVĚNÉM RÁMU

10.11.2016

Originální tričko z festivalu Colours of Ostrava si rovněž zaslouží kvalitní rámování. V tomto případě jsme se rozhodli zarámovat jej do mohutné rezavé lišty, kterou stvořil významný designer Franco Ristori, a která připomíná rezavějící kolejnici a evokuje tak i Vítkovické železárny, kde se hudební festival koná. Rámování je samozřejmě kazetové, tedy sklo se trička nijak nedotýká a to se v rámu jen volně vznáší. Rám uzavírá skvělé galerijní sklo, díky kterému se zdá, jako by v rámu snad ani žádné sklo nebylo a tak ani nijak neruší.
Zarámované tričko v kazetovém rámu


Použitý rám: GM Group
Použité sklo: Clarity by LarsonJuhl
Použitá pasparta: Nielsen Bainbridge WhiteCore

DŘEVĚNÝ RÁM NA LP DESKU ROXETTE

8.11.2016

Zarámovat je pravdu možné téměř vše, co je pro Vás důležité. Klasická vinylová deska vaší oblíbené skupiny si to bezesporu zaslouží. Limitovaná LP deska Roxette je rámovaná v kazetovém rámu červené barvy a je umístěná na černém sametu pro lepší efekt a vyšší kontrast. V tomto designovém rámu je samozřejmě použito špičkové antireflexní sklo, aby výsledný dojem nebyl ničím zkreslený.

Zarámovaná LP deska v červeném designovém rámu


Použitý rám: Lira
Použité sklo: Clarity by LarsonJuhl

ZARÁMOVÁNÍ MODERNÍ GRAFIKY „MADAGASCAR“

2.11.2016

Moderní grafika "Madagaskar" ve výrazných teplých barvách s motivy květin dostala tradičně tvarovaný rám s motivem akantu ale ve velice netradičním provedení v bílé matné barvě, který obrazu dodá hravý, ale zároveň i luxusní a moderní nádech. Obraz výrazně podpoří i bílá pasparta s červeným řezem a skvělý vzhled doplňuje výtečné galerijní sklo pro bezchybné zobrazení barev bez rušivých odlesků.Zarámovaná moderní grafika v bílém ornementálním rámu


Použitý rám: GM Group
Použité sklo: Clarity by LarsonJuhl
Použitá pasparta: Crescent BriteCore Alphacellulose

RÁMOVÁNÍ HISTORICKÉHO FOTBALOVÉHO DRESU FK TEPLICE

1.11.2016

Když úžasný taťka miluje svůj fotbalový klub a úžasného taťku miluje jeho skvělá rodina, tak je dárek nasnadě – zarámovaný retro dres fotbalového klubu FK Teplice. V hlubokém kazetovém rámu na černé paspartě žlutý dres skvěle vyzní a vypadá jako by se volně vznášel v prostoru. Díky tomu, že je dres zarámovaný v hluboké kazetě, tak se nedotýká sklo a nijak jej nedeformuje a skvěle vyzní i takové detaily, jako šněrování u krku apod.Zarámovaný fotbalový dres FK Teplice

DŘEVĚNÝ RÁM S NÁMOŘNÍMI MOTIVY

1.11.2016

Ačkoli menší obrazy obvykle vypadají skvěle především v mohutnějších rámech, které dodají velikost a opticky obraz zdůrazní, v tomto případě jsme zvolili menší rámeček, ovšem dostatečně vysoký, abychom dosáhli stejného efektu v modernějším hávu. Vybraný rám v modré barvě s patinou v umbře a pálené sienně zdánlivě jako by byly stvořeny k obrazu a barvě trupu lodi. Tento úžasný obrazový rám dokazuje, že i se skromnými prostředky lze při rámování obrazů docílit úžasných výsledků.
Zarámovaný obraz plachetnice v modrém rámu na obrazy

Použitý rám: Bologni Arreda

RÁMOVÁNÍ DRESU Z MISTROSTVÍ SVĚTA V LEDNÍM HOKEJI

24.10.2016

Rámovat se nemusejí jen tradiční obrazy a zrcadla. Zarámovat si zaslouží i zcela speciální vzpomínky, které jste během života nashromáždili a na které jste hrdí. Mezi naše speciality tak patří rámování dresů, medailí i jiných trofejí a památek.

