Rámování obrazu Nosorožec podle Albrechta Dürera


LITOGRAFIE „ANDĚL“ JANA ZRZAVÉHO VE STŘÍBRNÉM RÁMU

Monogramista D.L. (DAVID LIPOVSKÝ) se při vytváření svého grafického listu inspiroval dvěma velikány grafiky – centrem obrazu je nosorožec podle významného dřevorytu Albrechta Dürera (1515) a je umístěný na podkladu oslavujícím Williama Morrise. Tento nádherný dřevoryt vytištěný v kombinaci černé a modré barvy je zarámovaný do tradičně tvarovaného toskánského stříbrného obloučkového rámu a doplněn o šedohnědou paspartu.

Přestože se jedná o současný obraz, celé rámování je provedeno v archivální kvalitě, aby obraz v rámu netrpěl světlem, ani kyselým prostředím a pouze „stárnul do krásy“.

Sám Dürer nosorožce nikdy neviděl a při vytváření předlohy obrazu musel pracovat pouze podle jiných předloh a slovních popisů. Je více než smutné, že ani my brzy živého nosorožce nespatříme, když poslední samec poddruhu samce nosorožce bílého severního tento týden zemřel.

Ačkoli se jedná o nádherný obraz, moc mě mrzí, že další generace se budou moci dívat pouze na něj a v přírodě nosorožce bílého severního již nespatří…

Užijte si ho tedy alespoň v obraze.

Rám: Dřevěný rám Bologni Arreda
Sklo: Speciální sklo Clarity by LarsonJuhl
Pasparta: Muzeální pasparty Crescent Select Alphacellulose

Fotografováno ateliéru Fotoprome.cz

http://www.frame-it.cz
https://www.facebook.com/ramarstvi/
https://twitter.com/Frame_it_cz
Instagram: @frameit.cz | #frameitcz
Tisk stránky :: Zavřít okno
Frame-it.cz