Tentokrát je tato cenná trofej v podobě kanadského dresu z hokejového šampionátu dokonce jako dárek pořadatelů za skvělou spolupráci pro Magistrát hlavního města Prahy. Zvolený rám je moderní německá lakovaná lišta Spagl v kombinaci černé a červené, která skvěle ladí ke kanadským barvám. Dres je uložený ve speciálně vytvořené, neuvěřitelné 3 cm hluboké, dřevěné paspartě a pod sklem je připevněné i gravírované věnování.

Český hokejový svaz tento velkoryse a přitom čistě a moderně zarámovaný sportovní dres věnovalo pořadatelskému městu za skvělou přípravu a realizaci Mistrovství světa 2015.Ramovani hokejoveho dresu z mistrostvi sveta v lednim hokeji 2015

ITALSKÝ LUXUSNÍ DŘEVĚNÝ RÁM S KOŘENICOVOU DÝHOU V BÍLÉ BARVĚ

18.10.2016

Pro obrazy dovezené z cest po Africe nemusíte nutně volit rámování, které Afriku evokuje. V tomto případě jsme k plátnu zvolili nádherný a velice luxusní rám z italského Toskánska, který je ručně vyráběný u věhlasné firmy Bologni Arreda. Tvar jemného obloučku rámu je dokončen jemným voskem a především úžasnou dýhou z olivové kořenice v bílé barvě. Nádherný rám dokázal celý obraz posunout a nechat jej vyniknout i ve velice luxusním interiéru.


Luxusní dřevěný rám na obrazy bílá dýha

RÁMOVÁNÍ FOTBALOVÉHO DRESU SLAVIA PRAHA

16.10.2016

Někteří zákazníci potřebují pro své dresy velice specifické rámování, jak použitím rámu, tak i technikou. Jeden z velkých fanoušků fotbalového klubu Slavia Praha si pro rámování podepsaných dresů vybral tradiční a výrazně ornamentální lištu Praha. Celé rámování dresu je ale mimořádně moderní neboť rám je plně průhledný a dres se „volně vznáší“ mezi dvěma skly. Rámování je navíc oboustranné – rám je tedy z obou stan a zarámovaný dres tak z při pohledu z obou stran vypadá jako z pohledu zepředu.

Vše je působivější i díky tomu, že tento dres je pouze jedním ze série tří, které visí vedle sebe volně v prostoru.

V pozadí je zarámované tenisové tričko s podpisem Kathariy Lisicki.Rámování fotbalového dresu Slavia Praha


Rám: Lira Praha (2 ks)
Sklo: AGC 2 mm float (2 ks)

MODERNÍ RÁMY NA OBRAZY

3.10.2016

Na moderní plátna se často skvěle hodí jednoduché dřevěné tzv. plovoucí rámy (caisse americaine). Tentokrát jsme zvolili krásné bavorské obrazové rámy SPAGL Rahmen v kombinaci světlého ořechu a stříbra, které výborně ladí k obrazům a nijak je nepotlačují.


Moderní dřevený rám na plátno - plovoucí rám Spagl

Rám: Spagl

RÁMOVÁNÍ MODERNÍ GRAFIKY

2.10.2016

Svěží a hravé grafiky s motivy Spartakiády si zaslouží rovněž i svěží a hravé zarámování. Při rámování obou grafik jsme se rozhodli pokračovat v červeno-modro-bílém ladění a k jedné grafice jsme vybrali červený rám, kterým motiv jakoby pokračuje a ke druhé rámeček ze stejné série, ovšem v modré barvě, oba rámy mají zajímavě probrušované hrany do bílé barvy.


Barevné moderní rámy na grafické listy

Rám: Spagl
Sklo: AGC Float 2 mm

LUXUSNÍ ZRCADLO V ORNAMENTÁLNÍM RÁMU

26.9.2016

Jeden z nejoblíbenějších dřevených rámů na zrcadla pochází z dílny tradičního českého výrobce obrazových rámů – Lira. Tento nádherný rám na zrcadla má tradiční motivy a náročné ruční dokončení. Zrcadla v tomto luxusním rámu se hodí jak do klasických tak i moderních interiérů. I přes kvalitu použitých materiálů a náročnost zpracování patří tyto rámy na zrcadla mezi ty levnější.Luxusní ornamentální rám na zrcadlo Praga


Rám: Lira
Zracadlo: AGC Safe 4 mm

OLBRAM ZOUBEK - RÁMOVÁNÍ RELIÉFNÍCH TISKŮ

21.9.2016

Charakteristická díla jedné z nejvýraznějších osobností české grafiky, jíž Olbram Zoubek bezesporu je, si zaslouží velice citlivé zarámování. Kvůli značné výšce a jemnosti slepotisků, je zapotřebí zvolit kazetové rámy. V tomto případě jsme zkombinovali jemné zlaté rámy Bologni Arreda s kvalitním galerijním sklem, které obrazy chrání a zároveň je ukazuje v pravém světle. Zarámovaný obraz je tak kompozičně vyrovnaný a barevně jemně sladěný se zlatým pigmentem na papíře.Zlatý rám pro zarámovaní slepotisku Olbrama Zoubka


Rám: Bologni Arreda
Pasparty: Nielsen
Sklo: Clarity by Larson Juhl

LUXUSNÍ ZRCADLO V BÍLÉM ORNAMENTÁLNÍM RÁMU

3.8.2016

Pro malé elegantní zrcadlo jsme vybrali luxusní bílý rám z italské Neapole. Rám je výrazně mohutnější a větší, než by si většina zákazníků představovala, ale právě díky své mohutnosti a ornamentálnosti celý výsledek působí naprosto úžasně. Zatímco zrcadlo v tenkém rámu by každý přehlédl, v takto výrazném rámu je to originální prvek v interiéru. Bílý neapolský rám svým ornamentem připomíná roztančené sukně kankánových tanečnic a je tak elegantní a přitom odlehčený.Luxusní rám na zrcadlo v bílé barvěPoužité materiály:
Rám: GM Group Cornici
Zrcadlo: Klasické zrcadlo AGC SAFE 4 mm s bezpečnostní fólií

BÍLÝ GALERIJNÍ RÁM NUWAL NUFOUR

29.7.2016

Rámování velmi velkých pláten je obvykle velice problematické a jen těžko se řeší. V letošním roce společnost Lira Český Krumlov představila světový unikát – galerijní rámy NUWAL (http://www.goodframing.com), které je možné vyrobit až do rozměrů přesahující 4 metry.

Přestože náš obraz ani zdaleka nebyl tak velký a ve skutečnosti měřil o něco méně než 1 x 1 metr, vybrali jsme vysoce moderní galerijní rám NUWAL 4, tedy tzv. „plovoucí“ rám s boční hranou, kde plátno zdánlivě „pluje“ aniž by bylo jakkoli zakryto. Tento nádherný designový rám v matné bílé barvě je téměř nevěřitelných 14 cm široký a jeho boční hrana je 8 cm hluboká. Z obrazu se díky tomuto rámu stal výrazný solitér. Přesto je rámování velice jemné a nenásilné a výsledný zarámovaný obraz tak působí moderně, elegantně a čistě.Galerijní designový rám na obrazy NUWAL


Použité materiály:
Rám: NUWAL NuFour

RÁMOVÁNÍ ČERNOBÍLÉHO PLÁTNA DO BÍLÉHO RÁMU S ČERVENÝMI DETAILY

26.7.2016

Zarámovat černobílé plátno s drobnými barevnými detaily není vůbec jednoduché, aby výsledek nebyl zbytečně monochromatický a zároveň, aby použitý rám nestrhával pozornost. U tohoto zajímavého plátna jsme použili tvarově moderní hranolovitý rám z kolekce Bologni Arreda, který má bílý voskovaný povrch a jeho hrany mají nepravidelnou patinu v červené barvě. Rám tak lehce zdůrazní celý obraz, aniž by jej jakkoliv omezoval a působí téměř dojmem, jako by byl pro tento obraz stvořen.Černobílé plátno Sběrači rýže v bílém dřevěném rámu


Černobílé plátno Sběrači rýže v bílém dřevěném rámu - Detail


Použité materiály:
Rám: Bologni Arreda

ZARÁMOVANÉ PAMÁTKY Z DOVOLENÉ – MUŠLE V KAZETOVÉM RÁMU

20.7.2016

Léto je v plném proudu a mnoho z nás si jako obvykle od moře přiváží spousty suvenýrů a mezi nimi i na pláži nasbírané mušle. To, co je tak nádherné na pláži, se pak často povaluje po šuplících a poličkách a sedá na to prach. Proč si ale tyto suvenýry nepovýšit do nádherných bytových dekorací? Zarámujte si mušle a další trofeje do obrazových rámů a povyšte je tak na zcela osobní obraz.

Rámování objektů patří mezi naše speciality a tak dokážeme zarámovat i poměrně velké kousky. V tomto případě je téměř pět centimetrů vysoká mušle uchycena v kazetě z černého sametu a je vložena do dřevěného kazetového rámu v shabby chic stalu barvy mokrého mořského písku z kolekce Brittany od www.Lira.cz a působí tak jako luxusní šperk. Díky použití galerijního antireflexního skla Clarity by LarsonJuhl neruší pohled do rámečku žádné zbytečné odlesky a černá barva sametu zůstává opravdu černou. Výsledek rámování je tak zcela perfektní.Zarámovaná památka z dovolené - mušle v bílém kazetovém rámu


Použité materiály:
Rám: Brittany – Lira.cz
Sklo: Clarity by LarsonJuhl
Podklad: Černý samet

RÁMOVÁNÍ OBRAZŮ - GRAFIKA VLADIMÍR 518

29.6.2016

Již dávno při výběru vhodných rámů neplatí předsudky o rámech, které jsou „vhodné k…“. Není důvod používat mohutné ornamentální rámy na plátna, úzké lišty na plakáty, hliníkové rámy na diplomy a březové rámy na grafiku. Důležité je, aby zarámované dílo vyjadřovalo přesně to, co chceme, aby vyjádřilo a celek dobře „fungoval“.

Protože i sám autor Vladimír 518 je zcela nespoutaný, je nespoutané i zarámování jeho grafiky. Moderní černobílý obraz tak dostal výrazný a mohutný bílý ornamentální rám, který svým tvarem evokuje klasické rámy na obrazy a zrcadla, ale díky netypické bílé barvě je posunutý do zcela nového světla. Aby se celkový dojem zdůraznil, není použitá žádná pasparta a grafický list zůstal neoříznutý a tedy i nevycentrovaný. Vše je v rozporu e zažitými pravidly, ale přitom rámování grafiku prezentuje přesně tak, jak má a její majitelky jsou nadšené.Ornamentální bílý rám na moderní Grafiku Vladimír 518 - Detail


Ornamentální bílý rám na moderní Grafiku Vladimír 518

MODERNÍ RÁMOVÁNÍ FILMOVÉHO PLAKÁTU KOČÁR DO VÍDNĚ

28.6.2016

Vždy, když rámujeme filmové plakáty, snažíme se, aby celý obraz měl dostatečný prostor a rám vlastní plakát nijak neutlačoval. K plátnu se skvěle hodí moderní dřevěný rám v šedé barvě z kolekce Ferrosa od Lira. Rám je s jemným metalickým efektem a zajímavým nerovným povrchem, díky kterému rám tak skvěle pracuje se světlem. Aby bylo zarámování nejen barevně sladěné s plakátem, ale zároveň jej i dostatečně chránilo, použili jsme paspartu kvalitní paspartu Crescent BriteCore a skvělé sklo Clarity by Larson Juhl, díky kterému je černá v obraze opravdu černá a celek neruší zbytečné odlesky.Rámování filmového plakátu Kočár do Vídně


BAREVNÉ DŘEVĚNÉ RÁMY NA DĚTSKÉ OBRAZY

26.6.2016

Nádherný dětský motiv zpracovaný v malbě pastelem si zasloužil stylové, ale přesto dětsky hravé rámování. Zvolen byl proto kvalitní dřevěný rám z kolekce Bologni Arreda ve fialové barvě, který skvěle podtrhuje převládající barvy obrazu. Rám je ručně dokončený, barva je proto nepravidelná s výraznou patinou a probrušováním. Obzvláště působivá je kombinace moderního tvaru hranolu s takto tradičně pojatou povrchovým dokončením. Obraz je díky tomu moderní a zároveň hravý a jemný.
Barevný dřevěný rám na obraz pro děti


RÁM NA FILMOVÝ PLAKÁT

29.5.2016

Rámování filmového plakátu je možné pojmout spoustou odlišných způsobů, od téměř již tradičních černých rámů, přes jednoduché hliníkové rámy až po hravé rámování. Pro zarámování barevného plakátu k filmu Penzion pro svobodné pány jsme se rozhodli udržet akcent na hravé červené barvě, které zároveň umožnila levnější rámování. Požitý je tak jednoduchý a subtilní dřevěný červený rám Spagl s probroušenými hranami do dřeva v kombinaci se zajímavou paspartu Crescent BriteCores v bílé barvě s řezem v červené, díky které je vše perfektně propojené jak s textem, tak i akcentem na barvu rtů.
Rámování filmového plakátu do červeného rámu Spagl

RÁMOVÁNÍ OBRAZŮ - DŘEVĚNÝ RÁM BOLOGNI ARREDA

17.5.2016

Pro olej na plátně menších rozměrů je vhodné zvolit rám, který sice není příliš mohutný, přesto je dostatečně široký na to, aby obraz po zarámování získal rozměr a důležitost. Rámování do příliš úzké lišty by nepůsobilo příliš dobře a obraz by ztrácel důležitost a význam. V tomto případě jsme k obrazu zvolili bílý toskánský rám Bologni Arreda s vnitřní hranou v červené barvě, která nahrazuje další filetu. Zvolený rám má navíc v červené barvě i vějné hranu, díky tomu nejen skvěle ladí s rámovaným obrazem, ale rovněž se opticky "odpíchne" i od bílé zdi na které pak působí zcela úžasně.
Rámování oleje do dřevěného rámu Bologni Arreda


RÁMOVÁNÍ GRAFIKY JAROSLAV ŠERÝCH

10.4.2016

Rámař často naráží na častý problém, kdy zákazník chce zarámovat malou grafiku do tenkého rámečku a úzké pasparty. Přitom právě mále obrazy a malé grafiky si zaslouží výraznější rámování. Při zvolení příliš malého rámu, nebo příliš úzké pasparty totiž vše na zdi zanikne a nebude mít žádnou sílu.

Malou grafiku od Jaroslava Šerých v červené barvě v tomto případě ale zvýraznila velmi široká pasparta v museální kvalitě značky Crescent. Tato výjimečná pasparta díky své neobvyklé konstrukci zůstává v čisté bílé barvě s detailem probarveného řezu v červené barvě a barevně perfektně ladí s jemným bavorským rámem Spagl opět kombinaci červené a bílé. Vhodně zvolené zarámování tak jemně a přitom výrazně podtrhuje celkové vyznění obrazu.
Rámování grafiky Jaroslav Šerých - dřevěný rám SpaglLUXUSNÍ RÁMY NA KOUPELNOVÁ ZRCADLA V KLASICKÉ PRAŽSKÉ VILE

8.4.2016

Dobře zvolené zrcadlo dodá koupelně nejen světlo a prostor, ale především i zcela nový prvek, kterým je možné prostor zcela nově nadefinovat. Do moderní koupelny v tradiční pražské vile z druhé poloviny dvacátého století byl zvolen historizující luxusní rám na zrcadlo.

Takto hravě a luxusně zarámované zrcadlo do strohého, dvoubarevně laděného interiéru vlilo nádech hravosti a „princeznovosti“, které si čtyři obyvatelky vily každý den užívají.

Rám na zrcadlo má tvar inspirovaný rozevlátými sukněmi španělských tanečnic a povrch ve stříbřitě-šedé barvě, díky čemuž zrcadlo ve výsledku barevně skvěle ladí s celou koupelnou a nový impuls jí tak dodává svým tvarem. Zarámované zrcadlo je tak příjemnou dominantou prostoru, ale přitom nepůsobí nijak rušivým, či cizorodým dojmem.

Luxusní rámy na koupelnová zrcadla v Praze

Foto: Tomáš Dittrich


RÁMOVÁNÍ OBRAZŮ Z DOVOLENÉ

29.3.2016

Rámování obrázků z dovolených nebývá úplně nejjednodušší, rám většinou stojí mnohem více než obraz, místní malíři jej většinou jen nešetrně vyříznou z rámu a při volbě rámu většina zákazníků kolísá mezi výběrem klasického „evropského“ rámu a snaze přizpůsobit rám místu vzniku obrazu.

Tentokrát se podařilo zvolit téměř dokonalý dřevěný rám z kolekce výrobce bavorských rámů na obrazy Spagl Rahmen v bílo zlaté barvě. Obrazu velice pomohlo i napnutí mimo původní rozměry, kdy množství volného plátna umožnilo vytvořit falešnou paspartu, která obrazu dodává prostor. Kombinace bílého rámu se zlatou vnitřní hranou tvoří krásný, ale nenásilný předěl obrazu a rámu a navozují dojem koloniálního afrického stylu.
Rámování obrazů z dovolené

ZARÁMOVANÁ KOŽEŠINA JAKO DESINOVÝ PRVEK V INTERIÉRU

13.2.2016

Chybí Vám v interiéru obraz, nebo rám, který by vše oživil a interiéru dodal styl? Žádný problém, rámovat se totiž nemusí nutně jen obrazy, plakáty nebo fotografie. Zarámovat se dá v podstatě cokoli a je až neuvěřitelné, jak i ta zdánlivě nejzbytečnější věc může správně zarámovaná vypadat skvěle. Tentokrát si designérka ze studia Epes-rádes vybrala zcela běžnou umělou kožešinu ve výrazně žluté barvě. Společně jsme ji zarámovali do kvalitních rámů z dílny Lira český Krumlov, a v moderním interiérů tento výrazně patinovaný rám společně se zajímavým rámovaným objektem působí naprosto úžasně.Designové rámování obrazu z kůže

Použité materiály:
Rám: Lira Český Krumlov

RÁMEČKY NA KRESBY DĚTÍ

10.1.2016

Jednou z nejkrásnějších věcí, které je možné zarámovat jsou kresby a malby vašich dětí. Když jsou děti ještě malé, máte jejich obrázků většinou spousty a na jejich rámování tak pomýšlí málokdo. Jak děti ale rostou, obrázky se postupně ztrácejí a jsou čím dál důležitější. nakonec dětských kresbiček zbude jen pár a pak přichází na řadu jejich rámování, aby se již neztrácely…

Veselé dětské kresby si zaslouží veselé rámování, obrazový rám ale sám nemusí být nezbytně jednoduchý a barevný. V tomto případě jsme zvolili naopak velice klasický zlatý rám s jemnou vlnkovou strukturou ve zlaté barvě od věhlasného italského výrobce Salvadori Cornici.

Zlatavý rám obrazu ladí se zlatavými tóny samotné malby a bílá pasparta jej prosvětlí a umocní moderní dojem obrazu. Tak jak je při rámování dětských kreseb zvykem, i zde je použito kvalitní galerijní sklo, které je nejen antireflexní a zabraňuje zbytečným odleskům světla, ale především má vlastní ochranný UV-Filtr, který zarámovaný obraz chrání před vlivy světla.

Děti samozřejmě obrazy malují těmi nejlevnějšími barvami a proto je při jejich zarámování nutné myslet i na to, aby vám kresbičky ještě dlouho dělaly radost.
Rámování dětské kresby v dřevěném rámečku Salvadori Cornici

RÁMOVÁNÍ OBRAZŮ – OLEJ, VLADIMÍR KOMÁREK

22.12.2015

Pro rámování krásného a jemného obrazu od Vladimíra komárka jsme vybrali krásný dřevěný rám z Toskánska v jednoduchém tvaru jemně seseknutého hranolu. Bílý rámeček má jemně probrušované hrany do tmavě šedé barvy. Díky tomu svým jednoduchým tvarem, i bílo-šedým provedením tento rám, dokonale ladí k obrazu a stává se jeho nedílnou součástí.
Rámování obrazu - olej na plátně, Vladimír komárek

RÁMEČKY NA FOTOGRAFIE

23.9.2015

Rámečky na fotografie a rámy s opěrkou na stůl nemusejí být jen ty nudné rámečky, jaké jsou obvykle vidět v běžné nabídce a rozhodně to nemusejí být ani žádné plastové výlisky vyráběné po miliónech kusů z obchodních domů. Fotografie vašich nejbližších si zaslouží mnohem více. Máme pro Vás překvapení: když vybíráte ten nejvhodnější rámeček na fotky, nemusíte se už vůbec ničím nechat omezovat.

Téměř z každé lišty v naší nabídce umíme udělat i malý rámeček s opěrkou – i z malého obrázku tak dokážeme vykouzlit jedinečný kousek, který skvěle doplní Váš interiér a nebude jen tak někde k vidění.

Jak je u nás zvykem, naprostá většina lišt na fotorámy je vyráběna ručně a tak je každý rámeček na fotografii neokoukaný originál. Navíc zvládneme vyrobit téměř jakýkoli rozměr i na fotografie, na které by se jinak standardizovaný rámeček s opěrkou hledal jen velice obtížně.

Rámečky na fotografie

Rámečky na fotografie
Fotorámečky
Fotorám
Luxusní rámy na fotografie
Rám na fografie
Designové rámy na fotografie
rámy s opěrkou
rámečky na stůl
Rámeček na fotografie
rámeček na fotky
Dřevěné rámečky na fotky
Dřevený rám na fotky
Moderní fotorámečky
Moderní rámeček na fotografie
Rámečky na fotky pro děti
barevné rámečky na fotografie
Rámečky na opření
Rámečky na stůl
Bílý rámeček na fotografie


LUXUSNÍ ZRCADLA DO KOUPELNY - KOMERČNÍ PROSTORY

20.6.2015

I do komerčních budova kancelářských komplexů je nutné dobře zvážit výběr vhodného zrcadla do společných prostor. V dnešní době je prostory nelehké pronajmout a i zdánlivé maličkosti v podobě do detailu vyřešených prostor včetně luxusních zrcadel mohou být právě tím, co rozhodne o tom, zda se nový nájemce nastěhuje nebo ne. V tomto případě se investor rozhodl pro luxusní stříbrné rámy na zrcadla s jemným zlatavým nádechem – pánské koupelny mají zrcadla v zajímavém moderním vzoru krokodýlí kůže a dámské koupelny mnohem jemnější vyřezávaná zrcadla evokující doby dávno minulé.

lUXUSNÍ ZRCADLA DIO KOUPELNY

lUXUSNÍ ZRCADLA DIO KOUPELNY
Luxusní rámy na zrcadla
Luxusní vyřezávané zrcadlo
Designová zrcadla do koupelny


RÁMOVÁNÍ GRAFIKY A RYTIN

17.6.2015

I malá grafika si zaslouží důstojné rámování. Mohutná pasparta dodá eleganci a prostor, kvalitní ručně vyráběný český rám s nádhernou patinou ladí s novým rozměrem obrazu i s jeho celkovým charakterem.

MODERNÍ RÁMY NA PLAKÁTY

17.6.2015

Plakát nemusí být zarámován vždycky jen v tenkém rámečku, nebo tolik oblíbených hlíníkových rámech, či dokonce tzv. kliprámech. Při vhodné péči je i z jednoduchého plakátu možné vykouzlit jedinečný doplněk interiéru, který se rozhodně neztratí a hned tak Vám nezevšední.

Je plakát vyveden především v tmavých barvách? Nepoužívejte zbytečně světlé, či dokonce bílé rámy na obrazy, ale vyberte například tento nádherný, zcela matný moderní rám v hluboké černé barvě s výrazným příčným pruhováním.

Z klasické fotografie díky němu uděláte obraz, který skvěle zapadne do moderního interiéru a nikdy nezůstane nepovšimnut někde v koutku…

Obraz: Winfred Evers, Two White Calla LiliesModerní černý rám na rámování plakátů

Krása ruční patiny, jemné filety a galerijního sklo…

17.6.2015

Nádherný profilovaný rám v barvě mahagonu s výraznou patinou, se zlatou filetou a galerijním sklem pro ochranu rámovaného pastelu a nulové odlesky..

DŘEVĚNÝ RÁM Z LIRA ČESKÝ KRUMLOV

1.6.2015

Řady „Exclusive“ patří ke klenotům tradičního českého výrobce Lira Český Krumlov. Tyto dřevěné rámy mají klasické i moderní tvary, ruční dokončení a povrchy v zajímavých patinách. Rámy dokonale ladí k obrazům a kombinací moderního a starého jsou naprosto nadčasové. Více než příjemné je, že své obrazové lišty a rámy společnost Lira Český Krumlov dodává stále za mimořádně dobré ceny.

Rámování obrazů Lira Český Krumlov

V tomto případě jsme k oleji na překližce zvolili nádherný dřevěný rám Sevilla z kolekce Exklusive.

MODERNÍ RÁMY NA OBRAZY

17.5.2015

Umění kombinovat neobvyklé ingredience není tajemstvím jen špičkových kuchařů, ale je stejně důležité i pro kvalitní rámování - využití jednoduchého plovoucího rámu v barvě Wengé z kolekce ‪bavorského výrobce Spagl‬ okolo tlumeně lesklého měděného rámu pomůže tento krásný obraz Zelená krajina od Josefa Lehoučky rozjasnit a získat mu trvalé místo v interiéru.Moderní dřevené rámy na obrazy wenge

Ručně vyráběné rámy z Toskánska

13.5.2015

Jemný toskánský rám z dílny Bologni Arreda v barvě lískového oříšku s hranami a boky v sametově černé barvě noci mění čistě technické vyznění architektonického návrhu pavilónu pro Expo 58 na svébytnou součást interiéru a svým neobvykle zaobleným tvarem jako by sám předznamenával brzký nástup bruselského stylu…

text

Luxusní dřevěné rámy s exkluzivní dýhou

12.5.2015

Nádherný dřevěný rám ze slunného Toskánska s povrchem v matné kořenicové dýze v bílé barvě skvěle ladí k přírodnímu africkému motivu a dává mu nový rozměr a vzhled i v luxusním interiéru.

LUXUSNÍ VYŘEZÁVANÉ RÁMY NA ZRCADLA

1.5.2015

Nemusíte se spokojovat s něčím, co má doma kdekdo! Nádherný stříbrný rám z Neapole s vyřezávaným ornamentálním vzorem propůjčí atmosféru klasickému interiéru, či dodá úžasný kontrast do moderního prostoru. Navíc, neočekávaně, za velice příznivou cenu…

Luxusní+zrcadla+z+ItálieDOTEK SLUNCEM PROVONĚNÉ PROVENCE…

17.1.2015

Černý rám? Bílý rám? Hnědý rám? Rám v barvě přírodního dřeva? Proč se bojíte barev? Barvy na rámech a paspartách obrazy skvěle doplní a oživí. Do interiéru pak dodají to nejcennější, co tam tak často chybí – radost! K tomuto obrazu je proto zvolený tlumeně levandulový rám s výraznou patinou ve stylu nádherné Provence, který je zkombinovaný s neobvyklou paspartou v bílé barvě, ale s fialovým řezem kartonu, která dodá nenásilný přechod mezi obrazem a rámem a zároveň přidá i zajímavou hloubku.

Dřevěné rámy ve stylu Provence

PŘÍRODNÍ DŘEVĚNÉ RÁMY NA OBRAZY

17.12.2014

Výrazně kartáčovaný rám z bavorského smrku s bělením a se zelenkavým lakem z kolekce Spagl umožní nádherné přírodní struktuře dřeva dokonale vyniknout, zvýrazní léta a s vhodným obrazem a paspartou dá téměř pocítit vůni lesa…

Prirodni+ram+na+obrazy+Spagl01